Strona głównaUrodaNałożyła go na popękane pięty, teraz wyglądaj jak u niemowlaka

Nałożyła go na popękane pięty, teraz wyglądaj jak u niemowlaka

Twarda, szorstka skóra na piętach to najczęściej efekt złej jakości skarpet i butów. Skóra stóp potrzebuje powietrza. Dlatego nie lekceważ pielęgnacji stóp.

Dzięki odpowiedniemu kremowi i skarpetkom wykonanym z oddychających, naturalnych materiałów możesz zapobiec zamienieniu się pięt w skórę hipopotama. Ale jeśli tak się stanie, nic straconego. Domowy krem ​​Cię uratuje.

Jak to się stało?

Dlaczego skóra na piętach twardnieje i pęka? Wynika to z faktu, że nogi są nadal w pracy.

Poci się, a jego skóra męczy się od ciągłego jeżdżenia na sankach. Obcasy są bardzo podatne na wysuszenie, a już tylko o krok od przesuszenia skóry do pękania.

Kremy ze sklepów i aptek

Do pielęgnacji stóp najczęściej stosuje się dostępne bez recepty kremy do suchych stóp z dużą zawartością mocznika.

Znajdziesz mnóstwo kremów, a także olejków, ale zazwyczaj nie uzyskasz obiecanego efektu.

Nie trzeba dodawać, że leczenie kremami metodą prób i błędów jest dość drogie. O wiele łatwiej i taniej będzie Ci przygotować krem ​​w domu.

Przepis na domowy krem ​​na popękane pięty

Wystarczy, że zmieszasz dwa składniki i od razu masz niesamowity lek.

Czego będziesz potrzebować?

  • 20 gramów olejku z nagietka
  • 10 gramów płynnej witaminy A.

Proces przygotowania:

Obydwa składniki dokładnie wymieszaj w misce i krem ​​jest gotowy.

Aplikacja:

Jeśli Twoje stopy są w bardzo złym stanie, zaleca się zabieg codziennie wieczorem. Najpierw zmiękcz stopy w kąpieli, zeskrob je pumeksem i posmaruj przygotowanym kremem. Następnie załóż bawełniane skarpetki i idź spać.

Czego można się spodziewać po domowej roboty maści?

Weź pod uwagę, że pęknięcia to rany, które wymagają czasu, aby się zagoić. Jednak ich gojenie zostanie przyspieszone dzięki kuracji witaminowej, która znacznie pomoże otaczającej skórze zmięknąć i bardzo ładnie wyglądać.

Po osiągnięciu etapu zagojenia wystarczy stosować kurację raz w tygodniu. Zdecydowanie nie przestawaj dbać o swoje stopy.

Zielona herbata może być również bardzo dobra dla Twoich stóp, dodatkowo moczenie stóp w ciepłej wodzie pomaga się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu.

Zobacz Też: