5 sposobów, aby zapobiec wypadaniu włosów

Wypadanie włosów i ich zdrowie to rzeczy, które dotyczą nas wszystkich. Wiele osób zaczyna w pewnym okresie swojego życia utracić włosy. Ale czy możemy zaradzić tej sytuacji?

wypadaniu włosów

To prawda, że ​​twoja genetyka ma z tym wiele wspólnego, ale możemy wykorzystać inne czynniki, które pomogą zapobiec wypadaniu włosów.  Oto pięć doskonałych sugestii.

Wskazówki, jak walczyć z wypadaniem włosów

1. Prawidłowe odżywianie

Spożywanie odpowiednich składników odżywczych z pewnością pomoże nam utrzymać nasze włosy w dobrym zdrowiu. Wiesz, że jeśli na przykład masz niedobór żelaza, twoje włosy będą słabe i łamliwe, dlatego częściej wypadną. To samo dzieje się z niedoborem cynku.

Jeśli brakuje nam kolejnego istotnego elementu, zwanego biotyną możemy również cierpieć na wypadanie włosów, słabe paznokcie i problemy ze skórą. A gdzie możemy znaleźć biotynę jako dobry skuteczny suplement? Zwróć uwagę na następujące produkty:

 • Wątróbka wołowa
 • Jajka
 • Olej rybny
 • Orzechy
 • Truskawki
 • Brązowy ryż
 • Pomidory
 • Banany
 • Groch

Kolejnym elementem, którego nie można zaniedbać to cysteina. Jest to podstawowy aminokwas do wzrostu włosów. Sprawia, że ​​włosy rosną i są mocne. Warto również wziąć to pod uwagę. Możesz go łatwo uzyskać,

 • Jajka
 • Indyk
 • Kurczak
 • Brokuły

2. Środek, którego składnikiem jest ocet jabłkowy

Oto naprawdę prosty i skuteczny środek zaradczy. Ocet jabłkowy promuje krążenie, stymuluje i dotlenia naszą skórę głowy. 

Dlatego bardzo dobrze jest używać i masować nim skórę głowy, wystarczy rozcieńczyć pół szklanki octu z pół szklanki wody. Nałożyć na mokre włosy, masować przez 5 minut, a następnie spłukać ciepłą wodą. Warto to robić dwa razy w tygodniu.

3. Pokrzywa

Warto o tym pamiętać. Pokrzywa jest leczniczą rośliną leczniczą używaną od czasów starożytnych do wielu zastosowań. Działa pobudzająco na naczynia włosowate i wzmacnia je.

Wiele szamponów i kremów powstaje z pokrzywy. Jak możemy z tego skorzystać? Przez infuzję. Dodaj około pięciu liści pokrzywy do szklanki wrzącej wody. Odstaw, aż ostygnie. Gdy jest letnie, nałóż na wilgotne włosy na 20 minut. Możemy to zrobić dwa razy w tygodniu. Wyniki są zauważalne w bardzo krótkim czasie.

4. Lekarstwo na bazie aloesu

Zaskoczony? Na pewno nie. Każdego dnia odkrywane są kolejne wspaniałe właściwości tej cudownej rośliny leczniczej. Aloes kiedy trafia na naszą skórę głowy, leczy, naprawia i stymuluje wzrost włosów poprzez ich odżywienie. Aby z niego skorzystać wystarczy, że otrzymamy sok lub półprzezroczysty żel z jednego liścia rośliny. 

Następnie mieszamy go z kubkiem gorącej wody i rozcieńczamy, nałóż na wilgotne włosy stosując lekki masaż. Pozwól mu działać przez około dwadzieścia minut i … gotowe! Spłucz ciepłą wodą i użyj zwykłego szamponu. Wykonuj ten zabieg 2 razy w tygodniu!

5. Mleczko kokosowe i marchew

Są to dwa elementy, które działają jako doskonałe składniki odżywcze dla włosów. Zarówno mleko kokosowe, jak i marchew mają witaminę B, która jest niezbędna dla zdrowia i wzrostu włosów. 

Z pewnością nie będzie trudno zdobyć mleko kokosowe. Kiedy już to zrobisz, potrzebujesz tylko średniej marchewki, a następnie wymieszaj ją z mlekiem w blenderze. Wymieszaj oba składniki tak, by przypominały mleczny koktajl o atrakcyjnym pomarańczowym kolorze. Następnie użyj go jako tonik nawilżający.

Podobnie jak w przypadku powyższych środków  ten dotyczy również wilgotnych włosów. Stosujemy go stopniowo, masując powoli skórę głowy. 

Odczekaj około 20 minut. Następnie spłucz ciepłą wodą i umyj włosy szamponem. Bardzo łatwe i użyteczne rozwiązanie, które należy przeprowadzać 2 razy w tygodniu.