Zdaniem uznanego lekarza ta kategoria osób musi zrezygnować z opalania

Pewna dawka światła słonecznego jest korzystna dla człowieka, ale z niczym nie należy przesadzać. Jest to podwójnie prawdziwe w przypadku opalania.

Jeśli należysz do miłośników opalania, nie powinieneś z tym przesadzać. Nie każdy może być wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez długi czas.

Znana dermatolog Yulia Galliam zwraca uwagę, że niektóre kategorie ludzi powinny raczej unikać promieni słonecznych, niż aktywnie ich szukać i przebywać na nich dłużej, niż jest to absolutnie konieczne.

Zakaz opalania

Zdaniem specjalisty osoby z chorobami przewlekłymi nie powinny „grillować” na słońcu. Należą do nich osoby uczulone na słońce, a także cierpiące na toczeń rumieniowaty.

Nawet osoby z innymi problemami skórnymi nie powinny przebywać zbyt często na słońcu. Chociaż słońce jest zalecane dla osób z łuszczycą, jego nadmiar powoduje podrażnienie i wysuszenie skóry, co jest bardzo niepożądane.

Policz swoje piegi

Dermatolog ostrzega również wszystkich, którzy mają znamiona. Jeśli masz więcej niż sto znamion na ciele, zdecydowanie przestań się opalać.

Zakaz opalania dotyczy również tych, którzy wręcz przeciwnie nie mają prawie żadnego pigmentu. Są to osoby o bardzo jasnej karnacji, jasnych oczach i jasnych włosach. Ich skóra jest bardzo wrażliwa na słońce i bardzo szybko ulega oparzeniom.

Sprawdź to ➡ ➡  Sprawdź jak używać aloesu do leczenia refluksu?

Decyduje też wiek

Od 50 roku życia zwiększa ryzyko zachorowania na choroby onkologiczne, zaleca się całkowite omijanie opalania i „leżenia” na słońcu.

Promienie słoneczne mogą przyczynić się do rozwoju raka i tylko pogorszyć ewentualne problemy.

Zamiast tego siedzę w cieniu?

Nie oznacza to, że w ogóle nie wolno przebywać na słońcu. Ale musisz pożegnać się z bezpośrednim światłem słonecznym, które pada na twoje ciało przez długi czas.

Zamiast tego usiądź w przyjemnym chłodzie i ciesz się latem z ochroną przeciwsłoneczną. Nadmierna ekspozycja na słońce może spowodować oparzenia skóry, ale także zatrucie słoneczne, które jest znacznie gorsze niż normalne oparzenia słoneczne.


ZOBACZ TAKŻE