Z bólu nie mogła nawet chodzić, teraz biega, jakby miała 20 lat

Niektóre pokarmy szkodzą organizmowi, inne zaś przynoszą mu korzyść. Udowodniono, że te trzy popularne produkty wzmacniają kości i chronią przed osteoporozą.

Natura zapewnia lekarstwo na każdą wyobrażalną i niewyobrażalną chorobę. Osteoporoza nie jest wyjątkiem.

Można na przykład przygotować prosty trójskładnikowy syrop wzmacniający kości . Składa się z rodzynek, czerwonego wina i miodu.

Wszystkie te pokarmy korzystnie wpływają na kości (i nie tylko), a spożywanie ich osobno przyniesie korzyści kościom. Jednak razem działają jak prawdziwa bomba lecznicza.

Alkohol i osteoporoza

Osteoporoza jest chorobą zwyrodnieniową, która powoduje osłabienie i cieńkość kości, co czyni je bardziej podatnymi na złamania.

Według badań naukowych pewną rolę może również odgrywać alkohol. Oczywiście zdecydowanie nie zalecamy nadmiernego spożywania alkoholu , jednak udowodniono, że niewielka ilość wysokiej jakości alkoholu, np. czerwonego wina, odgrywa ważną rolę w profilaktyce osteoporozy.

Może mieć pozytywny wpływ na gęstość kości, szybkość regeneracji komórek kostnych i sposób, w jaki organizm wchłania ważne składniki odżywcze potrzebne do tworzenia kości. Spożywanie alkoholu może zatem stanowić ważny czynnik w zapobieganiu i leczeniu osteoporozy.

Jak rodzynki wpływają korzystnie na kości

Największą zaletą rodzynek, przynajmniej jeśli chodzi o zdrowie kości, jest ich wysoka zawartość wapnia, który jest niezbędny dla mocnych kości i oczywiście zębów.

Sprawdź to ➡ ➡  Tętniak: przyczyny, objawy i diagnoza

Ponadto zawierają również stosunkowo dużą ilość pierwiastka śladowego boru, który ułatwia wchłanianie wapnia i witaminy D.

Bor przyspiesza także gojenie się ran i może poprawić wydajność poznawczą. Rodzynki są także doskonałym źródłem żelaza, potasu, miedzi, witamin B6, C i E oraz manganu.

Zawierają jednak dość dużo cukru, dlatego należy je spożywać w rozsądnych ilościach.

Miód i zdrowie kości

Miód jest powszechnie uważany za jeden z najzdrowszych produktów spożywczych. Pomaga przy chorobach układu oddechowego i uporczywym kaszlu, przy gojeniu się ran czy problemach skórnych. Lecznicze właściwości miodu można przypisać jego właściwościom przeciwzapalnym i przeciwutleniającym . Mogą one być również korzystne w przypadku problemów ze stawami i kościami. Najnowsze badania pokazują, że chondroprotekcyjne działanie miodu może faktycznie zapobiegać wystąpieniu i postępowi osteoporozy.

Syrop z rodzynek na osteoporozę

Syrop rodzynkowy z miodem i czerwonym winem w naturalny sposób wzmacnia kości i chroni je przed osteoporozą.

Jej przygotowanie jest bardzo proste i poradzi sobie z nim każdy. Aby go przygotować, będziesz potrzebować:

  • 500 gramów rodzynek
  • 200 gramów miodu
  • 500 ml czerwonego wina
  • 300 ml przegotowanej wody

Rodzynki włóż do zamykanej szklanki i zalej czerwonym winem i przegotowaną wodą.

Sprawdź to ➡ ➡  Jak rozpoznać objawy niskiego stężenia potasu w organizmie? Poznaj sposób na zdrowe ciśnienie krwi

Pozostawić do zaparzenia na 12 godzin na zimno. Można je na przykład zostawić w lodówce na noc.

Następnie wlej zawartość szklanki do blendera i dodaj miód.

Wszystko dobrze wymieszaj, przelej do czystego szklanego pojemnika i przechowuj z powrotem w lodówce. Syrop rodzynkowy pić 3 razy dziennie po 1 łyżce stołowej.


ZOBACZ TAKŻE