6 naturalnych odżywek do każdego rodzaju włosów

Włosy suche i łamliwe wymagają odpowiedniej opieki, która obejmuje natłuszczanie, mycie i poprawianie ich kondycji, dopóki nie nadamy im ponownie naturalnego wyglądu. Używanie dobrej odżywki jest priorytetem dla ludzi, którzy mają słabe, łamliwe włosy i rozdwojone końcówki.

naturalnych odżywek
food.ndtv.com

Poprawianie kondycji włosów to proces, który pomaga utrzymać ich nawilżenie, sprawiając, że stają się gładkie i miękkie. Jednak należy pamiętać, że stosowanie chemicznie obciążonych odżywek może być niezdrowe w dłuższej perspektywie. A co, jeśli powiemy Ci, że istnieją naturalne składniki, które działają tak jak te odżywki kupione w sklepie, ale nie zawierają środków ?

Oto niektóre z najlepszych naturalnych odżywek do włosów, które możesz przygotować w domu. 

1. Ocet i jajka

Aby ją przygotować wystarczy mieć 3 jajka, oliwę, miód, ocet i sok z cytryny. Oddziel białka od żółtek. Do żółtek dodaj łyżkę octu i dwie łyżeczki soku z cytryny, dobrze wymieszaj. Dodaj około pół łyżeczki oliwy z oliwek i jedną łyżkę miodu i ponownie wymieszaj. Przelej mieszankę do blendera, dodaj białka i dokładnie wszystko wymieszaj. Nakładaj pastę na końcówki włosów i pozostaw ją na około 10-15, a następnie spłucz wodą.

Jajko działa jako skuteczna odżywka i dodaje blasku Twoim włosom. Oliwa z oliwek to niesamowity eliksir, dzięki któremu włosy stają się mocniejsze. Miód pomaga utrzymać włosy nawilżone, a ocet zapobiega wypadaniu włosów. Możesz jej używać regularnie, aby włosy były o wiele mocniejsze i zdrowsze.

2. Bananowa maska ​​do włosów

Przygotuj jednego banana, trzy łyżki miodu, trzy łyżki mleka, trzy łyżki oliwy z oliwek i jajko. Wymieszaj wszystkie te składniki w blenderze, aby utworzyć pastę. Nałóż pastę na włosy, pozostaw na 15-30 minut, a następnie spłucz letnią wodą.

Banan stosowany w odżywkach do włosów zapobiega uszkodzeniom włosów, a także sprawia, że stają się one miękkie.

3. Olej kokosowy i miód

Weź jedną łyżkę oleju kokosowego, jedną łyżkę miodu, jedną łyżkę soku z cytryny, dwie łyżki twarogu i jedną łyżeczkę wody różanej. Wszystkie składniki dobrze wymieszaj w blenderze, a powstałą mieszankę nałóż na umyte włosy. Pozostaw na około 10-15 minut i spłucz letnią wodą.

Olej kokosowy nie tylko pomaga w wygładzaniu i zmiękczaniu włosów, ale także powoduje, że szybciej rosną i zwiększa ich objętość. Niezbędne minerały i kwasy tłuszczowe w oleju kokosowym dobrze odżywiają skórę głowy.

4. Odżywka z octu jabłkowego

Wymieszaj dwie łyżki octu jabłkowego wraz z jedną łyżką miodu i dwiema szklankami wody w misce. Po umyciu włosów, zanurz w mieszance końcówki włosów, unikaj kontaktu mieszanki ze skórą głowy. Tej odżywki nie trzeba spłukiwać

Dodawanie wody jest niezbędnym krokiem w celu rozcieńczenia octu. Kwas octowy zawarty w occie jabłkowym pomaga wygładzić włosy.

5. Jogurt

W misce roztrzep jedno jajko. Dodaj około sześciu łyżek jogurtu i dokładnie wymieszaj składniki. Wmasuj mieszaninę we włosy i nałóż czepek. Pozostaw na około 15-30 minut, a następnie spłucz letnią wodą.

Dzięki zawartości białka i kwasu mlekowego w jogurcie, łatwo oczyścisz skórę głowy, a co za tym idzie Twoje włosy staną się zdrowsze.

6. Aloes

Umieść jedną łyżkę soku z cytryny i co najmniej cztery łyżki stołowe żelu z aloesu w misce i dobrze wymieszaj. Nałóż na umyte włosy i odczekaj pięć minut, następnie spłucz letnią wodą.

Aloes stymuluje wzrost włosów i nadaje im blask, a także pomaga przywrócić równowagę pH włosów.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: