Otyłość to przeszłość. Zobacz naturalne spalacze tłuszczu

tłuszcz

Otyłość jest dziś jednym z największych problemów zdrowia publicznego. Wielu ludzi na całym świecie cierpi z tego powodu, co powoduje, że szukają alternatyw, które pomogą im schudnąć.

Jednym z najpopularniejszych środków na odchudzanie są ćwiczenia, chociaż twoja dieta ma również kluczowe znaczenie dla osiągnięcia tego celu. Dlatego dbanie o swoje zdrowie jest niezwykle ważne. W tym artykule opowiemy o 9 naturalnych spalaczach tłuszczu, które można znaleźć w jedzeniu, które spożywasz każdego dnia.

1. Zielona herbata

Bez wątpienia  ten napój jest dziś jednym z najpopularniejszych spalaczy tłuszczu. Podobnie jak czarna herbata,  zielona herbata  pomaga kontrolować wagę, ponieważ przyspiesza metabolizm, zmniejszając zdolność wchłaniania tłuszczu z pokarmów oraz eliminując je. Przeciętnie zielona herbata spala od 35 do 43% więcej tłuszczu niż inne podobne napoje.

2. Produkty mleczne

Niektóre produkty mleczne zawierające wapń hamują produkcję kortyzolu, hormonu, który powoduje gromadzenie tłuszczu w jamie brzusznej. Na przykład niskotłuszczowe mleko szybko rozkłada tłuszcz, dlatego wiele osób sugeruje jego picie, aby pomóc stracić o 70% więcej masy niż osoby, które nie piją żadnych produktów mlecznych.

3. Owoce cytrusowe

Pokarmy o wysokiej zawartości witaminy C  przyspieszają metabolizm, co przekłada się na większą ilość wydalanego tłuszczu. Ponadto owoce cytrusowe są zalecane w przypadku chorób takich jak niedokrwistość, przeziębienie lub do kontrolowania poziomu cholesterolu we krwi.

4. Papryka chili

Ostatnie badania wykazały, że kapsaicynazwiązek chemiczny, który znajduje się w tym pokarmie pomaga zmniejszyć ilość tłuszczu, który jest przechowywany w organizmie. Również wysokie poziomy witaminy C zawarte w papryce chili przyspieszają przemianę materii, co pozwala szybciej spalać tłuszcz.

5. Lecytyna

Jest to rodzaj lipidu lub kwasu tłuszczowego, który bezpośrednio wpływa na metabolizm tłuszczów, powodując szybsze spalanie. Jest on również dobry dla twojej pamięci, nastroju i regulacji apetytu. Produkty, w których można je znaleźć, to tofu i soja.

6. Kawa

 

Kawa jest termogeniczna, co umożliwia eliminację tłuszczu poprzez przyspieszenie metabolizmu i spalanie kalorii.  Należy jednak pić ją z umiarem, ponieważ zwiększa ciśnienie krwi i może powodować inne problemy, takie jak tachykardia.

7. Jajka

Jedzenie dwóch jaj dziennie na śniadanie blokuje wchłanianie tłuszczu. Ponadto jajka sprawiają, że czujesz się pełnym przez dłuższy czas, dzięki czemu nie będziesz podjadać między posiłkami.

8. Czerwone mięso

Czerwone mięso pobudza spalanie tłuszczu dzięki zawartym w nim białkom, które zmuszają organizm do korzystania z rezerw tłuszczu do produkcji energii. Wynika to z karnityny, która oprócz przyspieszenia metabolizmu aktywuje również krążenie krwi.

9. Zimna woda

Choć może to brzmieć niewiarygodnie, ale niektóre badania sugerują, że picie zimnej lub lodowatej wody pomaga organizmowi przyspieszyć proces metaboliczny, co eliminuje o wiele więcej kalorii i tłuszczów.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Maseczka, która usunie worki pod oczami, cienie i obrzęk powiek

Soda oczyszczona jest skutecznym składnikiem, który można wykorzystać do wielu celów, takich jak produkty do czyszczenia domu lub środków kosmetycznych.Dzięki niej możesz mieć gładszą, czystszą i świeższą...

Pożegnaj infekcję dróg moczowych stosując to niesamowite naturalne lekarstwo

Istnieje wiele naturalnych środków, które są bardzo pomocne i skuteczne w leczeniu infekcji dróg moczowych. Jednym z takich naturalnych lekarstw jest olej z pestek...

Zachowaj pestkę od awokado i wyhoduj własne drzewko w domowym zaciszu

Ten wspaniały owoc zwany awokado stał się częścią współczesnego zdrowego żywienia. Dzieje się tak, gdyż ma on szereg korzyści dla zdrowia. Awokado jest bogate...

Domowe środki zaradcze ograniczające retencję wody w organizmie

Zatrzymanie wody w większości przypadków znane jako obrzęk jest po prostu gromadzeniem się zbyt dużej ilości płynu w organizmie.Zwykle jest to spowodowane brakiem aktywności fizycznej,...

Jeśli pijesz wodę z cytryną z rana dodaj do niej ananasa.

Większość zna korzyści płynące z picia wody z cytryną w godzinach porannych. Jednak spróbuj dodać ananasa i napój ten będzie jeszcze zdrowszy.Ten owoc jest bogaty w minerały,...

NAJBARDZIEJ SKUTECZNA naturalna metoda leczenia żylaków!

Żylaków to problem zdrowotny objawiający się powiększonymi żyłami, które pojawiają się w pobliżu powierzchni skóry. W większości przypadków występują one w łydkach i udach.Amerykański Departament...