Obecnie wiele osób, nawet młodych, cierpi na bóle szyi i pleców. Winowajcą jest zazwyczaj siedzący tryb życia, praca przy komputerze i związana z tym zła postawa, gdy głowa jest wysunięta do przodu, a kręgosłup szyjny jest przeciążony. Oprócz bólu szyi często występują również towarzyszące bóle głowy i inne dolegliwości. Jedną z rad babci, która wkrótce uwolni Cię od bólu jest stosowanie żelatyny.
Żelatyna szybko złagodzi Twój ból
Jednym z nich jest ulga w bólach kręgosłupa i stawów, nie tylko przy przeciążeniach, ale także przy osteoporozie czy zapaleniu stawów. Jak wyjaśnia dr Dany P. Baby , dzieje się tak dlatego, że spożywając żelatynę, uzupełniasz kolagen, który jest niezbędny dla zdrowia stawów i innych tkanek.
Wystarczy dokładnie wymieszać łyżeczkę żelatyny w szklance wody i odstawić na noc. Żelatyna twardnieje i rano jest gotowa do użycia. Weź jedną łyżeczkę na pusty żołądek, a już po tygodniu zauważysz ogromną poprawę. Żelatynę można stosować długo, nawet przez miesiąc, ale potem należy zrobić kilkumiesięczną przerwę.
Żelatyna ma wiele innych zalet
Kolagen zawarty w żelatynie ma wiele innych zalet. Jak podkreślają eksperci portalu Healthline , żelatyna spowalnia starzenie się skóry i pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji mózgu. Badania naukowe wykazały, że żelatyna naprawdę pomaga przy problemach z kośćmi i stawami, nawet przy większych uszkodzeniach spowodowanych np. wspomnianą już osteoporozą. Testowali go także na sportowcach, którzy mocno obciążają stawy i rezultaty zawsze były bardzo dobre.
Jeśli chodzi o działanie na skórę, udowodniono, że żelatyna pomaga poprawić kondycję skóry, wygładza ją i zmiękcza. Pozytywnie wpływa także na jakość włosów. Badania potwierdziły również, że glicyna bogata w żelatynę bardzo dobrze wpływa na mózg.
Poprawia pamięć i koncentrację jest także pomocna w przypadku niektórych chorób psychicznych, w tym schizofrenii. Jako że spożywanie żelatyny nie wiąże się z żadnymi przykrymi skutkami ubocznymi, zdecydowanie warto spróbować.
Inne opcje pozbycia się bólu szyi
Oprócz stosowania żelatyny wskazane jest także wzmocnienie mięśni szyi za pomocą ćwiczeń. Ćwiczenia przyniosą ulgę także w przypadku ostrego bólu, odpowiednie są także kompresy, a w razie potrzeby można zastosować także środki przeciwbólowe.
Pracując przy komputerze, nie zapomnij o regularnych przerwach związanych z rozciąganiem i staraj się nie nosić ciężkich toreb na ramieniu, które również jednostronnie obciążają kręgosłup i tym samym przyczyniają się do rozwoju dolegliwości bólowych.