Strona główna Uroda Użyj liści guawy, aby pokonać zmarszczki, trądzik, ciemne plamy i alergie skórne

Użyj liści guawy, aby pokonać zmarszczki, trądzik, ciemne plamy i alergie skórne

Na świecie chyba nie ma osoby, nie mówiąc już o kobiecie, która nie doświadczyła jakiegoś problemu skórnego, czy to zmarszczek, trądziku, wyprysków, nadwrażliwości czy ciemnych plam na całej twarzy.

Na szczęście drogie zabiegi kosmetyczne nie są jedynym zabiegiem, który należy rozważyć.

Medycyna naturalna ma również wiele do zaoferowania. Po pierwsze, liście guawy mogą być niezwykle korzystne w leczeniu tych chorób skóry.

Tutaj oferujemy 4 zastosowania tych liści w leczeniu różnych problemów skórnych.

Pozbądź się zmarszczek

Liczne badania potwierdziły właściwości przeciwnowotworowe guawy stwierdzając, że liść jest nawet silniejszy w niszczeniu wolnych rodników w organizmie niż sam owoc.

To również klasyfikuje liście guawy jako silne narzędzie przeciwzmarszczkowe. Oprócz skutecznego zwalczania zmarszczek mogą one również poprawić jakość skóry.

Lecz trądzik

Badanie opublikowane w American Journal of Chinese Medicine wykazało, że liście guawy mają niezwykle silne właściwości przeciwbakteryjne, które są bardzo korzystne w stosunku do mikroskopijnych organizmów powodujących trądzik.

Oprócz eliminacji przyczyn trądziku liście guawy mogą ukoić podrażnioną skórę i zmniejszyć pojawienie się wyprysków.

Leczy atopowe zapalenie skóry

Liście guawy zawierają również właściwości antyalergiczne, które hamują tworzenie histamin (chemikalia uwalniane w organizmie w ramach reakcji alergicznej, powodujące typowe objawy alergii na swędzenie, kichanie, świszczący oddech i obrzęk).

Ponadto liście mogą również łagodzić zaczerwienienia i podrażnienia spowodowane atopowym zapaleniem skóry.

Rozjaśnij ciemne plamy

Przebarwienia takie jak czerwone i ciemne plamy na twarzy można również leczyć liśćmi guawy. Liść zawiera środki, które pomagają zmniejszyć podrażnienie poprzez niszczenie mikroskopijnych organizmów. Działa również jako środek tonizujący.

Jak przygotować preparat:

  • Weź kilka liści guawy. Jeśli leczysz atopowe zapalenie skóry użyj suszonych liści.
  • Zmiażdż liście i dodaj je do rondla z wrzącą wodą.
  • Pozwól im się gotować, aż woda stanie się brązowawa i będzie wyglądać na
  • skoncentrowaną.
  • Pozostaw to do ostygnięcia.
  • Następnie za pomocą wacika nałóż tonik na całą twarz lub na dotknięty obszar.
  • Niech działa przez około piętnaście minut.
  • Następnie umyj twarz letnią wodą.
  • Wykonuj zabieg dwa razy w tygodniu, aby uzyskać lepsze wyniki.

W przypadku atopowego zapalenia skóry zmiażdż wysuszone liście i dodaj do wanny z ciepłą wodą. To skutecznie złagodzi swędzenie i zaczerwienienie, łagodząc w ten sposób nieprzyjemne uczucie, które wywołuje choroba.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Codziennie przeglądamy się w lustrze, a twarz którą tam widzimy ma być naszą wizytówką, dlatego każdy potrafi wydać fortunę, żeby cera była gładka, a pod...
Twoje paznokcie mogą wiele powiedzieć o Twoim zdrowiu. Każdego dnia powstaje nowa tkanka paznokciowa, a odpowiednie spożycie witamin, składników mineralnych i składników odżywczych wspomaga wzrost,...
Wraz z wiekiem zmienia się nasz wygląd na przykład pojawiają się siwe włosy, jednak nie jest to jedyny czynnik, który powoduje ta zmianę.  Mogą one pojawić...
Cienie ciemne są częstym problemem występującym zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.  Istnieje wiele czynników, które mogą powodować cienie, w tym brak snu, alergie,...
Problemy skórne są bardzo częstym problemem dotykającym zarówno mężczyzn, jak i kobiety, a większość z nas w obliczu takiego problemu inwestuje duże sumy pieniędzy...