Olejek przywracający słuch w zaledwie 60 sekund: Nie bajka, ale słodka rzeczywistość

Jeśli po pływaniu masz zatkane uszy, zatkane jest nadmiarem woskowiny lub cierpisz na infekcję ucha, możesz bardzo łatwo pomóc sobie w domu.

Infekcje ucha są bardzo irytujące i jeśli nie zostaną wyleczone w porę, mogą spowodować bardzo poważne komplikacje zdrowotne.

Jeśli nie masz w domu kropli do uszu, które mógłbyś zastosować od razu przy pierwszych kłopotach, po prostu wykonaj je samodzielnie.

Dobrze rozpuszczają także woskowinę, której nagromadzenie w kanale słuchowym może również powodować chwilową utratę słuchu.

Dodatkowo uwalnia również od problemów spowodowanych nadmiarem wody w uchu, na przykład po pływaniu.

Infekcja ucha

Infekcje ucha są najczęściej wywoływane przez bakterie Streptococcus pneumoniae i Haemophilus influenzae, ale mogą być również spowodowane przez wirusy wywołujące przeziębienie.

Często są skutkiem chorób układu oddechowego, najczęściej spotykanych u dzieci , zwłaszcza u tych, które nie potrafią jeszcze prawidłowo wydmuchać nosa. Powodują szereg nieprzyjemnych objawów, takich jak:

  • Ból ucha
  • swędzenie, podrażnienie lub uczucie ucisku w uchu
  • gorączka
  • nudności lub wymioty
  • problemy ze słuchem
  • wydzielina z ucha

Zatkane ucho sebum

Ból, ucisk lub problemy ze słuchem mogą być również spowodowane czymś tak błahym, jak gromadzenie się woskowiny, najczęściej gdy ludzie czyścią uszy bawełnianym wacikiem , który wpycha woskowinę głębiej do kanału słuchowego.

Ta blokada może powodować utratę słuchu, zawroty głowy oraz wspomniany wcześniej ból i ciśnienie w uchu. W tym przypadku, podobnie jak w przypadku infekcji ucha lub wody w uchu, możesz po prostu pomóc sobie szybkim, domowym sposobem.

Szybkie domowe krople do uszu

Domowym sposobem na powyższe problemy można łatwo przygotować, mieszając równe części alkoholu i octu. W przypadku wody w uchu alkohol łączy się z wodą i następnie odparowuje, kwasowość octu uniemożliwia rozwój jakichkolwiek bakterii.

W przypadku infekcji ucha zarówno alkohol, jak i ocet zabijają i zapobiegają namnażaniu się bakterii lub ewentualnych wirusów powodujących stan zapalny. A jeśli Twoim problemem jest nadmiar sebum, krople go rozpuszczą i przyniosą szybką ulgę.

Przygotowanie i użycie

Do wykonania kropli należy użyć alkoholu do nacierania, alkoholu izopropylowego lub alkoholu etylowego, co najmniej 60%.

W przypadku octu białego (winnego) zwróć uwagę na jego jakość. Obydwa składniki wymieszaj w proporcji 1:1, najlepiej bezpośrednio w czystej buteleczce z zakraplaczem.

Jeśli przechowujesz krople w lodówce, pamiętaj o ogrzaniu ich do temperatury pokojowej przed użyciem ich w dłoniach.

Nałóż kilka kropli (około 5) do każdego ucha i przez chwilę trzymaj głowę przechyloną, aby krople wpływały do ​​ucha, a nie wypływały od razu z ucha. Ulgę powinieneś poczuć już po 60 sekundach od podania.

Jak alkohol i ocet pomagają na problemy z uszami

Alkohol apteczny zawiera dużą ilość alkoholu, jego ilość waha się od 60 do 80%. Dzięki temu jest bardzo skuteczny w zabijaniu bakterii i patogenów.

Z tego powodu zawiera go zdecydowana większość kropli do uszu . Ocet to kolejny powszechny składnik kropli do uszu , ponieważ ma również działanie antybakteryjne, a także działa dobrze na grzyby i wirusy.

Jednak octu z alkoholem nie należy uważać za substytut tradycyjnego leczenia. Jeżeli nie wiesz co jest przyczyną Twoich problemów nie stosuj żadnych kropli bez konsultacji z lekarzem. Podobnie, jeśli objawy nie ustąpią znacząco w ciągu 48 godzin, zdecydowanie nie zwlekaj z wizytą u lekarza. 

Może to być poważniejszy problem, który tylko lekarz może pomóc w prawidłowym zidentyfikowaniu i leczeniu. Jako pierwsza pomoc lub w przypadku nawracających infekcji, gdy objawy są Ci już bardzo dobrze znane, te domowe krople dobrze Ci pomogą.