3 filiżanki kawy dziennie i to wszystko: każdy, kto ją pije powinien to wiedzieć

Kawa to popularny napój, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie już poranka. Jeśli ty też to lubisz, zdecydowanie powinieneś wiedzieć o korzystnych korzyściach zdrowotnych, jakie oferuje – od lepszej kontroli poziomu cukru we krwi po właściwości przeciwzapalne.

Oczywiście ważne jest, aby zawsze spożywać wysokiej jakości kawę z palonych ziaren, a nie tylko kawę rozpuszczalną.

Podobnie nie należy przesadzać z tym popularnym napojem, ponieważ nadmiar czegokolwiek może być szkodliwy. Idealne będą 2 do 3 filiżanek dziennie. 

Kawa, a zdrowie człowieka?

Przez wiele lat naukowcy debatowali nad tym, czy regularne spożywanie kawy ma dobry, czy zły wpływ na zdrowie człowieka.

Jednak obecnie, po przeprowadzeniu wielu profesjonalnych badań, stało się jasne, że ten popularny napój niezwykle korzystnie wpływa na organizm i wiele niezbędnych funkcji organizmu  – poza tym w żaden sposób nie szkodzi organizmowi, jak wielu sądzi.

Jeśli więc nie wyobrażasz sobie poranka bez tego napoju, koniecznie zwróć uwagę na to, jak naprawdę wpływa on na Twoje zdrowie. 

Przydatne właściwości kawy

Kawa to świetny napój, który pomaga obniżyć poziom enzymów wątrobowych w wątrobie i spowalnia bliznowacenie tkanki wątroby.

Oznacza to, że może być bardzo przydatna np. w leczeniu chorych na wirusowe zapalenie wątroby typu C – jej zwiększone spożycie w takim przypadku pomaga zatrzymać postęp choroby i regeneruje narząd.

Poza tym dotyczy to nie tylko zwykłej kawy, ale także takiej, która nie zawiera kofeiny.

Jedynym produktem, którego powinieneś unikać jest kawa rozpuszczalna, która niestety nie oferuje żadnych korzyści i często też nie smakuje zbyt dobrze. 

Ponadto National Cancer Institute w Maryland w USA przeprowadził badania, których wyniki wskazują, że kawa spowalnia rozwój komórek nowotworowych, a także zmniejsza ryzyko marskości wątroby – w trakcie badań monitorowano te czynniki u wielu pacjentów przez okres 4 lat, podczas których naukowcy byli  przekonani o niezaprzeczalnych zaletach kawy.

Oczywiście był to napój wysokiej jakości, najlepiej z rejonów wulkanicznych, które zazwyczaj zawierają więcej minerałów i mają lepsze działanie zdrowotne. 

Jednak ten wspaniały produkt jest przydatny nie tylko dla wątroby, ale także dla ogólnego stanu zdrowia organizmu i wsparcia układu odpornościowego – ponieważ zawiera dużą ilość przeciwutleniaczy, które mogą przewyższyć każdy owoc lub warzywo.

Dzięki nim regularne spożywanie kawy stanowi doskonałą profilaktykę rozwoju groźnych chorób i infekcji, a także pomaga regulować poziom cukru we krwi.

Dodatkowo, jeśli pijesz kawę bez dodatku cukru, mleka czy śmietanki pomoże Ci to rozruszać organizm i tym samym pozbyć się zbędnych kilogramów. 

Lek na szczęśliwą starość 

Szczęśliwą i zdrową starość możesz zapewnić także codziennie pijąc kawę. Ten wyjątkowy produkt skutecznie zapobiega rozwojowi wielu chorób neurologicznych, w tym chorobie Alzheimera (nawet o 65%) i utracie pamięci starczej.

Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty z tego napoju, można spokojnie wypić 3 filiżanki dziennie  – oczywiście zależy to również od tego, jak mocna jest kawa.

Jeśli jednak będziesz pić ją codziennie, zapewnisz sobie dobre zdrowie, a Twój mózg będzie pracował bez zakłóceń nawet w starszym wieku. 

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: