3 skuteczne i naturalne sposoby zapobiegania gromadzeniu się kamienia nazębnego

Jakość zdrowia jamy ustnej może mieć znaczący wpływ na całe ciało. Bez odpowiedniej higieny jamy ustnej bakterie w jamie ustnej spadają poniżej zdrowego poziomu i mogą wywoływać infekcje lub choroby dziąseł.

Nagromadzenie kamienia nazębnego na zębach przez żywność / bakterie powoduje, że mycie zębów jest odpowiednio trudniejsze, zwiększając w ten sposób ryzyko infekcji i ubytków.

Chociaż lekarze zalecają profesjonalne czyszczenie jamy ustnej co 6 miesięcy, istnieje kilka naturalnych środków, które można zastosować w domu, aby zapobiec odkładaniu się kamienia nazębnego.

1. Ocet jabłkowy

Zanurz szczoteczkę w occie jabłkowym i myj zęby jak zwykle, ale pamiętaj, aby dobrze wypłukać usta na końcu. Rób to raz lub dwa razy w tygodniu, ponieważ ocet jabłkowy może zaszkodzić zębom, jeśli jest używany przez dłuższy czas.

2. Soda oczyszczona

Aby zapobiec gromadzeniu się kamienia nazębnego w jamie ustnej, użyj sody oczyszczonej ze szczyptą soli zamiast pasty do zębów. Ponadto możesz wykonać płyn do płukania ust, korzystając z tego przepisu:

1 szklanka wody
1 łyżka żelu aloesowego
4 łyżki gliceryny roślinnej

10 kropli oleju cytrynowego
Dobrze wymieszaj składniki i używaj raz lub dwa razy dziennie.

3. Sok owocowy

Wcieraj czerwone owoce (pomidory lub truskawki) w zęby i pozwól ich sokowi działać na zębach przez 5 minut, aby złagodzić nagromadzenie się kamienia. Aby uzyskać jaśniejszy uśmiech, użyj sody oczyszczonej i ciepłej wody, aby przepłukać usta.

Oprócz tych naturalnych środków, przydatne może być również kilka zmian w codziennej rutynie.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: