Chińska metoda sadzenia truskawek, dzięki której zbiory są wówczas podwojone

Szukasz sposobu na maksymalne wykorzystanie plastra truskawkowego? Wypróbuj chiński sposób uprawy truskawek, który zapewni Ci znacznie bogatsze zbiory!

Chińska metoda uprawy truskawek to prosty i niezwykle skuteczny sposób na zebranie dużych ilości przyjemnie soczystych i słodkich truskawek. Wystarczy je posadzić trochę inaczej i oprócz odpowiedniej pielęgnacji zapewnić roślinom mnóstwo niezbędnych składników odżywczych. Jaki jest sekret tej niesamowitej techniki?

Podstawą są wysokiej jakości sadzonki

Jeśli chcesz spodziewać się dużej ilości smacznych truskawek w tegorocznych zbiorach, zacznij od wyboru odpowiednich sadzonek. Powinny mieć zawsze jasne i zdrowe korzenie, w których drzemie przyszła witalność rośliny. Nie ma znaczenia, czy liście tu i tam są suche.

Minimalna przestrzeń i maksymalna wydajność

Jak powszechnie wiadomo, Chińczycy są bardzo skuteczni w każdym podejściu do życia i tej zasady przestrzegają przy uprawie truskawek. Zajmują minimalną przestrzeń i sadzą truskawki pionowo. Dzięki temu będziesz mógł posadzić więcej sadzonek w jednym kwietniku.Truskawki korzystają z mulczowania.

Wysokiej jakości podłoże i tkanina

Młode rośliny sadzimy zawsze w odpowiednio pożywnym i przewiewnym podłożu, które zgodnie z chińską metodą uprawy należy wcześniej przykryć włókniną i wykonać w niej otwory na sadzonki.

Odległość między poszczególnymi sadzonkami powinna wynosić około 20 cm. Na koniec można zastosować warstwę ściółki na grządce, na przykład kompost, skoszoną trawę lub trociny. Warstwa ta uniemożliwi dostęp światła i znacznie ograniczy rozwój chwastów, które pozbawiłyby truskawki potrzebnych im składników odżywczych.

Wskazówka

Zawsze po zbiorach odnawiaj warstwę ściółki na grządce. Jest to okres, w którym sadzonki truskawek zaczynają intensywnie rosnąć i zawiązywać pąki na kolejny rok. Dlatego potrzebują wystarczającej ilości wilgoci, a ściółka skutecznie zapobiegnie jej nadmiernemu parowaniu.Zalej truskawki mlekiem!

Chińczycy stawiają na mleko

Czy słyszałeś już termin „truskawka mleczna”? Jest dobrze znana i powszechnie szanowana zarówno wśród chińskich hodowców, jak i konsumentów. Tak nazywa się truskawki nawadniane mlekiem. Na rynku chińskim sprzedawane są nawet po wyższej cenie, bo aż o 40%.