Bez operacji plastycznej twarz będzie wyglądać młodziej. Poświęć na to 10 minut dziennie

Kto nie chce wyglądać młodziej? Nie chcielibyśmy stracić naszej mądrości i doświadczenia, ale z pewnością pozbylibyśmy się kilku zmarszczek czy opadające powieki. Można to zrobić bez operacji i zabiegów kosmetycznych, ale wymaga to poświęcenia pielęgnacji twarzy przynajmniej kilku minut dziennie. Zacznij ćwiczyć jogę twarzy i przekonaj się sam!

Odmładzaj się dzięki jodze twarzy

Nie jest to trudne, będziesz musiała posiedzieć i może to być dodatkowe 10 minut rano przed nałożeniem makijażu lub odwrotnie wieczorem przed snem. Joga twarzy to z pewnością dyscyplina, która ma sens i rezultaty, choć wiadomo, że czasu nie zatrzymamy.

Nie ma sensu szczegółowo opisywać ćwiczeń, obejrzyjcie film instruktażowy Marty Dřímal Ondráčkovej, która przygotowała dla Was post zatytułowany „Kilka lat młodszych w kilka minut”. Na swoim kanale YouTube ma wiele podobnych ćwiczeń do wyboru.

Jak przygotować się do treningu twarzy?  

Idealnym miejscem do ćwiczeń jest siedzenie przy dobrze oświetlonym stole z lustrem, przy którym zaznasz chwili wyciszenia. Umyj lub usuń makijaż jak zwykle. Podczas wykonywania ćwiczenia zobaczysz, czy Twoja skóra jest sucha, czy raczej kremowa. Zwykle stosuje się również różne oleje.

Jeśli zamierzasz ćwiczyć podczas oglądania filmu instruktażowego, umieść telefon komórkowy na stojaku lub zrób miejsce na laptopa.

Wybierz program ćwiczeń nie tylko według długości, ale także rozważ konkretny zestaw ćwiczeń. Niektóre skupiają się na całej twarzy, inne skupiają się na okolicach oczu, zmarszczkach wokół nosa i ust czy na konturze twarzy, można trenować także szyję.

Delikatnie masuj twarz przed ćwiczeniami. Może to być część mycia lub suszenia twarzy. Zbierz włosy w kucyk lub opaskę, aby nie opadały na twarz podczas ćwiczeń.

Samo wykonanie ćwiczeń nie jest trudne. Po kilku sesjach treningowych przypomnisz sobie cały zestaw i będziesz mogła ćwiczyć w dowolnym miejscu i czasie, bez telefonu i komputera, w spokoju.

Po wysiłku ponownie spłucz twarz i nałóż kosmetyki według własnego uznania.

Ćwicz twarz, a odmłodzisz się na własnych oczach

Staraj się wytrwać i ćwiczyć codziennie. Zmiany będą zauważalne już po pierwszym ćwiczeniu, ponieważ masaż również pozytywnie wpływa na wygląd i widocznie, choć chwilowo, łagodzi np. zmarszczki. Jednak już po kilku tygodniach zobaczysz bardziej trwałe zmiany.

Jeśli chcesz uczcić swoje sukcesy, zrób zdjęcie przed rozpoczęciem pierwszej próby ćwiczeń, a dzięki temu zdjęciu będziesz mógł później porównać zmiany po pierwszych dniach i tygodniach.

Jeśli możesz to zrobić na telefonie lub komputerze, zawsze porównuj dwie połówki twarzy. Jedno ze zdjęcia przed pierwszym ćwiczeniem i drugie po ostatnim ćwiczeniu. Wyniki Cię zaskoczą!

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: