Ta sztuczka z wykałaczką przedłuży żywotność tulipanów w wazonie. Wypróbuj to!

Uwielbiasz pięknie wybarwione wiosenne tulipany na swoim stole? Niestety z reguły stosunkowo szybko się rozwijają i wkrótce umierają.

Istnieją jednak triki, które pozwolą zachować ich świeżość przez długi czas i będą przyjemną ozdobą Twojego domu. Sprawdź o co dokładnie nam chodzi!

Wiosna w pełni, a wraz z nią sezon kolorowych tulipanów. Są to kwiaty, które po ścięciu w wazonie mają stosunkowo krótki okres przydatności.

Jednak można przedłużyć ich życie nie tylko odpowiednią pielęgnacją, ale także sprawdzonymi sztuczkami, które działają. Ciesz się świeżymi tulipanami jak najdłużej!

Zawsze zdrowe pąki

Jeśli chcesz cieszyć się tulipanami w domu naprawdę długo, pamiętaj przy ich zakupie, że zawsze lepiej wybierać kwiaty, które są jeszcze w pełni zamknięte.

Wybierz także rośliny o ciemnozielonych liściach i mocnych łodygach. Jeśli tulipany są krzywe, pozostaw je w oryginalnym opakowaniu na co najmniej dwa dni, w wazonie stopniowo się wyprostują.

Tulipany w wazonie do 14 dni

Jeśli chcesz zapewnić swoim tulipanom dłuższą żywotność, wystarczy znać kilka skutecznych trików.

Niestety ten typ kwiatów nie należy do „długowiecznych”, ich średnia długość życia to średnio tydzień, ale czasami można się nimi cieszyć przez pełne 12 do 14 dni.

Wybierz odpowiedni wazon

Tulipany docenią wysoki prosty wazon, dzięki czemu pięknie stoją i nie wyginają się niepotrzebnie.

Tulipany pięknie prezentują się w węższym wazonie, a łodygi należy zanurzyć w wodzie na wysokość 10 cm, czyli mniej więcej 1/3 długości.

Szybko do domu i do czystej wody

Cięte tulipany nie powinny być „suche” przez długi czas, uwielbiają regularne dostawy wody.

Dlatego nie błąkaj się nigdzie z bukietem przez długi czas i kieruj się z nim prosto do domu.

Podstawą jest zawsze czysta woda i najlepiej zimna. Należy regularnie codziennie zmieniać wodę roślinom, aby wyeliminować rozwój bakterii.

Potraktuj tulipany lodem

Jeśli chcesz poznać wzmacniacz, który błyskawicznie „odświeży” tulipany, sięgnij do zamrażarki po garść kostek lodu.

Dodaj je do czystej wody i wykonuj tę sztuczkę za każdym razem, gdy zmieniasz wodę. W ten sposób można przedłużyć żywotność tulipanów nawet o tydzień.

Cięcie jest wymogiem

Odetnij łodygi tulipanów przed włożeniem ich do wody. Przytnij je ostrym nożem na około 2 do 3 cm pod kątem 45° i najlepiej pod wodą.

Zapobiega to przedostawaniu się powietrza do oczek, co uniemożliwiłoby prawidłowe odżywianie kwiatów.

W ten sam sposób przycinaj tulipany co 2-3 dni, zapobiegniesz w ten sposób procesom gnicia, które znacznie ograniczają żywotność tulipanów.

Znasz trik z wykałaczką?

To bardzo prosty i skuteczny trik, dzięki któremu tulipany będą w stanie wchłonąć więcej wody.

Drewnianą wykałaczką przekłuć wzdłużnie środek łodygi każdego tulipana, nie tylko przed pierwszym włożeniem go do wazonu, ale także przy każdym kolejnym cięciu.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: