2 olejki eteryczne poprawiające zdrowie zębów i dziąseł

Nasi przodkowie używali olejków eterycznych od wielu stuleci. Jednym z tych zastosowań było zdrowie jamy ustnej. W obecnym stuleciu ich bezpieczeństwo i skuteczność są potwierdzane przez badania kliniczne.

Oprócz ich istotnej roli jako środków leczniczych, wiele olejków eterycznych również udowodniło swoją skuteczność, jeśli chodzi o poprawę zdrowia dziąseł i zębów.

W 2014 r. Journal of International Oral Health opublikował badanie zatytułowane „Możliwe użycie olejków eterycznych w stomatologii”.

Stwierdzili w nim, że płukanie jamy ustnej przy użyciu olejków eterycznych jest równie skuteczne, jeśli chodzi o zapobieganie tworzeniu się płytki nazębnej.

W rzeczywistości w badaniu, w którym dokonano porównania między olejkiem eterycznym, a fluorkiem cynawym stwierdzono, że nie ma różnicy w wydajności.

Co więcej, olejki eteryczne są jeszcze lepsze, ponieważ oprócz tego, że są tak samo skuteczne jak chlorheksydyna, są bezpieczniejsze w użyciu, ponieważ te ostatnie powodują powstawanie plam na zębach, jeśli są używane przez długi czas.

Olejki eteryczne mogą również pochwalić się swoim działaniem przeciwdrobnoustrojowym, jeśli chodzi o zwalczanie i zapobieganie periopatogenom poddziąsłowym. Dwa najlepsze olejki eteryczne dla zdrowia zębów i dziąseł to olejek z drzewa herbacianego i olejek goździkowy.

Olejek z drzewa herbacianego (Melaleuca)

Badania kliniczne na ludziach od dawna udowodniły jego działanie przeciwpierwotniakowe, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Twierdzili również, że między innymi olejek z drzewa herbacianego jest świetny do zmniejszania infekcji grzybiczych i drożdżowych, a także do skutecznego zmniejszania obciążenia bakteryjnego.

Możesz go nawet stosować w leczeniu infekcji wirusowych, takich jak opryszczka (opryszczka wargowa). I to nie wszystko, jeśli możesz w to uwierzyć.

Ten wspaniały olejek eteryczny może być stosowany w łagodzeniu objawów zapalenia jamy ustnej i zapalenia dziąseł!

Naukowcy z Instytutu Stomatologii Prewencyjnej i Mikrobiologii Jamy Ustnej na Uniwersytecie w Bazylei w Szwajcarii również potwierdzili jego skuteczność w zapobieganiu nieświeżemu oddechowi.

Przeprowadzili dalsze badania, aby ocenić wszystkie zalety olejku z drzewa herbacianego, zgłaszając, że może on nawet zmniejszyć kolonie bakteryjne, które powodują nieświeży oddech. Podsumowując, jest to idealny naturalny strażnik zdrowia jamy ustnej.

Olejek goździkowy

Główny składnik olejku goździkowego Eugenol odgrywa tutaj wiodącą rolę. Do tej pory używano go w stomatologii ze względu na jego właściwości przeciwbólowe i znieczulające. W rzeczywistości Eugenol wykazał działanie farmakologiczne na prawie wszystkie układy organizmu.

Ma również dość silne właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające.

Jak z nich korzystać

Te dwa cudowne oleje są super mocne na poziomie indywidualnym, wyobraź sobie, co się stanie, gdy je połączysz! Możesz to zrobić łącząc dwie krople każdej z nich z olejem nośny (dobrym wyborem byłby olej kokosowy) dwa razy dziennie.

Następnie po prostu wetrzyj je w zęby lub użyj tej mieszanki zamiast pasty do zębów. Właściwości przeciwbakteryjne każdego z nich pomogą zapobiec zapaleniu dziąseł, nieświeżemu oddechowi i próchnicy.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: