Jak użyć cebuli do usunięcia brodawek w domowym zaciszu?

Kilka rodzajów środków domu zostało wykorzystane w ciągu wieków na brodawki. Jednym z najbardziej popularnych była skromna cebula, a my przyjrzymy się bliżej sposobowi usuwania brodawek za pomocą cebuli.

brodawki cebula

Chociaż nie ma bardzo przyjemnego zapachu po przekrojeniu, według niektórych wierzeń kiedy ją zastosujesz może pomóc wyeliminować brodawki lub jakikolwiek inny element skóry, który powoduje dyskomfort.

[quads id=8]

Usuwanie brodawek za pomocą cebuli


To warzywo jest szczególnie znane ze swoich licznych zastosowań kulinarnych. Jednak jak już wspomnieliśmy może być również stosowane jako popularne remedium ze względu na deklarowane właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne.

[quads id=10]

Chociaż nie zostało ostatecznie udowodnione, że cebula jest skuteczna w walce z brodawkami, wiele osób używa jej, aby spróbować się ich pozbyć.

Metody, które stosują są następujące:

 • Przecięcie jej na pół i zastosowanie bezpośrednio na dotknięte obszary.
 • Przygotowanie soku ze świeżej cebuli, do spożycia każdego dnia. Niektórzy ludzie stosują sok z cebuli, aby spróbować zmiękczyć brodawki i w ten sposób ułatwić ich usunięcie.
[quads id=9]


Jak przygotować cebulę jako środek leczniczy?

Korzystanie z cebuli, aby spróbować usunąć małe brodawki ze skóry to bardzo prosty proces. W rzeczywistości, jak już wspomnieliśmy może być stosowany wewnętrznie i zewnętrznie. Tak więc, jeśli chciałbyś go spożywać, weź 3 łyżki stołowe soku z cebuli dziennie.

Jednak, aby zastosować go zewnętrznie, postępuj zgodnie z procedurą, którą podajemy poniżej.

[quads id=5]

Składniki:

 • 1 surowa cebula
 • 1 bawełniany płatek
 • Bandaż


Przygotowanie:

 • Pokrój surową cebulę i włóż ją do sokowirówki.
 • Jeśli nie posiadasz tego urządzenia, przetwarzaj ją w blenderze (z bardzo małą ilością wody), aż uzyskasz sok bez grudek. Z drugiej strony, mieszanina nie powinna być ani zbyt płynna, ani zbyt gęsta.
[quads id=4]


Sposób stosowania:

 • Zanurz bawełniany krążek w płynie i posmaruj nim brodawkę.
 • Następnie owiń bandażem i pozostaw na noc.
 • Następnego dnia rano zdejmij opatrunek i spłucz dane miejsce wodą.
 • Powtarzaj tę czynność każdego wieczoru, aż do usunięcia brodawki.


Nie ma preferencji co do rodzaju cebuli, której możesz użyć – możesz wybrać cebulę czerwoną lub białą.

Uwaga: Cebula może powodować podrażnienia skóry, ponieważ po przecięciu uwalnia drażniącą substancję: sulfotlenek tiopropanalu.

[quads id=3]

Z tego powodu zaleca się przeprowadzenie małego testu na danym obszarze przed zastosowaniem środka w całości.

Jeśli wystąpi niekorzystna reakcja, najlepiej jest przerwać stosowanie, umyć miejsce i jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Co jest najlepsze na brodawki?


Chociaż domowe środki zaradcze mogą być zalecane w popularnej dziedzinie, najlepiej udać się do lekarza w celu oceny i diagnozy.

Nie jest wskazane uciekanie się do samoleczenia lub jakichkolwiek innych środków bez zgody pracownika służby zdrowia. Należy pamiętać, że wiele środków, nawet jeśli wydają się nieszkodliwe mogą przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

[quads id=7]

Ważne jest, aby pamiętać, że w żadnym wypadku nie należy próbować usuwać brodawek poprzez cięcie lub agresywne metody. Niewłaściwe obchodzenie się z naroślami może ułatwić im rozprzestrzenianie się na inne części ciała. Może to również prowadzić do innych powikłań.

Dermatolog może przeprowadzić ocenę i w zależności od rodzaju narośli, przepisze leczenie, które pomoże usunąć brodawkę.

Nie próbuj zgadywać, co Ci dolega – niezwykle ważne jest, abyś udał się do lekarza, jeśli masz brodawki lub inne problemy skórne.