Strona głównaUroda3 naturalne i skuteczne sposoby na pozbycie się żylaków

3 naturalne i skuteczne sposoby na pozbycie się żylaków

W dzisiejszych czas kiedy to człowiek żyje w ciągłym biegu i stresie, a do tego chce pięknie wyglądać np. kobiety chodzą na wysokich obcasach czy też zakładają nogę na nogę są narażeni na żylaki.

U osób, które mają żylaki często mogą one przekształcić się w rany, a nawet w owrzodzenia. Istnieją dwie główne grupy: żylaki powierzchowne i głębokie.

Powierzchowne znajdują się na skórze lub pod nią, dzięki czemu można łatwo je zobaczyć, często jako grube grzbiety albo węzły. Głębokie żylaki nie są widoczne, ponieważ znajdują się one pomiędzy kości i mięśniami.

Oto 3 naturalne sposoby do walki z żylakami.

SPOSÓB 1 – do użytku wewnętrznego
Składniki:

1 szklanka ząbków czosnku
15 cytryn ze skórką
Oczyść ząbki czosnku i wymieszaj je w blenderze i przełóż do miski, zrób to samo z cytrynami. Dobrze wymieszaj ze sobą oba składniki i przechowuj w słoju, nie zamykaj go szczelnie po prostu przykryj gazą. Przechowuj mieszaninę w lodówce.

Weź jedną łyżkę mikstury i wymieszaj w jednej szklance wody, pij tak przygotowany napój każdego dnia.

SPOSÓB 2 – zastosowanie zewnętrzne
Składniki:

½ szklanki marchewki
3 łyżki żelu aloe vera
½ filiżanki octu jabłkowego
Umieść wszystkie składniki w blenderze i zmiksuj, aż masa będzie gładka i wyglądała jak pasta. Jeśli powierzchnia ciała pokryta żylakami jest większa niż ilość pasty, zwiększ proporcjonalnie ilość wszystkich składników.

Mieszaninę tą nakłada się w miejscu występowania żylaków w postaci powłoki, następnie należy założyć na dane miejsce bandaż, pozostaw na 30 minut, następnie spłucz letnią wodą. Lepsze wyniki uzyskuje się, jeśli podczas zabiegu nogi trzymamy w górze.

SPOSÓB 3 – zastosowanie zewnętrzne
Składniki:

1 szklanka owczego mleka
1 mydło dla dzieci
Zetrzyj mydło w ciepłym lub zimnym mleku, a następnie dokładnie wymieszaj. Nacieraj tak przygotowana mieszaniną miejsce zapalne 3 razy dziennie. WAŻNE: zawsze nacieraj od dołu nogi w kierunku serca.

Zobacz Też: