Jak złagodzić ból szyi, pleców i dolnej części pleców poprzez zmianę pozycji podczas snu

Wszystko działa przeciwko tobie, około 80% populacji przynajmniej raz w życiu doświadczy bólu pleców.

Niezależnie od tego, czy zmagasz się z tym teraz, czy po prostu chcesz być przygotowany na wszelki wypadek, warto i ulgę daje świadomość, że zawsze dostępne jest łatwe rozwiązanie.

Aby złagodzić odczuwany ból, wystarczy zmienić pozycję podczas snu.

Stworzyliśmy dla Ciebie prosty przewodnik, który pokaże Ci, jak wypróbować różne pozycje do spania w zależności od rodzaju bólu pleców.

1. Ból szyi i górnej części pleców

Jak to pomaga?

Spanie na plecach równomiernie rozkłada ciężar na każdą część ciała. Wytwarzasz mniejszy nacisk na lokalne obszary, takie jak szyja i górna część pleców.

Pomaga także w wyrównaniu kręgosłupa i narządów wewnętrznych.

Sztuką jest dodanie poduszki podpierającej szyję i drugiej pod kolanami , co pomoże zachować naturalną krzywiznę kręgosłupa.

2. Ból wzdłuż kręgosłupa

Jak to pomaga?

Jest to dobra pozycja do spania dla osób, które zazwyczaj śpią na brzuchu i w jakiejkolwiek innej pozycji trudno im zasnąć.

Dodaj poduszkę pod brzuch i górną część miednicy. Upewnij się, że jest cienki, nie grubszy niż 7,5 centymetra. W ten sposób możesz zasnąć, a poduszka pod brzuchem zadba o zmniejszenie nacisku na Twoje plecy.

Brak wyników? Spróbuj wyjąć poduszkę spod głowy.

3. Ból w dolnej części pleców

Jak to pomaga?

Kiedy śpisz na boku, zmuszasz kręgosłup do wygięcia się w nienaturalną pozycję, co zwiększa ciężar dolnej części pleców.

Najlepiej ugiąć kolana nieco wyżej i umieścić między nimi poduszkę.

Unikniesz napięcia, jakie musiałaby wytrzymać dolna część pleców i w ten sposób pomożesz im zachować naturalną krzywiznę podczas snu.

4. Ból bioder

Jak to pomaga?

Kiedy cierpisz na ból w okolicy lędźwiowej dolnej części pleców, pomocne może być spanie w pozycji półleżącej z podparciem. W ten sposób go rozciągniesz i  wyeliminujesz możliwość naciągnięcia .

Umieść kilka poduszek pod plecami i szyją, aby zapewnić wystarczające wsparcie i dostosować naturalną krzywiznę.

Dla większego komfortu umieść dodatkowe poduszki pod kolanami i stopami.

5. Napięte nerwy

Jak to pomaga?

Kiedy już uda Ci się lekko odchylić krążki międzykręgowe od ich naturalnego położenia, poczujesz ból.

Wypróbuj tę pozycję, która pomoże Ci zwiększyć przestrzeń pomiędzy wszystkimi kręgami i zmusić je do powrotu do pierwotnej pozycji.

Takie zgięcie tułowia odciąży kręgi i nerwy , co złagodzi ból pleców.

Zmiana sposobu snu jest trudna, zrób plan

Możesz pomyśleć, że zmiana sposobu, w jaki śpisz od lat, będzie zbyt trudna. I rzeczywiście tak jest, ale tylko przez kilka pierwszych nocy.

Ale gwarantujemy Ci, że gdy obudzisz się bez bólu i odpoczynku, znajdziesz nową pozycję do spania i nie zmienisz jej za nic w świecie.

Jeśli nie masz pewności, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy, oto prosty plan:

1. Wybierz z tej listy kilka pozycji, które Twoim zdaniem rozwiążą Twój problem z plecami i przetestuj je przez kilka nocy.

2. Dowiedz się, który z nich najbardziej Ci pomaga.

3. Pozostań w tej pozycji.