Strona głównaUroda9 olejków eterycznych na rozstępy: spraw, by zniknęły

9 olejków eterycznych na rozstępy: spraw, by zniknęły

Gwałtowny przyrost masy ciała, gwałtowny wzrost i pewne zaburzenia mogą powodować rozstępy. Olejek lawendowy może być stosowany do wzmocnienia kolagenu i wypełnienia skóry. Użyj oleju cytrynowego, aby zwiększyć wchłanianie witaminy E.

Paczula i olejek z gorzkiej pomarańczy doskonale nadają się do zwiększenia grubości skóry. Użyj olejku różanego, aby zregenerować keratynę, białko tworzące zewnętrzną warstwę skóry.

Ważne jest, aby pamiętać, że rozstępy są zarówno normalne, jak i powszechne. Ponadto nie można ich całkowicie usunąć. Jednak stosowanie niektórych olejków może z czasem złagodzić ich wygląd.

9 olejków eterycznych na rozstępy

1. Olejek lawendowy

Olejek lawendowy znany jest ze swoich zdolności gojenia się ran. Badania wskazują, że może to zwiększyć produkcję kolagenu i pomóc w tworzeniu tkanki ziarninowej, która tworzy się na surowej, złamanej skórze podczas gojenia się ran. Uważa się, że to z kolei pomaga radzić sobie z nowymi rozstępami (w kolorze czerwonym i fioletowym) i zapobiega tworzeniu się nowych.

2. Olej cytrynowy

Podczas stosowania połącz olej cytrynowy z olejem migdałowym. W ten sposób zwiększysz wchłanianie witaminy E i zapewnisz najwyższy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki.


Olejek eteryczny z cytryny jest częścią większości środków przeciwdziałających rozstępom ze względu na jego zdolność do zwalczania uszkodzeń spowodowanych przez wolne rodniki w skórze i zapobiegania śmierci komórek wytwarzających kolagen i keratynę, budulce skóry. Zwiększa również wchłanianie wszystkiego, co z nim łączysz.

3. Olej paczulowy

Połącz olej paczulowy z olejem cytrynowym lub lawendowym przed użyciem. Olejek paczuli może mieć właściwości przeciwutleniające, które zwalczają uszkodzenia skóry spowodowane przez wolne rodniki i sprzyjają syntezie kolagenu.

NIE PRZEGAP!  9 niesamowitych ćwiczeń, które pomogą uzyskać chude uda


Może dlatego jest zalecany w przypadku rozstępów. Ponieważ jednak konieczne są dalsze badania w celu pełnego potwierdzenia tej korzyści, dobrym pomysłem może być połączenie go z innymi olejami wymienionymi tutaj, aby uzyskać najlepsze wyniki.

4. Olej Neroli (gorzka pomarańcza)

Wykonany z gorzkich kwiatów drzewa pomarańczowego olejek neroli został użyty w medycynie ludowej do rozjaśnienia skóry i poprawy wyglądu blizn i rozstępów. Obecne badania wskazują, że olej ten ma właściwości przeciwutleniające, które pomagają w regeneracji komórek skóry i gojeniu się ran, które przyczyniają się do poprawy wyglądu skóry.

NIE PRZEGAP!  9 niesamowitych ćwiczeń, które pomogą uzyskać chude uda

5. Róża i olejek z dzikiej róży

Olejek różany jest pozyskiwany z płatków róż, a olejek z dzikiej róży jest uzyskiwany z owoców róży. W jednym badaniu farmakologii i fizjologii skóry stwierdzono, że olejek eteryczny z róży stymuluje produkcję keratynocytów.

Komórki te tworzą keratynę, białka strukturalne, które tworzą zewnętrzną warstwę skóry. A ponieważ rozstępy są pęknięciami w tej zewnętrznej warstwie, keratyna jest koniecznością.

6. Olej arganowy

Olej arganowy, wytwarzany z ziaren drzewa arganowego, znany jest z tego, że poprawia elastyczność skóry, a tym samym wygląd rozstępów. Badania wykazały, że zarówno spożywanie, jak i miejscowe stosowanie oleju arganowego uelastycznia skórę u kobiet po menopauzie i zmniejsza w nich rozstępy.

