Otyłość to przeszłość. Zobacz naturalne spalacze tłuszczu

tłuszcz

Otyłość jest dziś jednym z największych problemów zdrowia publicznego. Wielu ludzi na całym świecie cierpi z tego powodu, co powoduje, że szukają alternatyw, które pomogą im schudnąć.

Jednym z najpopularniejszych środków na odchudzanie są ćwiczenia, chociaż twoja dieta ma również kluczowe znaczenie dla osiągnięcia tego celu. Dlatego dbanie o swoje zdrowie jest niezwykle ważne. W tym artykule opowiemy o 9 naturalnych spalaczach tłuszczu, które można znaleźć w jedzeniu, które spożywasz każdego dnia.

1. Zielona herbata

Bez wątpienia  ten napój jest dziś jednym z najpopularniejszych spalaczy tłuszczu. Podobnie jak czarna herbata,  zielona herbata  pomaga kontrolować wagę, ponieważ przyspiesza metabolizm, zmniejszając zdolność wchłaniania tłuszczu z pokarmów oraz eliminując je. Przeciętnie zielona herbata spala od 35 do 43% więcej tłuszczu niż inne podobne napoje.

2. Produkty mleczne

Niektóre produkty mleczne zawierające wapń hamują produkcję kortyzolu, hormonu, który powoduje gromadzenie tłuszczu w jamie brzusznej. Na przykład niskotłuszczowe mleko szybko rozkłada tłuszcz, dlatego wiele osób sugeruje jego picie, aby pomóc stracić o 70% więcej masy niż osoby, które nie piją żadnych produktów mlecznych.

3. Owoce cytrusowe

Pokarmy o wysokiej zawartości witaminy C  przyspieszają metabolizm, co przekłada się na większą ilość wydalanego tłuszczu. Ponadto owoce cytrusowe są zalecane w przypadku chorób takich jak niedokrwistość, przeziębienie lub do kontrolowania poziomu cholesterolu we krwi.

4. Papryka chili

Ostatnie badania wykazały, że kapsaicynazwiązek chemiczny, który znajduje się w tym pokarmie pomaga zmniejszyć ilość tłuszczu, który jest przechowywany w organizmie. Również wysokie poziomy witaminy C zawarte w papryce chili przyspieszają przemianę materii, co pozwala szybciej spalać tłuszcz.

5. Lecytyna

Jest to rodzaj lipidu lub kwasu tłuszczowego, który bezpośrednio wpływa na metabolizm tłuszczów, powodując szybsze spalanie. Jest on również dobry dla twojej pamięci, nastroju i regulacji apetytu. Produkty, w których można je znaleźć, to tofu i soja.

6. Kawa

 

Kawa jest termogeniczna, co umożliwia eliminację tłuszczu poprzez przyspieszenie metabolizmu i spalanie kalorii.  Należy jednak pić ją z umiarem, ponieważ zwiększa ciśnienie krwi i może powodować inne problemy, takie jak tachykardia.

7. Jajka

Jedzenie dwóch jaj dziennie na śniadanie blokuje wchłanianie tłuszczu. Ponadto jajka sprawiają, że czujesz się pełnym przez dłuższy czas, dzięki czemu nie będziesz podjadać między posiłkami.

8. Czerwone mięso

Czerwone mięso pobudza spalanie tłuszczu dzięki zawartym w nim białkom, które zmuszają organizm do korzystania z rezerw tłuszczu do produkcji energii. Wynika to z karnityny, która oprócz przyspieszenia metabolizmu aktywuje również krążenie krwi.

9. Zimna woda

Choć może to brzmieć niewiarygodnie, ale niektóre badania sugerują, że picie zimnej lub lodowatej wody pomaga organizmowi przyspieszyć proces metaboliczny, co eliminuje o wiele więcej kalorii i tłuszczów.

PODOBNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

POPULARNE ARTYKUŁY

Sezam i miód – kombinacja, która wyleczy ponad 10 chorób

Mieszanka sezamu i miodu jest doskonałym źródłem żelaza, wapnia, magnezu, manganu, i kwasów tłuszczowych omega 3.Jest to mieszanina, którą każdy powinien spożywać. Oprócz niesamowitego smaku...

Najlepszy środek, aby złagodzić obrzęk stóp

Obrzęk stóp jest częstym objawem, który dotyka głównie osób starszych,osób z nadwagą i kobiet w ciąży. Jest to zwykle bezbolesne, zwykle pojawiające się po długim...

Dlaczego powinieneś pić wodę z miedzianego naczynia?

Medycyna naturalna docenia miedź, jest to ważny metal w koncepcji ludzkiej konstytucji. Ajurweda wykorzystuje miedź do wielu celów, w tym do przechowywania wody pitnej,...

Poznajcie stary niemiecki przepis oczyszczający tętnice

Ten przepis jest stosowany w niemieckiej tradycji od wielu wieków, ten naturalny środek skutecznie oczyści tętnice i będzie hamować zwapnienie. Kuracja ta nie będzie skupiać się...

Zobacz co się stanie kiedy umieścisz na skórze plastry ziemniaka

Niektóra żywność jest po prostu popularna ze względu na specyficzne zastosowania kosmetyczne. Podobnie jak ogórek zapewnia ulgę naszym oczom, a na przykład maska jogurtowa jest...

Pozbądź się anemii, zwiększ ilość czerwonych krwinek

Czerwone krwinki odgrywają istotną rolę w organizmie, jednak z czasem one obumierają. Jeśli organizm nie wytwarza wystarczającej ilości nowych czerwonych krwinek może skończyć się to...