Każdy ma je w domu: dzięki nim pozbędziesz się żylaków i pajączków

W niektórych przypadkach żylaki mogą zaczynać się od pajączków, Są to małe, rozszerzone żyły, które znajdują się pod powierzchnią skóry, dzięki czemu są widoczne dla oka i często mają kolor niebieski, fioletowy lub czerwonawy.

Jest to problem dla kobiet, których żyły psują wygląd nóg. Zwykle są nieszkodliwe i powodują głównie problem estetyczny. Możesz się ich pozbyć za pomocą pomidorów.

Pomidory jako lekarstwo

Według ludowej metody niedojrzałe zielone pomidory zawierają substancję solaninę, która może leczyć pajączki i żylaki. Solanina występuje również w kiełkach ziemniaków i była wcześniej stosowana w medycynie ludowej do leczenia chorób skóry.

Do wypróbowania tej metody potrzebne są naprawdę niedojrzałe pomidory. Pokrój je w plasterki i połóż na skórze w miejscu, gdzie widać żyły. Najczęściej występują na udach i łydkach.

Można też użyć plasterków kiełkujących ziemniaków, efekt powinien być taki sam. Pozostaw na skórze na 2-3 minuty. Rób to codziennie przez dziesięć dni.

Pomidory i ich wpływ na skórę

Oprócz właściwości niedojrzałych pomidorów, to dojrzałe pomidory można wykorzystać jako ochronę przeciwsłoneczną. Według WebMD likopen znajdujący się w pomidorach działa na podobnej zasadzie jak filtr przeciwsłoneczny. Związki zawarte w pomidorach chronią komórki skóry od wewnątrz.

Z pomidorów czerpie korzyści układu sercowo-naczyniowy

Według strony internetowej Health, jedzenie pomidorów zmniejsza ryzyko chorób serca nawet o 14%. Dzieje się tak głównie dlatego, że pomidory obniżają poziom cholesterolu i trójglicerydów, podwyższają poziom cholesterolu HDL (dobrego) oraz działają przeciwzapalnie.

Sztuczka z octem jabłkowym

W tym celu zaleca się namoczyć kawałek waty w occie jabłkowym i za pomocą tej nadziewanej kulki ucisnąć żyły. Pozwól, aby ciśnienie zadziałało przez chwilę. Powtarzaj trzy razy dziennie przez cztery tygodnie i powinieneś zobaczyć rezultaty.

Jest to jednak stara rada, która może nie przynieść pożądanego efektu. Jeśli cierpisz na żylaki, odczuwasz ból w nogach lub masz inne objawy, udaj się do lekarza i odłóż środki ludowe na inny czas.