6 naturalnych środków na redukcję rozstępów

Udostępnij:

Rozstępy są rodzajem blizn, które pojawia się, gdy skóra traci elastyczność, często po nadmiernym rozciągnięciu. Linie te nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia, ale są nieestetyczne.

Zasadniczo rozstępy tworzą się w środkowej warstwie skóry, dlatego często są tak trudne do wyeliminowania. Osoby z rozstępami zauważają je jako różowe lub fioletowe linie, które tworzą się w różnych częściach ciała.

W większości przypadków nieestetyczne znaki tworzą się na obszarach ciała, które mają więcej złogów tłuszczu, takich jak pośladki, brzuch, ręce, nogi i piersi.

Chociaż obecnie na rynku dostępnych jest wiele komercyjnych metod leczenia, które pomagają usunąć rozstępy, naturalne środki zaradcze stanowią doskonałą alternatywę. Istnieje kilka formuł i składników o korzystnych właściwościach dla skóry, które mogą pomóc zauważalnie zmniejszyć rozstępy, jeśli są stosowane regularnie.


Sok ziemniaczany

Ziemniaki posiadają właściwości, które pomagają przywrócić komórki skóry i stymulują nowy wzrost.

Wskazówki

Po prostu weź średniej wielkości ziemniaka, obierz go i zetrzyj.Wyciśnij sok i stosuj na zaatakowany obszar codziennie, raz rano i raz wieczorem. Pozwól sokowi wyschnąć na skórze, a następnie spłucz zimną wodą.

Białko jajka

Białka zawierają aminokwasy i białka, które są użyteczne w zmniejszaniu rozstępów. Używając tego środka regularnie zauważysz wyniki w ciągu kilku tygodni.

Wskazówki

Oddziel białko od żółtka i ubij. Następnie nałóż pędzelkiem na rozstępach i pozostaw do wyschnięcia. Następnie spłucz ciepłą wodą i nałóż odrobinę oliwy z oliwek, aby zapobiec wysuszeniu.

Masło kakaowe

Masło kakaowe jest naprawdę tanim i skutecznym lekarstwem na widoczną redukcję rozstępów. To masło zawiera niezbędne witaminy i minerały, które głęboko nawilżają skórę i stymulują regenerację.

Wskazówki

Weź trochę masła kakaowego i nałóż na rozstępy dwa razy dziennie. Masuj, aż całkowicie się wchłonie.

Olej migdałowy, cukier i cytryna

Zabieg ten nawilża, tonizuje i regeneruje skórę, by zauważalnie zmniejszyć rozstępy. Jego składniki wnikają w skórę, aby natychmiast zmniejszyć rozstępy.

Wskazówki

W pojemniku zmieszaj łyżkę cukru, ½ łyżeczki oleju migdałowego i ½ łyżeczki soku z cytryny. Delikatnie wmasuj tą mieszankę w rozstepy przez 10 minut, a następnie spłucz. Powtórz to leczenie 2-3 razy w tygodniu.

Domowy krem ​​przeciw rozstępom

Aby zachować elastyczność skóry i uniknąć rozstępów naprawdę ważne jest, aby głęboko ją nawodnić i dostarczyć jej niezbędnych składników odżywczych, których potrzebuje, aby skóra nie rozerwała się i nie popękała.


Ten antyrozstępowy krem ​​zapewni Twojej skórze odpowiednie odżywianie i pomoże zapobiegać pojawianiu się rozstępów, które mogą pojawić się podczas ciąży lub po jej zakończeniu, a także w wyniku przyrostu lub utraty wagi.

Wskazówki

W małym pojemniku wymieszaj równe części oliwy z oliwek, kiełków pszenicy i aloesu. Jeśli masz tłustą skórę, dodaj odrobinę glinki w proszku. Dokładnie wymieszaj składniki, aby uzyskać pastę. Zastosuj na skórze trzy razy w tygodniu.

Olej kokosowy i migdałowy

Te dwa oleje są naprawdę dobre do pielęgnacji skóry i jej głębokiego nawilżenia. Oba zawierają witaminę E i inne niezbędne składniki odżywcze, które są kluczowe dla regeneracji skóry i eliminacji rozstępów.

Wskazówki

Wymieszać równe części oleju migdałowego i oleju kokosowego, a następnie nałożyć na dotknięty obszar. Powtórz to leczenie codziennie, raz rano i raz przed pójściem spać.

podobne artykuły