Jak łatwo usunąć brodawki stosując nadtlenek wodoru

Brodawki są powszechnym problemem, z którym boryka się wielu ludzi i chociaż nie są szczególnie niebezpieczne i nie zagrażają życiu mogą być dość niewygodne i nieprzyjemne. 

Istnieją różne metody usuwania, niektóre wymagają zabiegów chirurgicznych, ale nadtlenek wodoru okazał się najłatwiejszym i najszybszym sposobem usuwania brodawek ze skóry i można to zrobić w domu. Procedura jest bardzo prosta i bezbolesna i nie potrzebujesz pomocy medycznej.

Oto, czego potrzebujesz:

    • 35% nadtlenek wodoru klasy spożywczej
    • Waciki bawełniane
    • Pilnik do paznokci lub pumeks (na brodawki podeszwowe)

Najpierw przeczytaj poniższe środki ostrożności, a następnie możesz zacząć.

Jeśli chcesz usunąć brodawkę podeszwową namocz bawełniany wacik w nadtlenku wodoru i ostrożnie nałóż go na brodawkę. Uważaj, aby nie nałożyć go na zdrową skórę, ponieważ może to spowodować podrażnienie. Powtórz ten proces 3-5 razy dziennie w ciągu 1-2 tygodni.

Zauważysz, że skóra wokół zaatakowanego obszaru staje się biała i tak powinno być. Kontynuuj stosowanie wodoru, aż brodawka stanie się czarna i sama odpadnie. Jeśli masz do czynienia z brodawkami podeszwowymi może upłynąć trochę czasu, zanim całkowicie je usuniesz, ponieważ są głębsze, ale pamiętaj, że znikną.

Środki ostrożności:

  • Nie nakładaj wodoru na nienaruszoną skórę.
  • 35% nadtlenek wodoru jest bardzo mocnym roztworem, więc jeśli brodawka znajduje się na bardziej wrażliwym obszarze, należy go rozcieńczyć wodą.
  • Nadtlenek wodoru NIE MOŻE być używany do usuwania brodawek wokół oczu lub powiek, ponieważ może to uszkodzić wzrok.