Kiedyś ta maść była w każdym domu, ale obecnie niewiele osób o niej pamięta

Maść tygrysia była kiedyś bardzo popularnym produktem, którego nie mogło zabraknąć w niemal żadnym polskim gospodarstwie domowym. Współcześnie jednak została już prawie zapomniana – mimo że nadal można ją kupić za kilkanascie złotych w niemal każdej aptece lub TUTAJ.

Stosowanie tego wspaniałego preparatu zapewnia szereg korzystnych właściwości zdrowotnych, takich jak łagodzenie bólów głowy, choroby lokomocyjnej  czy rozgrzewanie zmarzniętych dłoni i stóp.

Dzieje się tak głównie dzięki temu, że zawiera szereg skutecznych substancji eterycznych, które doceni każdy organizm. 

Stary chiński przepis 

Maść tygrysia pochodzi z dalekiej Azji, gdzie jest produktem powszechnym i od wieków wytwarzana jest według sprawdzonej receptury tradycyjnej medycyny chińskiej – zyskała nawet miano „złota przekazywanego przez wieki przez chińskich ojców” oraz Przez wielu uważany jest  za prawdziwe panaceum na szereg dolegliwości i chorób.

Powodem jest przede wszystkim fakt, że zawiera dużą ilość niezbędnych substancji, zwłaszcza z goździków, olejku cynamonowego, mentolu, kamfory i innych skutecznych naturalnych leków.

Już dziś można kupić starożytną chińską formułę zawartą w małej puszce za kilkanaście złotych, a aby uzyskać pozytywne efekty, wystarczy delikatnie wetrzeć ją w miejsce, w którym doskwiera nam ból lub inne nieprzyjemne  dolegliwości.

Należy jednak pamiętać, że ten wspaniały naturalny środek można stosować wyłącznie zewnętrznie, a nie wewnętrznie. Istnieje jednak wiele możliwych zastosowań, które możesz wypróbować na sobie, a mianowicie: 

Maść tygrysia na zatkany nos i zimne dłonie 

Jeśli dokucza Ci paskudne przeziębienie i zatkany nos, który nie pozwala Ci nawet na spokojny sen, nałóż na okolicę pod nosem skuteczną maść tygrysią.

Zawarte olejki eteryczne pomogą Ci natychmiast oczyścić zablokowane drogi oddechowe i rozluźnić śluz, ale pamiętaj, że na początku może lekko palić.

Maść może pomóc także wtedy, gdy zmarzną Ci dłonie lub stopy – wystarczy ją nałożyć, a następnie chwilę masować.

Powodem jest przede wszystkim fakt, że jego zastosowanie przyspiesza krążenie krwi i rozgrzewa skórę.

Przeciw bólom głowy i chorobie lokomocyjnej  

Stosowanie maści tygrysiej to także świetny sposób na pozbycie się bólów głowy – w tym przypadku nałóż ją bezpośrednio na skronie i okolicę nad nosem (na środku czoła). W ciągu kilku sekund zaczniesz odczuwać przyjemną ulgę i spokój ducha.

Kolejną wielką korzyścią jest łagodzenie choroby lokomocyjnej –  więc jeśli jesteś w autobusie i źle się czujesz, powąchaj maść,  a szybko poczujesz się dobrze. To znowu zasługa olejków eterycznych, które przynoszą uczucie ulgi i łagodzą nudności. 

Odstrasza owady

Szczególnie latem irytujące owady często mogą Cię denerwować. Aby się go pozbyć, nie musisz kupować drogich produktów pełnych chemii – tania maść tygrysia może Ci bardzo pomóc.

Wystarczy, że zostawisz odkręcony pojemnik w miejscu, w którym widziałeś natrętnych intruzów, a już nigdy się tam nie pojawią . Ponadto pomoże Ci również w przypadku ukąszenia komara. Nie drap okolicy, ale nałóż na nią odrobinę maści, co zmniejszy swędzenie i ból.

Sekret maści tygrysiej 

Maść tygrysia zawiera pokaźną ilość naturalnych składników, które w połączeniu działają znacznie skuteczniej niż jakikolwiek komercyjny lek. Są to głównie: 

  • kamfora
  • mentol
  • olejek goździkowy
  • olej eukaliptusowy
  • olej miętowy
  • parafina
  • wazelina