Siemię lniane i zielona herbata, sojusznicy przeciwko rakowi

Jedną z najbardziej niepokojących i nawracających chorób tego wieku jest rak. Liczba osób cierpiących na tę chorobę znacząco wzrosła w ciągu ostatnich kilku dekad, dlatego na całym świecie prowadzi się dużą liczbę badań naukowych, które koncentrują się na odkryciu przyczyn jej pojawienia się i najlepszego sposobu na ich wyleczenie i wyeliminowanie.

Siemię lniane i zielona herbata, sojusznicy przeciwko rakowi

Istnieje wiele różnych rodzajów raka i nawet jeśli szybkość z jaką rozwija się zależy od ciała każdej osoby, ogólnie może być śmiertelny, jeśli nie zostanie wykryty w czasie i nie będzie prawidłowo leczony. Istnieją trzy podstawowe sposoby leczenia tego schorzenia: chirurgia, chemioterapia i radioterapia.

Jednak postępy w nauce i różne badania wykazały inne mniej inwazyjne metody, które mogą złagodzić bóle spowodowane przez raka i które mogą przyczynić się do jego wyleczenia.

Dieta: czynnik ryzyka

Przyczyny prowadzące do pojawienia się raka nadal nie zostały całkowicie odkryte. Uważa się, że wynika to z kilku połączonych czynników: środowiskowego, genetycznego, fizjologicznego i dietetycznego.

Możliwe przyczyny

 • Starzenie się: większość przypadków (2/3) na całym świecie pojawia się po 65 roku życia.
 • Genetyczne czynniki dziedziczne
 • Narażenie na substancje rakotwórcze, takie jak chemikalia i promieniowanie jonizujące.
 • Palenie
 • Zła dieta

Jednak wielu naukowców zgadza się, że dieta bogata w korzystną żywność może odgrywać kluczową rolę w zapobieganiu i leczeniu raka. Dlatego w tym artykule porozmawiamy o dwóch doskonałych produktach przeciwrakotwórczych: zielonej herbacie i siemieniu lnianym

Zielona herbata przeciwko rakowi

Obecnie wiele badań poświęcono ujawnieniu związku między nawykowym spożywaniem zielonej herbaty a niższym wskaźnikiem zachorowalności na raka.  Wiele osób sugeruje, że po piciu tej herbaty codziennie, a nawet po użyciu jej jako okładu na dotkniętym obszarze ich rak zniknął.

Sprawdź to ➡ ➡  10 znaków ostrzegawczych, że w Twoim ciele rozwija się rak

Chociaż badania wciąż nie są rozstrzygające, jedno z badań przeprowadzonych w Japonii w 2006 roku wykazało, że osoby dorosłe, które spożywały trzy lub więcej filiżanek zielonej herbaty dziennie przez kilka lat, miały niższe ryzyko zgonu z powodu chorób sercowo-naczyniowych i nowotworowych.  To tylko niektóre z korzyści, które zwyczajowo picie zielonej herbaty zapewni, według różnych instytucji naukowych.

Korzyści z spożywania zielonej herbaty

 • Zapobieganie i leczenie raka, szczególnie skóry, przełyku, żołądka i okrężnicy.
 • Poprawia wzrok.
 • Powoduje spowolnienie procesów neurodegeneracyjnych wywołanych przez niektóre choroby, takie jak choroba Alzheimera.
 • Leczenie zapalenia stawów.
 • Leczenie stwardnienia rozsianego.
 • Neutralizuje wolne rodniki (właściwości przeciwutleniające)
 • Przyspiesza metabolizm komórkowy.
 • Zmniejsza cholesterol LDL (znany również jako zły cholesterol)
 • Reguluje poziom cukru we krwi i stężenie insuliny

Zielona herbata zawiera pewne substancje chemiczne zwane katechinami (grupa flawonoidów), które działają na komórki rakotwórcze, indukując ich śmierć bez wpływu na zdrowe komórki, zwłaszcza galusan epigallokatechiny (EGCG).

Kilka wad tego chińskiego zwyczaju polega na tym, że niektórzy sugerują, że zielona herbata zawiera fluorek, który jest szkodliwy dla organizmu i dlatego nie powinien być komercjalizowany.

Ważne jest jednak, aby zaznaczyć, że fluor jest przechowywany w ciele w kościach i zębach, co powoduje, że są silniejsze. Odgrywa rolę w procesie wchłaniania wapnia i zapobiega pojawianiu się ubytków, jeśli jest spożywany w niewielkich ilościach. Polecamy pić dwie filiżanki zielonej herbaty dziennie, co jest normalną i zdrową ilością, a zauważysz pozytywne wyniki.

Sprawdź to ➡ ➡  Wypróbuj metody zalecaną przez dr Oz'a, żeby schudnąć

Siemię lniane przeciwko rakowi

Siemię lniane ma zdrowe tłuszcze i jest uważane za ważne źródło błonnika. Zwykle stosuje się je w leczeniu stanów żołądkowo-jelitowych (zaparcie, zapalenie jelita grubego i inne), chorób sercowo-naczyniowych i krążenia (nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu), trądziku, cukrzycy, otyłości, reumatoidalnego zapalenia stawów i objawów menopauzy.

Większość tych zastosowań nie jest wspierana przez naukę, chociaż istnieje kilka oznak, że siemię lniane pomaga:

 • Zapobiegać i leczyć raka, głównie raka prostaty, płuc, okrężnicy, odbytnicy i piersi.
 • Redukuje poziom cholesterolu LDL.
 • Poprawia czynność nerek u osób z układowym toczniem rumieniowatym (SLE).
 • Łagodzi niewielkie objawy menopauzy.
 • Zmniejsza ból piersi związany z początkiem cyklu miesiączkowego.
 • Leczy choroby układu krążenia.
 • Zmniejsza ryzyko cierpienia na miażdżycę.

Siemię lniane zawiera cząsteczki zwane lignanami, które, jak się uważa, konkurują z estrogenem (hormonami żeńskimi) wewnątrz ludzkiego ciała, w pewnych reakcjach chemicznych. To spowalnia postęp niektórych typów raka.

Siemię lniane i zielona herbata, sojusznicy przeciwko rakowi

W tym artykule omówiliśmy dwa doskonałe produkty naturalne, które mogą pomóc w zapobieganiu i prawdopodobnie wyleczyć raka. Polecamy je stosować w codziennej diecie, być może kilka filiżanek herbaty i trochę siemienia lnianego odniesie sukces tam, gdzie zawiodło wiele leków.


ZOBACZ TAKŻE