Najbardziej skuteczne naturalne rozwiązanie, aby pozbyć się łupieżu i swędzącej skóry głowy

Szampony przeciwłupieżowe mogą być skutecznym sposobem leczenia tego powszechnego problemu kosmetycznego, ale zwykle mają skutki uboczne. Po pierwsze, szampony często zawierają agresywne związki chemiczne, które mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie.

Dlatego domowe środki zaradcze są znacznie lepszym sposobem na pozbycie się łupieżu bez wywoływania innych problemów zdrowotnych.

Oferowane tutaj naturalne środki zaradcze mogą całkowicie wyeliminować łupież i poprawić zdrowie włosów i skóry głowy.

Oliwa z oliwek

Wymieszaj dwie łyżki oliwy z oliwek i łyżkę oleju migdałowego. Zastosuj mieszankę na głowie delikatnie masując skórę głowy. Pozostaw olej na głowie na 15 minut, zanim dokładnie ją spłuczesz.

Można także łączyć oliwę z oliwek i rozmaryn. Wymieszaj jedną łyżkę oliwy z oliwek z 10 kroplami oleju rozmarynowego i nałóż na głowę. Idealnie byłoby, gdybyś zostawił ją na noc i zmył rano.

Ocet jabłkowy

Jednym ze sposobów leczenia łupieżu jest mieszanie tej samej ilości wody i octu jabłkowego. Nałóż tę mieszankę na włosy i pozostaw ją na noc. Następnego dnia umyj włosy łagodnym szamponem.

Jeśli masz wrażliwą skórę, wymieszaj ACV i ciepłą wodę w stosunku 1: 4. Umyj włosy jak zwykle, a następnie spłucz je tą mieszaniną. Możesz poczuć lekkie pieczenie, ale to normalne. Delikatnie masuj skórę głowy, a następnie ponownie spłucz ciepłą wodą, aby zapobiec silnemu zapachowi.

Aloes

Aloes to niesamowity naturalny zabieg na łupież. Zaleca się nałożenie soku z aloesu na skórę głowy 2-3 godziny przed umyciem włosów. Masuj delikatnie. Ta metoda eliminuje łupież i jednocześnie wzmacnia cebulki włosów.

Rumiankowa herbata

Rumianek łagodzi wrażliwą skórę. Zrób świeżą herbatę z rumianku i jak tylko ostygnie, nałóż ją na skórę głowy. Masuj delikatnie. Zaleca się nie spłukiwać włosów później. Alternatywnie możesz użyć tymianku zamiast rumianku.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: