Strona głównaUroda4 domowe środki zaradcze, które pomagają przy wrastających paznokciach

4 domowe środki zaradcze, które pomagają przy wrastających paznokciach

Wrastający paznokieć to coś naprawdę nieprzyjemnego, którego każdy z nas może doświadczyć. Chociaż jest to niewielki uraz, może powodować wielki ból i dyskomfort. Jeśli nie zostanie odpowiednio wyleczony może ponownie zacząć wrastać.

Co to jest wrastający paznokieć?

Jest to stan, w którym rogi paznokcia wrastają w skórę powodując podrażnienie skóry. Powoduje również tkliwość, zaczerwienienie, obrzęk, a nawet infekcje.

Co może powodować wrastający paznokieć?

Wrośnięty paznokieć może być wynikiem niewłaściwego obuwia, kontuzji stopy lub po prostu dziedziczności. Jest to powszechny stan, któremu czasami trudno jest zapobiec.

Na szczęście niektóre naturalne środki mogą złagodzić dyskomfort i ból. Pamiętaj jednak, aby skonsultować się z lekarzem przed wypróbowaniem niektórych z tych domowych środków.

1. Zanurz stopy w ciepłej kąpieli z soli Epsom

Kąpiel solna Epsom usuwa wszystkie bakterie z paznokci i koi skórę. Mocz stopy przez 20 minut w tej kąpieli solnej. Upewnij się, że używasz letniej wody, aby zmiękczyć paznokcie.

2. Użyj bawełnianej kulki lub nici dentystycznej, aby zmniejszyć nacisk

Podnieś paznokieć za pomocą nici dentystycznej lub pincety i umieść pod nim sterylną bawełnianą kulkę. Delikatnie umieść wacik pod paznokciem, ale go nie naciskaj.

Pamiętaj o regularnej wymianie wacika, ponieważ może wchłaniać bakterie. Pamiętaj jednak, aby skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem tego tymczasowego rozwiązania.

3. Użyj maści antybiotykowej

Aby zapobiec infekcji zastosuj maść antybiotykową w tym konkretnym miejscu. Jeśli stopy nie są utrzymywane w czystości są najbardziej podatne na zarazki i bakterie. Możesz zabezpieczyć i zachować sterylność paznokci za pomocą bandaża.

4. Zastosuj olejek z drzewa herbacianego

Ze względu na silne właściwości dezynfekujące olejek z drzewa herbacianego usunie bakterie znajdujące się pod paznokciem. Musisz tylko dodać kilka kropli i ukoić podrażnione miejsce.

Wszystkie te naturalne środki łagodzą podrażniony wrastający paznokieć i łagodzą dyskomfort. Upewnij się jednak, że nie obcinasz paznokcia przed skonsultowaniem się z lekarzem, ponieważ może to wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Zobacz Też: