Nieprawidłowy rytm serca, ból w klatce piersiowej i duszność: mogą to być problemy z sercem

Choroby serca dotykają wiele osób i są także jedną z najczęstszych przyczyn zgonów. Jednocześnie występują objawy, które mogą wskazywać na problemy z sercem.

Nawet dziś, gdy medycyna jest już rozwinięta, istnieją problemy zdrowotne, których nie da się całkowicie rozwiązać. Choroby serca są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów.

Winne są również czynniki ryzyka wpływające na ogół społeczeństwa. Doktor Helen Chen opisuje typowe objawy problemów z sercem, podkreślając jednocześnie, że objawy mogą nieznacznie różnić się u kobiet i mężczyzn.

Ale z reguły jest to nieprawidłowy rytm serca, duszność, ból w klatce piersiowej, a u kobiet na przykład niepokój lub zmęczenie.

Objawy wskazujące na problemy z sercem

Jednym z powodów, na które należy zwrócić uwagę, jest nieprawidłowy rytm serca, niezależnie od tego, czy jest to zbyt szybkie, czy zbyt wolne tętno.

Oprócz zmiany częstości akcji serca może również wystąpić ból w klatce piersiowej, ogólne zmęczenie lub duszność.

Kobiety w przeprowadzonych już ankietach opisywały także uczucie niepokoju lub problemy z trawieniem.

Nie tylko ze względu na te objawy czasami można je pomylić z menopauzą lub depresją.

Czynniki ryzyka i możliwe przyczyny chorób serca

Nawet w przypadku chorób serca istnieje kilka czynników ryzyka, ale niektóre z nich można wyeliminować w ciągu życia. Z innymi nic nie można zrobić.

Sprawdź to ➡ ➡  Zwalczaj kaszel stosując ten naturalny syrop z czosnku i cebuli

Do czynników, na które nie masz wpływu, a które wciąż mogą mieć wpływ na rozwój chorób serca, można zaliczyć płeć, wiek, ale także występowanie chorób serca w rodzinie.

Wykazano także pewną rolę w odniesieniu do niektórych grup etnicznych. Niestety jest to wyliczenie, z którym niewiele zdziałacie, ale i tak warto o tym pamiętać.

Z drugiej strony są możliwości, dzięki którym można coś zrobić. Jednym z nich (a zarazem jednym z największych problemów współczesności) jest wysokie ciśnienie krwi.

Jest to jeden z głównych czynników ryzyka rozwoju chorób serca, dlatego należy go kontrolować. Kolejną ważną kwestią jest wysoki poziom złego cholesterolu i odwrotnie, niski poziom dobrego cholesterolu.

Palenie, otyłość i brak ruchu również nie są dobre dla serca. I to właśnie na te czynniki możesz zasadniczo wpłynąć.

Wskazówki wspierające zdrowe serce

Każdy chce być zdrowy. Niektórzy zdają sobie z tego sprawę i dlatego robią więcej, inni mniej, ale tak właśnie jest. A serce to jeden z organów, który naprawdę zasługuje na opiekę, bo od niego zależy życie. Dosłownie.

Jak wspomniano powyżej, jednym z głównych problemów jest wysokie ciśnienie krwi i cholesterol, ale obie te choroby można leczyć, więc jeśli masz z nimi problemy, nie pozwól im odejść.

Sprawdź to ➡ ➡  Nie wyrzucaj nasion arbuza - są bardzo zdrowe!

Ważny jest także zdrowy tryb życia, zwłaszcza duża ilość ruchu, odpowiednia dieta, a także ograniczenie alkoholu i abstynencja od papierosów. Mniejsza ekspozycja na stres jest również bardzo korzystna.


ZOBACZ TAKŻE