Nudności, zmęczenie i ból podczas oddawania moczu: prawdopodobnie są to kamienie nerkowe

Kamienie nerkowe mogą pozostać ukryte przez długi czas. Dlatego ważne jest, aby zachować szczególną ostrożność w przypadku wszelkich zmian, które mogą ich dotyczyć.

W większości przypadków choroba ta dotyka zwłaszcza mężczyzn, u których według lekarki Alany Biggers ryzyko jest znacznie wyższe, a problemy często zaczynają się ujawniać dopiero wtedy, gdy  kamień zaczyna przemieszczać się do pęcherza.

Może to powodować szereg dyskomfortów, takich jak zmiany w oddawaniu moczu, silny ból, a nawet silne dreszcze i gorączkę.

1) Silny ból

Niezwykle silny ból brzucha, talii, pleców czy pachwin często może być skutkiem obecności kamieni nerkowych, które przemieszczają się w organizmie już od jakiegoś czasu. Nieprzyjemne objawy pojawiają się, gdy kamień zaczyna przemieszczać się do pęcherza i utknie w moczowodzie, wywierając nacisk na nerki.

To z kolei może prowadzić do silnego, rozdzierającego bólu, który może rozprzestrzeniać się od pasa w dół do pachwiny i pleców. Jeśli więc doświadczysz tego objawu i nic nie pomoże, lepiej jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem. 

2) Zmiana w oddawaniu moczu

Jeśli masz do czynienia z kamieniami nerkowymi, prawdopodobnie doświadczysz pewnych zmian w oddawaniu moczu. Występują one, gdy kamień zostaje uwolniony i przedostaje się do pęcherza, co wpływa na jego prawidłowe funkcjonowanie.

Ponadto, jak podaje witryna SaskHealthAuthority , problem może powodować również bardzo nieprzyjemny ból i  pieczenie podczas oddawania moczu, co może nawet uniemożliwić całkowite opróżnienie. Podobnie możesz czuć, że Twój pęcherz jest pełny, a w moczu możesz mieć krew.

3) Dreszcze i gorączka

Dreszcze i gorączka mogą pojawiać się dość często, zwłaszcza w chłodniejszych porach roku, jednak w niektórych przypadkach są oznaką niebezpiecznej choroby, np. tworzenia się kamieni nerkowych.

W takim przypadku podwyższona temperatura ciała może wskazywać na infekcję dróg moczowych, która może skutkować innymi nieprzyjemnymi powikłaniami.

Przeziębienia powstają wtedy w wyniku osłabienia układu odpornościowego i niezdolności organizmu do odpowiedniego radzenia sobie z przeszkodami.

4) Nudności

Kamieniom nerkowym często towarzyszą wymioty, które mogą wystąpić na skutek uszkodzenia połączenia nerek z przewodem pokarmowym. Nudności mogą pojawiać się nawet w nocy, mogą też zakłócać sen, a często towarzyszy im silny ból brzucha.

5) Uczucie osłabienia i zmęczenia

Jeśli utworzy się kamień nerkowy, czynność nerek również może ulec znacznemu pogorszeniu. Oznacza to, że nie będą w stanie odpowiednio uporać się z nagromadzonymi nieczystościami i toksynami, które osiadły w Twoim organizmie.

Gdy tylko te niebezpieczne substancje zaczną się kumulować, pacjent zaczyna odczuwać silne osłabienie i zmęczenie, które pojawia się pomimo wystarczającej ilości snu w nocy. 

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: