Żylaki wkrótce znikną, wystarczy masować dane miejsce domową mieszanką

Jeżeli masz problemy z żylakami, mozolami lub obrzękami, spróbuj przygotować domowy lek, który możesz wmasować w nogi i poczujesz natychmiastową ulgę.

Żylaki

Żylaki, zwane również żylakami, to powiększone żyły o kolorze od niebieskiego do ciemnofioletowego. Najczęściej występują na dolnych kończynach, ale mogą pojawić się również w innych miejscach na ciele.

Lżejsze formy tego problemu są jedynie kwestią kosmetyczną. Jeśli jednak występuje poważniejszy przebieg, żylaki mogą powodować ból, a nawet zapalenie żył lub owrzodzenia goleni.

Leczenie na początku zazwyczaj jest konserwatywne. Pomóc może również przygotowany domowy lek.

Żylaki to powszechny problem, który dotyka wielu osób, ponieważ wyglądają nieestetycznie. W bardziej zaawansowanych przypadkach mogą utrudniać życie i powodować uczucie bólu.

Powstawanie żylaków wynika z nieprawidłowego funkcjonowania układu żylnego. Krew gromadzi się w żyłach i powoduje ich rozszerzenie.

Najczęściej dochodzi do tego z powodu osłabienia ściany żyły lub niewydolności zastawek. Wśród czynników ryzyka dla ich powstania wymienia się wiek.

Najbardziej narażone są osoby powyżej 60. roku życia z powodu utraty elastyczności żył.

Żylaki częściej występują u kobiet niż u mężczyzn. Mają na to wpływ żeńskie hormony, które powodują rozluźnienie ścian żylnych.

Sprawdź to ➡ ➡  "Barszcz" to nie tylko zwykła zupa, pomoże również podczas odchudzania

Skłonność do ich powstania może mieć także podłoże genetyczne, gdy występuje problem z osłabioną ścianą żyły.

Do innych przyczyn można zaliczyć otyłość, brak aktywności fizycznej lub długotrwałe stanie lub siedzenie, co prowadzi do niewłaściwego przepływu krwi.

Na początku leczenia zazwyczaj stosuje się kompresyjne pończochy lub leki w postaci tabletek, kremów lub żeli. Dopiero w przypadku braku poprawy przystępuje się do rozwiązania chirurgicznego.

Domowa terapia żylaków, odcisków i otlaków

Jeśli masz problemy z żylakami, mozolami lub odciskami, możesz wypróbować recepturę, która radzi sobie z tymi wszystkimi problemami jednocześnie.

Będziesz potrzebować tylko 3 składników.

Konkretnie chodzi o 1 łyżkę stołową kurkumy, 1 filiżankę alkoholu i 10 tabletek aspiryny.

Kurkuma, zwana także szafranem indyjskim, to przyprawa wytwarzana z wysuszonego i zmielonego korzenia kurkumy.

Jest stosowana w przyprawie curry. Jej pozytywne działanie wspomaga prawidłowe funkcjonowanie skóry, zdrowe trawienie oraz normalny stan stawów i kości.

Aby przygotować recepturę, najpierw rozgnieć tabletki aspiryny i wymieszaj je z alkoholem. Następnie dodaj łyżkę kurkumy i pozostaw na co najmniej całą dobę.

Tak przygotowaną mieszankę delikatnie wmasuj w dotknięte miejsce. Na noc przykryj miękką tkaniną. Jeśli nie odczujesz ulgi, być może konieczne będzie wypróbowanie innego rozwiązania.

Sprawdź to ➡ ➡  Odkryj 3 środki żelatynowe łagodzące bóle stawów

Jednak ta receptura jest stosunkowo tania i nie wymaga dużego wysiłku, dlatego zdecydowanie warto spróbować domowej terapii.


ZOBACZ TAKŻE