6 naturalnych środków na redukcję rozstępów

Rozstępy są rodzajem blizn, które pojawia się, gdy skóra traci elastyczność, często po nadmiernym rozciągnięciu. Linie te nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia, ale są nieestetyczne.

Zasadniczo rozstępy tworzą się w środkowej warstwie skóry, dlatego często są tak trudne do wyeliminowania. Osoby z rozstępami zauważają je jako różowe lub fioletowe linie, które tworzą się w różnych częściach ciała.

W większości przypadków nieestetyczne znaki tworzą się na obszarach ciała, które mają więcej złogów tłuszczu, takich jak pośladki, brzuch, ręce, nogi i piersi.

Chociaż obecnie na rynku dostępnych jest wiele komercyjnych metod leczenia, które pomagają usunąć rozstępy, naturalne środki zaradcze stanowią doskonałą alternatywę. Istnieje kilka formuł i składników o korzystnych właściwościach dla skóry, które mogą pomóc zauważalnie zmniejszyć rozstępy, jeśli są stosowane regularnie.

Sok ziemniaczany

Ziemniaki posiadają właściwości, które pomagają przywrócić komórki skóry i stymulują nowy wzrost.

Wskazówki

Po prostu weź średniej wielkości ziemniaka, obierz go i zetrzyj.

Wyciśnij sok i stosuj na zaatakowany obszar codziennie, raz rano i raz wieczorem. Pozwól sokowi wyschnąć na skórze, a następnie spłucz zimną wodą.

Białko jajka

Białka zawierają aminokwasy i białka, które są użyteczne w zmniejszaniu rozstępów. Używając tego środka regularnie zauważysz wyniki w ciągu kilku tygodni.

Wskazówki

Oddziel białko od żółtka i ubij. Następnie nałóż pędzelkiem na rozstępach i pozostaw do wyschnięcia. Następnie spłucz ciepłą wodą i nałóż odrobinę oliwy z oliwek, aby zapobiec wysuszeniu.

Masło kakaowe

Masło kakaowe jest naprawdę tanim i skutecznym lekarstwem na widoczną redukcję rozstępów. To masło zawiera niezbędne witaminy i minerały, które głęboko nawilżają skórę i stymulują regenerację.

Wskazówki

Weź trochę masła kakaowego i nałóż na rozstępy dwa razy dziennie. Masuj, aż całkowicie się wchłonie.

Olej migdałowy, cukier i cytryna

Zabieg ten nawilża, tonizuje i regeneruje skórę, by zauważalnie zmniejszyć rozstępy. Jego składniki wnikają w skórę, aby natychmiast zmniejszyć rozstępy.

Wskazówki

W pojemniku zmieszaj łyżkę cukru, ½ łyżeczki oleju migdałowego i ½ łyżeczki soku z cytryny. Delikatnie wmasuj tą mieszankę w rozstepy przez 10 minut, a następnie spłucz. Powtórz to leczenie 2-3 razy w tygodniu.

Domowy krem ​​przeciw rozstępom

Aby zachować elastyczność skóry i uniknąć rozstępów naprawdę ważne jest, aby głęboko ją nawodnić i dostarczyć jej niezbędnych składników odżywczych, których potrzebuje, aby skóra nie rozerwała się i nie popękała.

Ten antyrozstępowy krem ​​zapewni Twojej skórze odpowiednie odżywianie i pomoże zapobiegać pojawianiu się rozstępów, które mogą pojawić się podczas ciąży lub po jej zakończeniu, a także w wyniku przyrostu lub utraty wagi.

Wskazówki

W małym pojemniku wymieszaj równe części oliwy z oliwek, kiełków pszenicy i aloesu. Jeśli masz tłustą skórę, dodaj odrobinę glinki w proszku. Dokładnie wymieszaj składniki, aby uzyskać pastę. Zastosuj na skórze trzy razy w tygodniu.

Olej kokosowy i migdałowy

Te dwa oleje są naprawdę dobre do pielęgnacji skóry i jej głębokiego nawilżenia. Oba zawierają witaminę E i inne niezbędne składniki odżywcze, które są kluczowe dla regeneracji skóry i eliminacji rozstępów.

Wskazówki

Wymieszać równe części oleju migdałowego i oleju kokosowego, a następnie nałożyć na dotknięty obszar. Powtórz to leczenie codziennie, raz rano i raz przed pójściem spać.