Nasze babcie regularnie nacierały stopy mieszanką sody oczyszczonej i octu. Dlaczego to robiły?

Każda dobra gospodyni domowa ma w domu oba wymienione środki. Można je wykorzystać nie tylko w kuchni, ale także do domowych porządków.

Jednak poza tym zarówno soda oczyszczona, jak i ocet jabłkowy są również świetnymi pomocnikami, które pomogą Ci w wielu problemach zdrowotnych.

Jeśli borykasz się z obrzękami stóp i kostek, nie wahaj się zastosować ich tak, jak robiły to nasze doświadczone babcie.

Zmęczone i opuchnięte nogi

Często w ciągu dnia dokucza Ci ból nóg, któremu towarzyszy nieprzyjemny obrzęk? Każdej nocy zapewnij swoim kończynom odpowiednią pielęgnację.

Idealnym rozwiązaniem jest na przykład orzeźwiający masaż lub kąpiel, do której dodasz odpowiednie składniki.

Ocet jabłkowy

Ocet pełni nie tylko funkcję aromatyzującą, ale często ma także korzystne działanie zdrowotne.

Jeśli chodzi o stopy, jest to doskonały składnik nie tylko na obrzęki, ale także doskonały środek w walce z grzybami, infekcjami bakteryjnymi, brodawkami i nieprzyjemnym zapachem.

Masz dwie opcje

Możesz natrzeć octem umyte i osuszone stopy lub skorzystać z leczniczej kąpieli składającej się z jednej części octu i dwóch części wody.

Jeśli Twoje stopy są zmęczone, zanurz stopy na 25 do 30 minut, następnie spłucz i dokładnie osusz.

Będziesz zaskoczona, jak stopy będą miały miękką skórę i będą pięknie zrelaksowane i bez obrzęków.

Jeśli należysz do osób, które cierpią na nocne skurcze nóg, stosowanie octu z pewnością przyniesie Ci ulgę.

Żadnych popękanych pięt

Zaletą kąpieli octowych jest również to, że będziesz mieć pięknie gładkie pięty bez popękanej skóry, która często wysycha na piętach.

Jest to nie tylko dość nieestetyczne, ale może być również dość bolesne i istnieje ryzyko infekcji.

Kwas octowy ma zdolność rozbijania nawet bardzo grubego naskórka, który można następnie łatwo usunąć z pięt.

Soda oczyszczona

Odpowiedni relaks zapewnia swoim stopom w roztworze sody oczyszczonej. Zmieszaj dwie części w ośmiu częściach wody i dodaj jedną część soli.

Sodę zalej gorącą wodą, pozwól jej ostygnąć do pożądanej temperatury i zanurz w niej stopy na co najmniej 20 – 30 minut.

Nie tylko poczujesz upragnioną ulgę w zmęczeniu, ale ponieważ soda oczyszczona ma właściwości chłonne, które pomagają usunąć nadmiar płynów z organizmu, pozbędziesz się także obrzęków.

Mieszanka sody oczyszczonej i octu

Można także przygotować kąpiel, w której połączymy działanie octu i sody oczyszczonej. Doskonale wspomożesz krążenie krwi i już wkrótce poczujesz ogromną ulgę.

Podczas kąpieli możesz także masować stopy. Trzymaj jedną nogę w misce, a drugą stopę połóż na kolanie. Najpierw masuj nogę obiema rękami od stóp do kolan, a następnie odwrotnie. Następnie wykonaj to samo z drugą nogą.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: