Połączenie tych 2 składników może ci pomóc pozbyć się cyst, torbieli i mięśniaków

Cysty i mięśniaki to dolegliwości, które zazwyczaj dotykają kobiety w średnim wieku. Choć same w sobie nie są niebezpieczne, w pewnych okolicznościach mogą stanowić zagrożenie nawet dla życia.

Niezależnie od tego, czy zdajesz sobie sprawę z istnienia cyst lub mięśniaków w swoim ciele, mogą one pojawiać się i zanikać.

W zależności od ich rozmiaru i położenia nie muszą powodować żadnych objawów. W bardziej skrajnych przypadkach mogą wywołać bardzo nieprzyjemne symptomy, zwłaszcza jeśli są duże, pękają lub uciskają okoliczny narząd lub wrażliwą tkankę.

Dlatego warto stawić im czoła, nawet w sposób profilaktyczny.

Czym jest cysta?

Cysta to w rzeczywistości kieszonkowa torebka z tkanki błoniastej, która zazwyczaj jest wypełniona płynem.

Cysty mogą rosnąć niemal wszędzie w organizmie lub pod skórą, istnieje wiele ich rodzajów. Przyczyna ich powstawania nie jest w pełni wyjaśniona, ale genetyka i wiek odgrywają pewną rolę.

Zazwyczaj zaczynają się tworzyć dopiero po 35 roku życia. Większość cyst jest łagodna i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia człowieka.

Niemniej jednak zależy to od miejsca ich występowania i częstotliwości. Jeśli sprawiają problemy, może być konieczne ich chirurgiczne usunięcie. Zazwyczaj jednak same się wchłaniają.

Sprawdź to ➡ ➡  Co to jest paradontoza? Sprawdź objawy i jak walczyć z paradontozą

Czym jest mięśniak?

Mięśniak (znany także jako mięśniak macicy lub leiomyom) to powszechny, łagodny guz, który rośnie w macicy lub jej otoczeniu. Mięśniaki występują w różnych rozmiarach i powodują objawy takie jak bóle brzucha i obfite krwawienia menstruacyjne, chociaż u niektórych osób pozostają bezobjawowe.

Przyczyna powstawania mięśniaków nie jest jasna, ale wśród czynników ryzyka wymienia się występowanie mięśniaków w rodzinie, otyłość i wiek.

Zazwyczaj zaczynają się po trzydziestce, a w wieku 50 lat miała z nimi do czynienia co druga kobieta. Ich występowanie znacząco maleje po menopauzie.

Pozytywne jest ponownie to, że w większości przypadków mięśniak nie stanowi zagrożenia dla życia.

W rzadkich sytuacjach duży mięśniak może jednak spowodować zagrażający życiu utratą krwi lub ucisk innych narządów, i wtedy konieczne jest szybkie działanie.

Naturalna mieszanka przeciwko torbielom

Mieszanka ta jest najczęściej zalecana w przypadku torbieli, zwłaszcza tych na narządach żeńskich i piersiach.

Jest także stosowana w leczeniu pasożytów jelitowych oraz wielu procesów zapalnych w organizmie. Do jej przygotowania będziesz potrzebować:

  • 300 g świeżych liści kopru włoskiego
  • 300 g prawdziwego naturalnego miodu
Sprawdź to ➡ ➡  Czas wybrać rozmaryn: może poprawić nastrój, jakość snu i pokonać bezsenność

Przygotowanie

  1. Rozbierz koperek na pojedyncze liście i dokładnie umyj.
  2. Następnie umieść je w mikserze i zblenduj.
  3. Przełóż masę do szklanego słoika z zakrętką i dodaj miód.
  4. Dokładnie wymieszaj składniki i przechowuj w lodówce.
  5. Pozwól mieszaninie odleżeć przez tydzień, w tym czasie kilkakrotnie ją wymieszaj.
  6. Po 7 dniach mieszanka jest gotowa do użycia.

Należy spożywać ją 3 razy dziennie (rano, w ciągu dnia między posiłkami i wieczorem przed snem) przez kilka tygodni do kilku miesięcy. Torbiele i mięśniaki powinny zniknąć.

Podsumowanie

Walka z torbielami i mięśniakami może być wyzwaniem, ale naturalne metody leczenia, takie jak opisana mieszanka z kopru włoskiego i miodu, mogą przynieść ulgę i skutecznie pomóc w pozbyciu się tych dolegliwości.

Pamiętaj, że każde przypadki mogą się różnić, dlatego przed zastosowaniem jakiejkolwiek terapii zawsze warto skonsultować się z lekarzem.

Profilaktyka oraz zdrowy styl życia także odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia układu rozrodczego. Dbanie o siebie to inwestycja w przyszłość bez problemów związanych z torbielami i mięśniakami.


ZOBACZ TAKŻE