9 codziennych błędów, które przyspieszają proces starzenia się

Twoja skóra jest pierwszym organem w ciele, który wykazuje oznaki starzenia. Zasadą jest, że im bardziej dbasz o swoją skórę i ogólny stan zdrowia, tym lepiej spowalniasz proces starzenia.

Z wiekiem nasza skóra ulega zmianom – włókna kolagenowe, które są podstawową strukturą wspierającą skórę, stają się skręcone i zmatowione, powodując zmarszczki i linie.

Istnieje kilka środków, które można podjąć, aby spowolnić ten nieunikniony proces, unikając codziennych błędów, które mogą przyspieszyć proces starzenia się.

9 błędów, które popełniasz każdego dnia

1. Nadmierne złuszczanie

Większość z nas uważa, że ​​złuszczanie eliminuje martwe komórki. To prawda, ale nadmierne złuszczanie może zapobiec zatrzymywaniu wody przez skórę sprawiając, że wygląda ona sucho i przyczynia się do powstawania zmarszczek. Radzimy wykonywać max 2 eksfoliacje tygodniowo, używając delikatnego  preparatu odpowiedniego dla twojej skóry.

2. Palenie tytoniu

Oprócz negatywnego wpływu na serce, płuca i ryzyko raka, palenie również przyspiesza starzenie się skóry. W rezultacie powstają zmarszczki i linie. Niektóre przyczyny związane ze starzeniem się palenia to: ciepło z papierosa bezpośrednio palące skórę, zmiany w elastycznych włóknach skóry, obniżenie poziomu witaminy A i nawilżenia skóry.

3. Używanie ostrych środków czyszczących

Zbyt agresywne środki czyszczące mogą wyeliminować naturalne lipidy skóry, skóra będzie również narażona na wczesne powstawanie zmarszczek. Skóra stale się regeneruje, ważne jest, aby wybrać produkt kosmetyczny opracowany specjalnie dla danego rodzaju skóry, który utrzymuje równowagę skóry i jej poziomu hydrolipidowego, gwarantując funkcje fizjologiczne.

4. Unikanie ochrony przeciwsłonecznej

Ostatnie badania wykazały, że 70% starzenia się skóry wynika z promieni słonecznych, które wnikają w skórę i zmieniają jej elastyczne struktury, co powoduje utratę jej zwartości i sprzyja wytwarzaniu wolnych rodników. Aby zwalczyć zmarszczki, zawsze należy chronić skórę kremem słonecznym odpowiednim dla naszego rodzaju skóry (zwiększając współczynnik ochrony przeciwsłonecznej w zależności od Twojej wrażliwości).

5. Brak snu

Osoby pozbawione snu starzeją się szybciej, w nocy ciało regeneruje, odnawia i oczyszcza komórki. Melatonina jest hormonem, o którym mówi się, że spowalnia starzenie się, wytwarzanym w nocy. Dlatego bardzo ważny jest właściwy sen.

6. Niewystarczająca ilość ćwiczeń

Ćwiczenia ruchowe pomagają odnowić i odmłodzić komórki. Aktywność fizyczna sprawia, że ​​skóra wygląda na bardziej napiętą, ponieważ tlen i składniki odżywcze we krwi łatwiej docierają do naczyń włosowatych skóry. Wystarczy około 20-30 minut, 4 razy w tygodniu.

7. Nie kontrolowanie poziomów stresu

Ludzie mogą wytrzymać silny stres środowiskowy, ale jeśli stres przekracza granice, powoduje wyczerpanie fizyczne i psychiczne. Tak więc radzenie sobie ze stresem jest bardzo ważne, długowieczność życia wiąże się z odpornością na stres.

8. Brak detoksykacji organizmu

Niezbędne jest oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn. Depuracja sprawia, że ​​skóra jest bardziej napięta i rozjaśniona. Utrzymanie narządów w czystości zapewnia młodszy wygląd ciała. Zatem nie wydalanie toksyn z organizmu jest przyczyną katastrofy.

9. Spanie z makijażem

Podstawową zasadą dobroci skóry jest nigdy nie spać z makijażem. Makijaż blokuje dopływ tlenu do skóry, a tym samym powoduje proces jej starzenia, powstawanie zmarszczek oraz utratę napięcia i elastyczności. Konieczne jest dokładne oczyszczenie twarzy, aby usunąć makijaż i oczyścić skórę. W nocy skóra na twarzy jest bardziej podatna na odzyskanie napięcia i blasku.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Niesamowite efekty masażu łyżeczkami, efekty w ciągu 12 dni!

Gdy ludzie się starzeją prawdopodobnie zauważyłeś, że na twarzy pojawiają się zmarszczki i obrzęk oczu. Są to normalne oznaki starzenia się, ponieważ wraz z...

Maseczka, która usunie zaskórniki, zminimalizuje zmarszczki i nawilży skórę

Nasze domy nie byłyby takie same bez sody oczyszczonej. Używamy jej do wszystkiego od czyszczenia, przez kosmetyki, domowe środki zaradcze po szereg zastosowań do różnych...

Ta prosta cytrynowa sztuczka pomoże ci wyeliminować rozstępy

Rozstępy są częstym problemem dla wielu osób, szczególnie dla kobiet po ciąży. Pojawiają się, gdy tkanka łączna w skórze właściwej (środkowa warstwa skóry) zostaje rozciągnięta...

2-składnikowy preparat, który pomoże Ci pozbyć się grzybicy paznokci

Zakażenia grzybicze mogą dotykać dowolnej części ciała. Jednak według AAD (Amerykańskiej Akademii Dermatologii), paznokcie u stóp są najbardziej podatne na zakażenia grzybicze, a wszystko to...

Naturalne leki na krwotoki z nosa

Jakie są najczęstsze przyczyny krwawienia z nosa?Chociaż objaw ten jest alarmujący dla większości ludzi, rzadko jest oznaką poważnych objawów, ponieważ prawie zawsze jest to...

Zaskakujące korzyści dla urody z octu jabłkowego

Ocet jabłkowy (ACV) jest jednym z najpotężniejszych składników natury, który oferuje korzyści zdrowotne i kosmetyczne. Choć dla wielu osób może to być coś nowego.ACV jest...