Strona główna Uroda 9 codziennych błędów, które przyspieszają proces starzenia się

9 codziennych błędów, które przyspieszają proces starzenia się

Twoja skóra jest pierwszym organem w ciele, który wykazuje oznaki starzenia. Zasadą jest, że im bardziej dbasz o swoją skórę i ogólny stan zdrowia, tym lepiej spowalniasz proces starzenia.

Z wiekiem nasza skóra ulega zmianom – włókna kolagenowe, które są podstawową strukturą wspierającą skórę, stają się skręcone i zmatowione, powodując zmarszczki i linie.

Istnieje kilka środków, które można podjąć, aby spowolnić ten nieunikniony proces, unikając codziennych błędów, które mogą przyspieszyć proces starzenia się.

9 błędów, które popełniasz każdego dnia

1. Nadmierne złuszczanie

Większość z nas uważa, że ​​złuszczanie eliminuje martwe komórki. To prawda, ale nadmierne złuszczanie może zapobiec zatrzymywaniu wody przez skórę sprawiając, że wygląda ona sucho i przyczynia się do powstawania zmarszczek. Radzimy wykonywać max 2 eksfoliacje tygodniowo, używając delikatnego  preparatu odpowiedniego dla twojej skóry.

2. Palenie tytoniu

Oprócz negatywnego wpływu na serce, płuca i ryzyko raka, palenie również przyspiesza starzenie się skóry. W rezultacie powstają zmarszczki i linie. Niektóre przyczyny związane ze starzeniem się palenia to: ciepło z papierosa bezpośrednio palące skórę, zmiany w elastycznych włóknach skóry, obniżenie poziomu witaminy A i nawilżenia skóry.

3. Używanie ostrych środków czyszczących

Zbyt agresywne środki czyszczące mogą wyeliminować naturalne lipidy skóry, skóra będzie również narażona na wczesne powstawanie zmarszczek. Skóra stale się regeneruje, ważne jest, aby wybrać produkt kosmetyczny opracowany specjalnie dla danego rodzaju skóry, który utrzymuje równowagę skóry i jej poziomu hydrolipidowego, gwarantując funkcje fizjologiczne.

4. Unikanie ochrony przeciwsłonecznej

Ostatnie badania wykazały, że 70% starzenia się skóry wynika z promieni słonecznych, które wnikają w skórę i zmieniają jej elastyczne struktury, co powoduje utratę jej zwartości i sprzyja wytwarzaniu wolnych rodników. Aby zwalczyć zmarszczki, zawsze należy chronić skórę kremem słonecznym odpowiednim dla naszego rodzaju skóry (zwiększając współczynnik ochrony przeciwsłonecznej w zależności od Twojej wrażliwości).

5. Brak snu

Osoby pozbawione snu starzeją się szybciej, w nocy ciało regeneruje, odnawia i oczyszcza komórki. Melatonina jest hormonem, o którym mówi się, że spowalnia starzenie się, wytwarzanym w nocy. Dlatego bardzo ważny jest właściwy sen.

6. Niewystarczająca ilość ćwiczeń

Ćwiczenia ruchowe pomagają odnowić i odmłodzić komórki. Aktywność fizyczna sprawia, że ​​skóra wygląda na bardziej napiętą, ponieważ tlen i składniki odżywcze we krwi łatwiej docierają do naczyń włosowatych skóry. Wystarczy około 20-30 minut, 4 razy w tygodniu.

7. Nie kontrolowanie poziomów stresu

Ludzie mogą wytrzymać silny stres środowiskowy, ale jeśli stres przekracza granice, powoduje wyczerpanie fizyczne i psychiczne. Tak więc radzenie sobie ze stresem jest bardzo ważne, długowieczność życia wiąże się z odpornością na stres.

8. Brak detoksykacji organizmu

Niezbędne jest oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn. Depuracja sprawia, że ​​skóra jest bardziej napięta i rozjaśniona. Utrzymanie narządów w czystości zapewnia młodszy wygląd ciała. Zatem nie wydalanie toksyn z organizmu jest przyczyną katastrofy.

9. Spanie z makijażem

Podstawową zasadą dobroci skóry jest nigdy nie spać z makijażem. Makijaż blokuje dopływ tlenu do skóry, a tym samym powoduje proces jej starzenia, powstawanie zmarszczek oraz utratę napięcia i elastyczności. Konieczne jest dokładne oczyszczenie twarzy, aby usunąć makijaż i oczyścić skórę. W nocy skóra na twarzy jest bardziej podatna na odzyskanie napięcia i blasku.

zobacz także

2 olejki eteryczne poprawiające zdrowie zębów i dziąseł

Nasi przodkowie używali olejków eterycznych od wielu stuleci. Jednym z tych zastosowań było zdrowie jamy ustnej. W obecnym stuleciu ich bezpieczeństwo i skuteczność są...

Pocieraj tym blizny, zmarszczki lub plamy na skórze, a szybko znikną!

Zmarszczki, blizny i plamy na skórze mogą wpływać na twoją pewność siebie, więc możesz spróbować wyeliminować je na wiele sposobów. Możesz zmagać się z...

Domowe naturalne zabiegi wybielające zęby

Czy wiesz, że niektóre produkty spożywcze, które jemy mogą spowodować, że nasze zęby stracą swój biały kolor i zaczną żółknąć? Może to również być spowodowane...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Pomidor zawiera wysoki poziom likopenu, to przeciwutleniacz, który ma wspaniałe korzyści dla skóry. Likopen zabezpiecza skórę przed promieniami ultrafioletowymi, co opóźnia starzenie skóry i chroni przed nowotworami...
Przepis przedstawiony w tym artykule jest niezwykle skuteczny w obniżaniu poziomu cholesterolu i spalaniu tłuszczu w krótkim czasie.O dziwo nawet lekarze doradzają swoim pacjentom...
W dzisiejszych czasach kiedy jesteśmy zabiegani, do tego dochodzi stres, zanieczyszczenia powietrza proces starzenia się skóry rozpoczyna się znacznie szybciej, na naszych twarzach pojawiają...
Dla większości ludzi czy to mężczyzn, czy kobiet piękne, zdrowe włosy są czymś na co każdy zwraca uwagę. Obecnie na rynku istnieje wiele różnych metod...
Nie od dziś wiadomo, że japońskie kobiety zawsze były podziwiane za piękny i młodzieńczy wygląd, nawet w podeszłym wieku.Ich tajemnica tkwi w wspaniałych właściwościach ryżu, który jest naładowany...