Posyp tym dookoła kapusty, a ślimaki nawet się do niej nie zbliżą

Wiosna w pełni, lato tuż, tuż, a to oznacza, że ​​Twój ogród jest w pełnym rozkwicie. Jeśli jednak uprawia się na nim kapustę, należy zachować ostrożność, ponieważ często jest atakowana przez ślimaki. Zobacz, jak możesz się ich pozbyć.

Wiosna jest wszędzie, lato i wakacje już pukają do drzwi, a Twój ogród jest w pełnym rozkwicie. Ale nie wszystko może być idealne, to nie byłoby życie. Dlatego też w tym okresie w Twoim ogrodzie pojawiają się nieproszeni goście, zwani ślimakami.

I bardzo lubią twoją kapustę. Jeśli chcesz się ich pozbyć i chronić kapustę przed nieproszonymi gośćmi, po prostu posyp ją tym. Ślimaki szybko przepełzną do sąsiadów i już więcej nie pojawią się u Ciebie.

Ochrona kapusty przed ślimakami

Nawet jeśli poruszają się bardzo powoli, w ciągu jednego wieczoru mogą zmiażdżyć całe grządki. Są niezwykle żarłoczne i nigdy nie mają dość. Ponadto rozmnażają się bardzo szybko, więc wkrótce cała kolonia w ogrodzie może zaatakować Twoje grządki, jeśli nie podejmiesz przeciwko nim na czas odpowiednich działań.Ręczne zbieranie nie zapewni długotrwałego rozwiązania, ponieważ w Twoim ogrodzie może być ich dużo i nie będziesz w stanie zebrać ich wszystkich.

Gdy tylko zobaczysz ślimaka w swoim ogrodzie, możesz oczywiście założyć rękawiczki i ręcznie usunąć go z ogrodu. Nie jest to jednak rozwiązanie na dłuższą metę, gdyż istnieje ryzyko, że ślimaków w wysokiej trawie nie znajdziemy lub będzie ich za dużo. O wiele skuteczniejsze jest utworzenie wokół rabat kwiatowych bariery wykonanej z czegoś, co albo odstraszy ślimaki, albo po prostu uniemożliwi im przedostanie się przez przeszkodę.

Muszle, piasek, siatka

Na szczęście zakres rzeczy, przez które ślimaki nie mogą się przedostać, jest dość duży. Można na przykład posypać kapustę pokruszonymi muszlami. Ponieważ jest to ostra i szorstka powierzchnia, ślimaki jej unikają, gdyż nie mogą się po niej komfortowo poruszać.

To samo dotyczy ziemi okrzemkowej, fusów z kawy czy grubego piasku. Uważaj jednak na fragmenty ziemi okrzemkowej, gdyż są one niebezpieczne nie tylko dla ślimaków, ale także dla Ciebie.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak ślimaki płacą za nadgryzioną przez Ciebie kapustę, możesz także posypać ją solą, w której szkodniki dosłownie się rozpuszczą. Będziesz musiał zmieniać sól co kilka dni.

Dobrze sprawdzi się również bariera z pasków miedzi, siatki drucianej lub pochyłych desek ze smarem od spodu. Ustawiając bariery między kapustą a ślimakami, Twoje łóżka będą bezpieczne, a ślimaki odejdą daleko.