Strona głównaZdrowieJelita będą czyste jak nigdy dotąd, ten dwuskładnikowy lek działa wspaniale

Jelita będą czyste jak nigdy dotąd, ten dwuskładnikowy lek działa wspaniale

Szukasz sposobu na oczyszczenie jelit i zapobieganie zaparciom? Wypróbuj środek ludowy stosowany w Polsce od wieków. Oprócz pozytywnego działania na jelita, obniża ciśnienie krwi, cholesterol i poziom cukru we krwi. Lekarstwem na wszelkie choroby przewodu pokarmowego są dwa łatwo dostępne składniki – mąka gryczana i kefir.

Jak to działa?

Sam kefir działa jak probiotyk, nie obciąża trawienia jak klasyczne mleko i zawiera wiele ważnych witamin. W celu normalizacji pracy jelit zaleca się picie kefiru.

Gryka w tym połączeniu działa jak błonnik, który wspomaga naturalną detoksykację lub opróżnianie. Dzięki temu organizm zostaje oczyszczony ze szkodliwych substancji i toksyn.

Gryka zawiera dużą ilość witamin i przeciwutleniaczy oraz obniża poziom cukru we krwi. Według MedicalNewsToday kasza gryczana może również pomóc w utracie wagi.

Przepis na mieszankę oczyszczającą

Mąka gryczana

Dla większej skuteczności zaleca się przygotowanie mąki gryczanej w domu. Zacznij więc od przepłukania ziaren gryki pod bieżącą wodą. Rozłóż je na ręczniku papierowym i pozostaw do wyschnięcia. Zajmie to 3-5 godzin.

Następnie zmiel w młynku lub w blenderze. Przechowuje się ją w taki sam sposób jak zwykłą mąkę, w pojemniku, w suchym i chłodnym miejscu.

Mieszanka kefiru i mąki gryczanej

Czego będziesz potrzebować?

  • 3 łyżki mąki gryczanej,
  • 200 ml kefiru
  • i pół łyżeczki miodu, szczypta mielonego cynamonu lub kilka nasion kminku według upodobań.

Procedura przygotowania przepisu:

  1. Do miski wsyp trzy łyżki mąki gryczanej.
  2. Dodać kefir i dobrze wymieszać.
  3. Przykryj miskę i wstaw do lodówki.
  4. Doprawiaj według własnego apetytu.

Zastosowanie i dawkowanie:

Mieszankę przyjmuje się rano, pół godziny przed śniadaniem. Stosuj przez czternaście dni, następnie zrób miesięczną przerwę i powtórz kurację. Powinieneś już poczuć poprawę po pierwszych dwóch tygodniach.

Strona internetowa BBCGoodfood ostrzega, że ​​kuracja gryką nie jest odpowiednia dla osób uczulonych na ryż i lateks, ponieważ u nich również może rozwinąć się alergia na kaszę gryczaną.

Zobacz Też: