Płatki owsiane jako pierwsza pomoc w ogrodzie: Pozbądź się tych szkodników

Szukasz delikatnego i niedrogiego sposobu na pozbycie się niechcianych szkodników w swoim ogrodzie? Sięgnij do spiżarni po zwykłe płatki owsiane.

Szukasz skutecznej metody, która pomoże Ci wyeliminować pojawienie się uciążliwych szkodników w ogrodzie? Zapomnij o produktach chemicznych i zamiast tego sięgnij po płatki owsiane. Ten niepozorny pomocnik nie tylko będzie Twoim sprzymierzeńcem w walce z trudnymi szkodnikami, które niszczą Twój ogród, ale z pewnością przyniesie korzyści także uprawianym pomidorom.

Owsianka

Chociaż płatki owsiane są doskonałym i zdrowym pożywieniem, można je również wykorzystać w pielęgnacji ogrodu. Dzięki nim bardzo łatwo można odstraszyć głównie ślimaki i ślimaki, które w jednej chwili potrafią zniszczyć cały plon. Jak więc odstraszyć te niechciane ślimaki?

Chociaż płatki owsiane są doskonałym i zdrowym pożywieniem, można je również wykorzystać w pielęgnacji ogrodu.

Jak stosować płatki owsiane

Metoda ta jest w pełni ekologiczna, gdyż płatki nie zabijają wspomnianych ślimaków, ale stanowią dla nich nieodpartą atrakcję, która odstrasza je od jedzenia roślin uprawnych. Zamiast nich będą cieszyć się płatkami, które nasycą je maksymalnie, a ogród pozostanie nieuszkodzony.

Ilość użytych płatków owsianych zależy od obszaru ogrodu, w którym występują ślimaki. Najpierw zalej je wodą w odpowiednio dużym pojemniku i pozwól im wystarczająco nasiąknąć. Ślimakom i ślimakom będzie łatwiej je zjeść.

Przygotowane płatki rozsypujemy na misach lub talerzach i układamy wokół kwietników. Będą to doskonałe przynęty, którym te szkodniki nie będą w stanie się oprzeć. Płatki nasycają je tak bardzo, że nie dostają się już na uprawiane warzywa. A ponieważ będziesz wiedzieć, gdzie się gromadzą, łatwiej będzie je zebrać.

Płatki zadowolą ślimaki i inne ślimaki, które nasycą je maksymalnie, a ogród pozostanie nieuszkodzony.

Magiczny składnik pomidorów

Pracując z płatkami warto wiedzieć, że stanowią one również świetną pożywkę dla pomidorów. Dzięki zawartym substancjom będą rosły szybciej, a także dadzą więcej owoców.

Dzięki potasowi rośliny będą znacznie silniejsze i odporniejsze, wapń wpłynie na lepszą zdrowotność, magnez wpłynie na lepszy wzrost, a fosfor będzie sprzyjał pięknym i zdrowym kwiatom. Wystarczy przygotować prosty i skuteczny nawóz.

Odżywianie z płatków owsianych

W takim przypadku konieczne jest odpowiednie zmielenie płatków przed użyciem. Na 1 litr wody potrzeba około trzech łyżek płatków owsianych. Mieszankę dokładnie wymieszaj, a następnie przecedź przez drobne sito. Dzięki temu pozbędziesz się wszelkich grudek.

Następnie rozcieńczyć ten koncentrat kolejnym litrem wody. Stosuj nawóz pomidorowy najlepiej co dwa dni. Należy pamiętać, że do każdego nawozu lepiej jest przygotować świeżą porcję, gdyż podczas przechowywania może zostać zaatakowana przez pleśń.