Strona głównaZdrowieDomowy eliksir: wyniki krwi są po nim tak dobre, że ​​lekarze nie...

Domowy eliksir: wyniki krwi są po nim tak dobre, że ​​lekarze nie mogą w to uwierzyć

Regularne wizyty u lekarza dla większości z nas nie są zbyt przyjemne, ale prawdą jest, że znacznie lepiej jest przeznaczyć trochę czasu na profilaktykę, niż później żałować.

To właśnie pobieranie krwi i oznaczana na ich podstawie morfologia są jednymi z najczęstszych i zazwyczaj pierwszych badań, które pozwalają lekarzom dowiedzieć się, jak radzi sobie organizm.

Wykazuje m.in. liczbę czerwonych i białych krwinek, płytek krwi oraz ilość hemoglobiny. A wiele z tych właściwości ma związek na przykład z zawartością żelaza, w które burak jest bogaty. Domowy przepis z burakami może zapewnić doskonałe rezultaty.

Badanie krwi jako wgląd w zdrowie

Krew jest integralną częścią organizmu i jako taka może wiele powiedzieć o ogólnym stanie zdrowia. Dlatego lekarze wykorzystują ją do badań profilaktycznych, a także do wykrywania określonych chorób związanych z krwią.

Morfologia to szybki sposób na określenie liczby białych i czerwonych krwinek, a także płytek krwi czy określenie zawartości hemoglobiny, co opisują także eksperci z IKEM.

Jednym z często wykrywanych problemów jest anemia, która polega właśnie na obecności mniejszej ilości czerwonych krwinek lub hemoglobiny niż jest to konieczne. I właśnie w tym mogą pomóc buraki.

Burak na zdrowie

Nadaje się do detoksykacji organizmu, pomaga obniżyć poziom cholesterolu, poprawia pracę serca, a dzięki zawartości żelaza, potasu, magnezu i fosforu nadaje się również do usuwania objawów anemii.

Domowy przepis, który pomoże poprawić nie tylko morfologię krwi

Potrzebne składniki

  • 1 kg buraków
  • 0,5 kg marchwi
  • 2 do 3 pomarańczy
  • 1 cytryna
  • 2 jabłka
  • 0,5 kg miodu łąkowego

Przygotowanie

Najpierw kroimy jabłka, marchewkę i buraki na kawałki, aby wszystko można było wrzucić do blendera i zmiksować.

Z cytryn i pomarańczy uzyskasz sok, który następnie dodasz do zmiksowanej mieszanki. Na samym końcu dodać również miód

Trzeba wszystko dokładnie wymieszać i ewentualnie dodać sok z kilku pomarańczy dla lepszego smaku.

Tak przygotowany napój przechowywać w szklanych butelkach. Z takiej ilości składników powinniśmy otrzymać około 2 litrów napoju, który powinien wystarczyć na maksymalnie 20 dni.

Jak używać

Ten domowy sposób idealnie nadaje się do picia codziennie rano na pusty żołądek. Wystarczy przyjmować codziennie około 100 ml, aż do wyczerpania zapasów.

Wystarczy poddać się temu zabiegowi dwa razy w roku – Twój organizm Ci podziękuje, a liczba krwinek znacznie się poprawi.

Zobacz Też: