Zanurzyła stopy w mleku i była zaskoczona. Rozwiązała poważny problem zdrowotny w 15 minut

Opublikowano
namocila-si-nohy-do-mleka-a-nestacila-se-divit.-za-15-minut-vyresila-zasadni-zdravotni-problem

Jeśli chodzi o pielęgnację ciała, nogi, zwłaszcza stopy są najbardziej zaniedbywaną częścią ciała. Stopy każdego dnia są zestresowane i zmęczone, pocą się i często na ich skórze pojawia się stwardniały naskórek.

Taka skóra szybko wysycha, jest podatna na pęknięcia, które mogą krwawić i nieprzyjemnie boleć. Dlatego tak ważne jest, aby o swoje stopy dbać każdego dnia. Odżywi je wyjątkowa kąpiel na bazie mleka i sody oczyszczonej.

Jak to działa?

Kąpiel stóp w mleku zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie. Mleko wchłania się w skórę, odżywiając komórki skóry i zmiękczając skórę. Dodanie sody oczyszczonej pomaga usunąć martwe komórki skóry.

Poza tym jest to świetny sposób na relaks. Według strony internetowej FloridaMilk mleko działa uspokajająco i relaksująco, niezależnie od tego, czy je pijesz, czy moczysz w nim nogi.

Zabieg regeneracyjny dla nóg

Przygotuj miskę mleka zmieszanego z sodą oczyszczoną i zanurz w tej mieszance stopy. Pozostań w tej pozycji zrelaksowany przez około 10-15 minut.

Po zabiegu wskazane jest nasmarowanie nóg kremem nawilżającym. Kąpiel stóp w mleku możesz wykonywać codziennie. Oprócz idealnych nóg, poczujesz się zrelaksowana i wypoczęta.

Kąpiel stóp w occie sprawdzi się szczególnie przy problemie stwardniałej skóry. Można także skorzystać z kąpieli z cytryną i innymi składnikami, która oprócz pielęgnacji skóry likwiduje także nieprzyjemne zapachy.

Witaminy z mleka przedostają się do skóry

Mleko i wapń to niemal synonimy, istotna jest także zawartość witaminy B12, witaminy A, D oraz składników mineralnych, zwłaszcza cynku, fosforu i żelaza. Wszystkie te witaminy przedostają się do komórek skóry, które potrzebują ich do regeneracji.

Według MedicalNewsToday należy również spożywać mleko wewnętrznie, aby zapobiec osteoporozie. I nie tylko – dzięki dużej zawartości witaminy D działa także przeciwdepresyjnie.