Strona głównaOdchudzanieOtyłość to przeszłość. Zobacz naturalne spalacze tłuszczu

Otyłość to przeszłość. Zobacz naturalne spalacze tłuszczu

Otyłość jest dziś jednym z największych problemów zdrowia publicznego. Wielu ludzi na całym świecie cierpi z tego powodu, co powoduje, że szukają alternatyw, które pomogą im schudnąć.

tłuszcz

Jednym z najpopularniejszych środków na odchudzanie są ćwiczenia, chociaż twoja dieta ma również kluczowe znaczenie dla osiągnięcia tego celu. Dlatego dbanie o swoje zdrowie jest niezwykle ważne. W tym artykule opowiemy o 9 naturalnych spalaczach tłuszczu, które można znaleźć w jedzeniu, które spożywasz każdego dnia.

1. Zielona herbata

Bez wątpienia  ten napój jest dziś jednym z najpopularniejszych spalaczy tłuszczu. Podobnie jak czarna herbata,  zielona herbata  pomaga kontrolować wagę, ponieważ przyspiesza metabolizm, zmniejszając zdolność wchłaniania tłuszczu z pokarmów oraz eliminując je. Przeciętnie zielona herbata spala od 35 do 43% więcej tłuszczu niż inne podobne napoje.

2. Produkty mleczne

Niektóre produkty mleczne zawierające wapń hamują produkcję kortyzolu, hormonu, który powoduje gromadzenie tłuszczu w jamie brzusznej. Na przykład niskotłuszczowe mleko szybko rozkłada tłuszcz, dlatego wiele osób sugeruje jego picie, aby pomóc stracić o 70% więcej masy niż osoby, które nie piją żadnych produktów mlecznych.


3. Owoce cytrusowe

Pokarmy o wysokiej zawartości witaminy C  przyspieszają metabolizm, co przekłada się na większą ilość wydalanego tłuszczu. Ponadto owoce cytrusowe są zalecane w przypadku chorób takich jak niedokrwistość, przeziębienie lub do kontrolowania poziomu cholesterolu we krwi.

4. Papryka chiliOstatnie badania wykazały, że kapsaicynazwiązek chemiczny, który znajduje się w tym pokarmie pomaga zmniejszyć ilość tłuszczu, który jest przechowywany w organizmie. Również wysokie poziomy witaminy C zawarte w papryce chili przyspieszają przemianę materii, co pozwala szybciej spalać tłuszcz.

NIE PRZEGAP!  9 zadziwiających zastosowań oleju kokosowego
NIE PRZEGAP!  Ta kobieta pozbyła się bólu stawów w ciągu jednego dnia

5. Lecytyna

Jest to rodzaj lipidu lub kwasu tłuszczowego, który bezpośrednio wpływa na metabolizm tłuszczów, powodując szybsze spalanie. Jest on również dobry dla twojej pamięci, nastroju i regulacji apetytu. Produkty, w których można je znaleźć, to tofu i soja.

6. Kawa

Kawa jest termogeniczna, co umożliwia eliminację tłuszczu poprzez przyspieszenie metabolizmu i spalanie kalorii.  Należy jednak pić ją z umiarem, ponieważ zwiększa ciśnienie krwi i może powodować inne problemy, takie jak tachykardia.

7. Jajka

Jedzenie dwóch jaj dziennie na śniadanie blokuje wchłanianie tłuszczu. Ponadto jajka sprawiają, że czujesz się pełnym przez dłuższy czas, dzięki czemu nie będziesz podjadać między posiłkami.

8. Czerwone mięso

Czerwone mięso pobudza spalanie tłuszczu dzięki zawartym w nim białkom, które zmuszają organizm do korzystania z rezerw tłuszczu do produkcji energii. Wynika to z karnityny, która oprócz przyspieszenia metabolizmu aktywuje również krążenie krwi.

9. Zimna woda

Choć może to brzmieć niewiarygodnie, ale niektóre badania sugerują, że picie zimnej lub lodowatej wody pomaga organizmowi przyspieszyć proces metaboliczny, co eliminuje o wiele więcej kalorii i tłuszczów.Oczyść naczynia krwionośne ze złego cholesterolu

Cholesterol jest rodzajem tłuszczu, który przyczepia się do ścian tętnic, narażając zdrowie człowieka na duże ryzyko. Podczas gdy organizm potrzebuje pewnej ilości cholesterolu, aby prawidłowo funkcjonować, Nadmiar...

Jak przyspieszyć metabolizm? Poznaj 10 prostych sposobów.

Metabolizm jest terminem odnoszącym się do wszystkich reakcji chemicznych w twoim ciele. Te reakcje chemiczne utrzymują twoje ciało przy życiu i pozwalają mu prawidłowo...

Nie ignoruj ​​tych 9 objawów niedoboru witaminy D

Witamina D lub tak zwana „witamina kostna” odgrywa ważną rolę we wzroście kości i mięśni. Nie oznacza to jednak, że tylko kości i mięśnie...

Jak dbać o zdrowy wzrok i zapobiegać problemom z oczami

Czy czujesz zmęczenie oczu, suchość oczu, ból lub masz stan zapalny? To wszystko wskazuje na to, że Twój wzrok nie jest w najlepszej formie.
NIE PRZEGAP!  Co to jest szkorbut, objawy, przyczyny, zdjęcia i leczenie
W...

Te 7 tajemnic dotyczących wody z kminkiem, które sprawią, że będziesz pić ją codziennie

Nasiona kminku są najczęściej stosowane jako przyprawa w kuchni indyjskiej i azjatyckiej. Kminek ma ziemisty i pikantny smak oraz mnóstwo imponujących korzyści zdrowotnych. W połączeniu...

Zobacz jak w krótkim czasie pozbyć się przeziębienia

Właściwości tego domowego syropu są idealne do zapobiegania i złagodzenia objawów przeziębienia, grypy bez uzależnienia naszego organizmu od substancji chemicznych. Kilka razy w roku, zwłaszcza gdy...