Kilka kropli tego olejku przywróci witalność i ogólny stan zdrowia pelargonii

Pelargonie to wspaniałe kwiaty, które każdej wiosny upiększają setki balkonów i ogrodów. Jeśli chcesz wspomóc ich witalność i ogólny stan zdrowia, dodaj do nich kilka kropli tego olejku. Będziesz miał najsilniejsze pelargonie w okolicy, sprawdź.

Wiosna zawitała w pełnej krasie, lato już puka do drzwi, a to może oznaczać tylko jedno. Aby Twój ogród był w fazie największego rozkwitu. Warzywa, drzewa owocowe i kolorowe kwiaty, gdziekolwiek spojrzysz.

Jeśli nie masz ogrodu, a masz całą zieleń na balkonie, to nawet jeśli masz ogród, pelargonie są absolutną koniecznością. Ich piękne, jaskrawo kolorowe kwiaty są absolutnie magiczne. Dlatego też trzeba na nie zwracać szczególną uwagę i zapewnić im odpowiednią ochronę.

Uprawa pelargonii

Pelargonie kwitną w najcieplejszej porze roku, czyli dokładnie na przełomie wiosny i lata. Aby pięknie kwitły u Ciebie, należy je sadzić na przełomie marca i kwietnia. Najlepiej radzą sobie w głębokich pojemnikach. Idealne są skrzynki z otworami drenażowymi. Aby pelargonie miały również wystarczająco dużo miejsca do kwitnienia, należy zachować między nimi co najmniej 20 centymetrów odstępu, aby mogły pięknie i obficie kwitnąć.Pelargonie kwitną w najgorętszej porze roku, czyli na przełomie wiosny i lata. Co roku zdobią setki ogrodów, tarasów i balkonów.

Pelargonie kwitną w najgorętszej porze roku, czyli na przełomie wiosny i lata. Co roku zdobią setki ogrodów, tarasów i balkonów.

Ponieważ pelargonie kwitną dopiero na przełomie wiosny i lata, najlepiej pozostawić je w pomieszczeniu do połowy maja. Gdy przesadzisz je z upału na zimę, mogą bardzo szybko umrzeć. Dlatego poczekaj, aż na zewnątrz zrobi się naprawdę ciepło i posadź je w słonecznym i ciepłym miejscu, bez cienia.

Ochrona pelargonii

Istnieje świetny trik, jak przyspieszyć i przedłużyć kwitnienie pelargonii. Pomoże Ci w tym cud świata. Dzieje się tak dlatego, że jest bogaty w kwasy tłuszczowe oraz witaminy A, E i K. Zawiera także żelazo, wapń i magnez. Wszystko to ochroni pelargonie i pomoże im zachować witalność. Wystarczy dodać kilka kropli oliwy z oliwek do gleby, a zobaczysz, jak Twoje pelargonie będą stopniowo rosły silniejsze, pięknie kwitły i przetrwały dłużej niż zwykle.