Kiedyś ta maść była w każdym domu, ale obecnie niewiele osób o niej pamięta

Każdy kiedyś miał w domu tę przydatną maść za kilka złotych. Chociaż oferuje szereg korzyści zdrowotnych dla zdrowia ludzkiego, dziś stała się jedynie wspomnieniem.

Maść tygrysia była kiedyś bardzo popularnym produktem, którego nie mogło zabraknąć w niemal żadnym polskim gospodarstwie domowym. Współcześnie jednak została już prawie zapomniana – mimo że nadal można ją kupić za kilkanascie złotych w niemal każdej aptece lub TUTAJ.

Stosowanie tego wspaniałego preparatu zapewnia szereg korzystnych właściwości zdrowotnych, takich jak łagodzenie bólów głowy, choroby lokomocyjnej  czy rozgrzewanie zmarzniętych dłoni i stóp.

Dzieje się tak głównie dzięki temu, że zawiera szereg skutecznych substancji eterycznych, które doceni każdy organizm. 

Stary chiński przepis 

Maść tygrysia pochodzi z dalekiej Azji, gdzie jest produktem powszechnym i od wieków wytwarzana jest według sprawdzonej receptury tradycyjnej medycyny chińskiej – zyskała nawet miano „złota przekazywanego przez wieki przez chińskich ojców” oraz Przez wielu uważany jest  za prawdziwe panaceum na szereg dolegliwości i chorób.

Powodem jest przede wszystkim fakt, że zawiera dużą ilość niezbędnych substancji, zwłaszcza z goździków, olejku cynamonowego, mentolu, kamfory i innych skutecznych naturalnych leków.

Już dziś można kupić starożytną chińską formułę zawartą w małej puszce za kilkanaście złotych, a aby uzyskać pozytywne efekty, wystarczy delikatnie wetrzeć ją w miejsce, w którym doskwiera nam ból lub inne nieprzyjemne  dolegliwości.

Sprawdź to ➡ ➡  Owinęła na chwilę nogi folią aluminiową, na efekty nie trzeba było długo czekać

Należy jednak pamiętać, że ten wspaniały naturalny środek można stosować wyłącznie zewnętrznie, a nie wewnętrznie. Istnieje jednak wiele możliwych zastosowań, które możesz wypróbować na sobie, a mianowicie: 

Maść tygrysia na zatkany nos i zimne dłonie 

Jeśli dokucza Ci paskudne przeziębienie i zatkany nos, który nie pozwala Ci nawet na spokojny sen, nałóż na okolicę pod nosem skuteczną maść tygrysią.

Zawarte olejki eteryczne pomogą Ci natychmiast oczyścić zablokowane drogi oddechowe i rozluźnić śluz, ale pamiętaj, że na początku może lekko palić.

Maść może pomóc także wtedy, gdy zmarzną Ci dłonie lub stopy – wystarczy ją nałożyć, a następnie chwilę masować.

Powodem jest przede wszystkim fakt, że jego zastosowanie przyspiesza krążenie krwi i rozgrzewa skórę.

Przeciw bólom głowy i chorobie lokomocyjnej  

Stosowanie maści tygrysiej to także świetny sposób na pozbycie się bólów głowy – w tym przypadku nałóż ją bezpośrednio na skronie i okolicę nad nosem (na środku czoła). W ciągu kilku sekund zaczniesz odczuwać przyjemną ulgę i spokój ducha.

Kolejną wielką korzyścią jest łagodzenie choroby lokomocyjnej –  więc jeśli jesteś w autobusie i źle się czujesz, powąchaj maść,  a szybko poczujesz się dobrze. To znowu zasługa olejków eterycznych, które przynoszą uczucie ulgi i łagodzą nudności. 

Sprawdź to ➡ ➡  Jak dbać o zdrowy wzrok i zapobiegać problemom z oczami

Odstrasza owady

Szczególnie latem irytujące owady często mogą Cię denerwować. Aby się go pozbyć, nie musisz kupować drogich produktów pełnych chemii – tania maść tygrysia może Ci bardzo pomóc.

Wystarczy, że zostawisz odkręcony pojemnik w miejscu, w którym widziałeś natrętnych intruzów, a już nigdy się tam nie pojawią . Ponadto pomoże Ci również w przypadku ukąszenia komara. Nie drap okolicy, ale nałóż na nią odrobinę maści, co zmniejszy swędzenie i ból.

Sekret maści tygrysiej 

Maść tygrysia zawiera pokaźną ilość naturalnych składników, które w połączeniu działają znacznie skuteczniej niż jakikolwiek komercyjny lek. Są to głównie: 

  • kamfora
  • mentol
  • olejek goździkowy
  • olej eukaliptusowy
  • olej miętowy
  • parafina
  • wazelina

ZOBACZ TAKŻE