Możesz więc kupić maść z olejkiem arganowym lub użyć olejku eterycznego jako olejku do masażu. Przed spożyciem oleju arganowego skonsultuj się z profesjonalistą, aby dowiedzieć się, jaka dawka będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

NIE PRZEGAP!  9 sprawdzonych sposobów użycia oleju kokosowego, aby wyglądać o 10 lat młodziej

7. Gotu Kola

Gotu kola, znana również jako Brahmi i wąkrota azjatycka, jest stosowana w Ajurwedzie w leczeniu dolegliwości skórnych. Obecne badania wskazują, że związki zawarte w tym ziołach pomagają zwiększyć produkcję kolagenu i poprawić wytrzymałość skóry na rozciąganie, pomagając w redukcji rozstępów i zapobiegając powstawaniu rozstępów w przyszłości.

8. Gorzki olej migdałowy

W przeciwieństwie do oleju migdałowego sprzedawanego na rynku, gorzki olej migdałowy pochodzi z gorzkich migdałów, które są toksyczne po spożyciu. W rzeczywistości uważa się, że naśladują zatrucie cyjankiem po spożyciu.

Istnieją badania, które dotyczą miejscowego stosowania gorzkiego olejku migdałowego u kobiet w ciąży, które wykazały, że 15-minutowy masaż każdego dnia przy użyciu tego oleju doprowadził do zmniejszenia występowania rozstępów.

9. Olej z granatów

Wyciągany z nasion granatu olejek z granatów zawiera przeciwutleniacze i właściwości przeciwzapalne, które po dodaniu do ekstraktu krwi smoka zwiększają elastyczność, grubość i nawilżenie skóry.

W badaniach dwóch składników stwierdzono, że stosowanie kremu z obydwoma składnikami może poprawić wygląd rozstępów.

NIE PRZEGAP!  9 sprawdzonych sposobów użycia oleju kokosowego, aby wyglądać o 10 lat młodziej

Uważa się, że olej z pestek winogron i olej emu również działają dobrze na rozjaśnianie rozstępów, ale nie ma wystarczających badań, aby to poprzeć.

Jak używać?

Aby leczyć rozstępy, używaj olejków eterycznych w domowej mieszance. Rozcieńcz 5–10 kropli olejków eterycznych w 1 łyżce stołowej nośnika. Pamiętaj, że olejki eteryczne są wytwarzane w wysokich stężeniach, dlatego ważne jest, aby to zrobić.

Oleje nośnikowe obejmują olej kokosowy, pestki winogron, oliwę i olej migdałowy. Wcierać mieszaninę w rozstępy, aż do całkowitego wchłonięcia.Niesamowity przepis, aby odmłodzić swoje ręce!

Starzenie się jest naturalnym procesem, przez który przechodzi ludzkie ciało. Chociaż całkowicie normalne jest to, że oznaki starzenia się nigdy nie są mile widziane.  Oczywiście, kto...

Jak za pomocą prostej sztuczki usunąć zaskórniki. To działa!!

Wszyscy chcemy mieć piękną i jedwabistą skórę bez powiększonych porów i irytujących zaskórników. Kiedy próbujemy pozbyć się zaskórników często kupujemy drogie kremy złuszczające lub korzystamy z różnych zabiegów...

Pozbądź się zaskórników za pomocą szczoteczki do zębów i tego składnika

Te nieciekawe czarne plamy, które często pojawiają się na nosie, policzkach i podbródku inaczej zwane zaskórnikami są jedynie zatkanymi gruczołami łojowymi. Są czarne, ponieważ...

Pożegnaj się z żylakami naturalnie!

Żyły, które są osłabione, powiększone i widoczne pod powierzchnią skóry nazywane są żylakami. Problem ten  jest bardzo częstym schorzeniem i może być wynikiem wielu...

Ten naturalny przepis sprawi, że niechciany wąsik zniknie na zawsze

Wiele kobiet zmaga się z nadmiernym owłosieniem twarzy, które pojawia się z powodu różnych czynników. Przede wszystkim związane jest to z genetyką. Ale bez względu...

Jak łatwo usunąć brodawki stosując nadtlenek wodoru

Brodawki są powszechnym problemem, z którym boryka się wielu ludzi i chociaż nie są szczególnie niebezpieczne i nie zagrażają życiu mogą być dość niewygodne...