Ci, którzy nie zbierają kasztanów, nie dbają o swoje zdrowie

Jesienią oprócz liści i owoców opadają także kasztany. Jeśli je po prostu ojasz, popełniasz duży błąd.

Czy wiesz, jakie niesamowite właściwości zdrowotne mają kasztany? Można z nich wykonać kilka naturalnych produktów, które można wykorzystać głównie w łazience.

Możesz używać kasztanów do higieny osobistej

Kasztany zawierają związki przeciwzapalne. Ponadto mają działanie wybielające, jeśli zostaną przetworzone na proszek. W tym sensie, że nadają się do czyszczenia i wybielania zębów.

Do kąpieli możesz także dodać sproszkowane kasztany. Wystarczy dodać jedną łyżkę proszku kasztanowego do garnka z wodą i pozostawić na noc. Następnego dnia zagotuj zawartość i przelej przez sitko do wanny. Można go stosować także na włosy.

Maska kasztanowa

Przygotuj upiększającą maskę z kasztanów. Wystarczą dwie łyżki sproszkowanego kasztana z odrobiną wody.

Powstałą masę nałóż na skórę . Pozostaw na około dziesięć minut. Następnie dokładnie spłucz letnią wodą i dokładnie osusz ręcznikiem.

Kasztanowy żel pod prysznic? Bez problemu

Do 300 ml wody dodaj trzy łyżki sproszkowanych kasztanów i jedno starte jabłko.

Opcjonalnie można dodać siemię lniane w ilości od jednej do dwóch łyżek i jedną łyżkę mleka kokosowego.

Mieszankę przelej do szklanki, zamknij i możesz jej używać zamiast żelu pod prysznic.

Naturalny produkt przeciw mszycom

Szukasz niechemicznego sposobu na pozbycie się mszyc liściowych? Rozpuść proszek kasztanowy w wodzie i możesz przystąpić do opryskiwania mszyc.

Przygotuj garnek z wodą, dodaj dziesięć łyżek sproszkowanych kasztanów i gotuj przez dwadzieścia minut. Pozostaw do ostygnięcia. Następnie wlej do butelki ze sprayem i ratunek dla mszyc jest gotowy.

Masaże i maści do masażu

Kasztan zawiera niesamowite składniki przeciwzapalne, dlatego nadaje się do żeli i maści do masażu. Najczęściej będą go stosować osoby cierpiące na żylaki. Początkowe stadia żylaków można również leczyć za pomocą octu lub aloesu.