Umieść miskę coli w swoim ogrodzie i zobacz, co się stanie

Czy ciągle walczysz w ogrodzie ze ślimakami, które bezlitośnie atakują Twoje przyszłe zbiory? Połóż na nich miskę coli!

Jeśli masz już dość ciągłej walki ze szkodnikami w ogrodzie, mamy dla Ciebie sprawdzoną wskazówkę, która działa i jest chwalona przez wielu hodowców. Wystarczy użyć jednego z najpopularniejszych napojów. To cola, która ma też inne ciekawe zastosowania.

W tym przypadku można go zastosować do wyeliminowania niepożądanych szkodników, które dosłownie w mgnieniu oka mogą zniszczyć uprawiane rośliny i plony. Słodką lemoniadę można zamienić w pułapkę chroniącą przyszłe plony

Miska coli odpiera ataki ślimaków

Nieproszonymi gośćmi wielu ogrodów są nie tylko ślimaki, ale bardzo często także ślimaki. Jeśli chcesz się ich pozbyć możesz skorzystać z pułapki z colą.

Napój rozlewamy do płytkich miseczek i rozprowadzamy po ogrodzie w miejscach zagrożonych ich wystąpieniem oraz wokół grządek, które mogą zostać przez nie zaatakowane. Ślimaki przyciąga ich odurzający zapach, a zawarty w nich kwas fosforowy niszczy je.

Napój rozlewamy do płytkich miseczek i rozprowadzamy po ogrodzie w miejscach zagrożonych ich wystąpieniem oraz wokół grządek, które mogą zostać przez nie zaatakowane.

Zakopane kontenery

Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest także użycie szklanek, które napełniamy colą i umieszczamy w uprzednio wykopanych dołach. Brzeg szklanki powinien pozostać na poziomie gruntu, aby ślimaki mogły ją zaatakować, szukając kuszącego aromatu coli.

Cola radzi sobie także z mszycami

Popularny napój gazowany to także doskonały sposób na zabicie mszyc. W takim przypadku należy pozwolić coli jak najbardziej odparować, aby pozbyć się bąbelków. Następnie przelej go do butelki ze spryskiwaczem i dodaj do niej kilka kropel mydła w płynie dla lepszej przyczepności. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj i aplikuj na rośliny co dwa tygodnie.

Cola jako konserwant owoców

Do ochrony drzewek z dojrzewającymi owocami można także użyć szklanek wypełnionych colą. Zawieś je na 1–2 mocnych gałęziach, aby zwabić osy do słodkiego napoju zamiast owoców.

Łapacz much, komarów

Cola może również stanowić skuteczną ochronę przed atakami niepożądanych owadów w Twoim ogrodzie i uchronić Cię przed nieprzyjemnymi ukąszeniami. Wlewamy go do szklanki z wąską szyjką i umieszczamy w obciążonych miejscach występowania. Zamiast Ciebie osy, muchy i komary będą zainteresowane colą.