Strona główna Uroda 4 zaskakujące składniki do zmieszania z szamponem dla zdrowszych włosów

4 zaskakujące składniki do zmieszania z szamponem dla zdrowszych włosów

Każdy chce mieć piękne, zdrowe włosy. Istnieje wiele produktów, które mają na celu sprawienie, aby twoje włosy wyglądały oszałamiająco, takie jak szampony i odżywki. Trwa nawet debata na temat tego, czy te produkty komercyjne mają być regularnie używane.

Ale jeśli weźmiesz szampon i połączysz go ze składnikami, które przedstawimy w tym artykule osiągniesz znacznie piękniejsze i zdrowsze włosy.

Te składniki to oliwa z oliwek, cytryna, cukier i miód. Wszystkie mają unikalne właściwości, które bezpośrednio wpływają na zdrowie i dobre samopoczucie włosów. Sprawdźmy je.

Oliwa z oliwek

Pomaga w leczeniu problemów skóry głowy. Możesz także poprawić fakturę włosów, używając oliwy z oliwek. Po prostu dodaj ją do szamponu!

Możesz przygotować mieszankę, dodając szampon do pustej butelki, a następnie oliwę z oliwek. Wskazówka: użyj lejka, aby uniknąć rozlania.

Jeśli masz normalne włosy, po prostu dodaj dwie łyżki oliwy z oliwek. Jeśli zamiast tego masz tłuste włosy, dodaj tylko jedną łyżkę oliwy z oliwek, aby nie była zbyt mocna. Ponadto, jeśli masz suche włosy, dodaj tylko jedną czwartą łyzki oliwy z oliwek.

Zamknij, a następnie zacznij potrząsać butelką. Nie zapomnij też wstrząsnąć butelką za każdym razem przed użyciem. Używaj go jak zwykłego szamponu.

Cytryna

Cytryna doskonale nadaje się do szamponu, jeśli masz łupież. Wystarczy wycisnąć pół łyżeczki soku z cytryny na każde dwie łyżki szamponu. Olej z trawy cytrynowej może być alternatywą, jeśli nie masz w pobliżu cytryn.

Cukier

To jest nieco kontrowersyjne, ale cukier może pomóc ci oczyścić nie tylko włosy, ale także skórę głowy. Dodaj łyżkę cukru bezpośrednio do szamponu. Cukier złuszcza skórę głowy i sprawia, że ​​włosy stają się oczyszczone.

Cukier usuwa pozostałości ze skóry głowy i eliminuje martwe komórki skóry. Po zastosowaniu szamponu wzbogaconego w cukier najlepiej użyć odżywki. W ten sposób uzyskasz lepsze wyniki.

Miód

Możesz również dodać miód do szamponu. Proporcja mieszanki powinna wynosić połowę łyżeczki miodu na każde dwie łyżki szamponu. Po potraktowaniu włosów tą fantastyczną mieszanką włosy będą bardziej lśniące i nawilżone.

Miód ma podobny efekt jak cytryna. Oba składniki mogą rozjaśnić twoje włosy w naturalny sposób bez żadnych dodatków. Oczywiście, jeśli chcesz uniknąć tego efektu, nie powinieneś używać zbyt dużej ilości tych składników.

Użyj tych składników i zauważ, jak Twoje problemy związane z włosami, takie jak wypadanie włosów, ich objętość, zdrowie itp. zaczną się poprawiać.

zobacz także

7 naturalnych środków na cienie, worki pod oczami

Worki pod oczami są nieatrakcyjnymi ciemnymi plamami, które tworzą się wokół oczu. Niemal zawsze towarzyszy im łagodny stan zapalny.Są jedną z niedoskonałości, na którą ludzie najczęściej cierpią...

Sprawdź jak pozbyć się upartych worków, cieni spod oczu

Worki pod oczami to bardzo częsty problem, który pojawia się wraz z wiekiem i wydaje się być nieodłączną częścią procesu starzenia się. Ten problem sprawia,...

Jak przyśpieszyć wzrost włosów wykorzystując tylko jeden składnik

Niektóre osoby mają już zapisane to w genach, że posiadają mocne, silne i długie włosy, jeżeli nie jesteś w tej grupie osób mamy dla Ciebie...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Łupież znany również jako łojotokowe zapalenie skóry jest częstym schorzeniem skóry głowy. Może wystąpić ze względu na suchą skórę, namnażanie się bakterii i grzybów na...
Bogaty w przyjazne dla włosów składniki odżywcze, takie jak witamina E, kwasy tłuszczowe omega 6 i omega 9, białka i minerały, olej rycynowy ma...
W dzisiejszych czasach moc olejków eterycznych jest częstym tematem wśród zwykłych ludzi, jak i ekspertów i naukowców.Mianowicie mają one szerokie zastosowanie, na przykład: wiele osób wykorzystuje je...
Czy wiesz, że olej kokosowy był w przeszłości uważany za zły tłuszcz nasycony? Jednak po licznych badaniach dotyczących zawartości tego oleju i jego wpływu...
Wielu z nas cierpi lub cierpiało w pewnym momencie swojego życia z powodu żylaków . Istnieje wiele przyczyn, które powodują tą chorobę:  zła dieta, otyłość, niedobory żywieniowe, niska...