Naukowcy udowodnili, że olej kokosowy jest najlepszym zabójcą bakterii w jamie ustnej

Prawdopodobnie słyszałeś, że olej kokosowy jest często używany do poprawy zdrowia jamy ustnej, ale teraz zostało to oficjalnie udowodnione przez badania naukowe. Po pierwsze stwierdzono, że jest lepszą alternatywą dla pasty do zębów, a teraz naukowcy twierdzą, że może nawet leczyć ubytki.

Twoja zwykła pasta do zębów jest wypełniona szkodliwymi chemikaliami, które w wielu przypadkach wyrządzają więcej szkody niż pożytku dla ogólnego zdrowia.

Infekcje jamy ustnej mogą przyczyniać się do rozwoju różnych problemów zdrowotnych, takich jak problemy z oddychaniem, demencja, choroby serca i udar.

Aby zapobiec dalszym komplikacjom zdrowotnym zaleca się regularne wizyty u dentysty i dbanie o higienę jamy ustnej.

Niedawne badanie przeprowadzone przez naukowców z Athlone Institute of Technology analizowało wpływ różnych olejków na ogólny stan zdrowia jamy ustnej.

Naukowcy udowodnili, że olej kokosowy jest najlepszym zabójcą bakterii w jamie ustnej

Wyniki wykazały, że olej kokosowy jest najlepszym olejem dla zdrowia jamy ustnej, dzięki silnym właściwościom przeciwbakteryjnym, które zapobiegają rozwojowi bakterii w jamie ustnej.

S.Mutans i Streptococcus metabolizują cukier do kwasu mlekowego, a bakterie te obniżają poziom pH w jamie ustnej do kwaśnego. To z kolei może powodować demineralizację zębów i próchnicę.

Główny badacz w badaniu, dr Damien Brady wyjaśnia, że ​​włączenie modyfikowanego enzymem oleju kokosowego do produktów do higieny jamy ustnej jest doskonałą alternatywą dla dodatków chemicznych zwłaszcza, że ​​działa w bardzo niskich stężeniach.

Wraz z rosnącą opornością na antybiotyki musimy skupić się na poszukiwaniu nowych sposobów walki z infekcją bakteryjną.

Unikaj szkodliwych chemikaliów i wybierz naturalną pastę do zębów. Dostępna w handlu pasta do zębów zawiera fluorek, laurylosiarczan sodu, sztuczne słodziki, takie jak aspartam i triklosan.

Triklosan zaburza układ hormonalny organizmu, natomiast laurylosiarczan sodu może zmieniać kubki smakowe.

Przepis na naturalną pastę do zębów

Składniki

Pół szklanki oleju kokosowego

2-3 łyżki sody oczyszczonej

15-30 kropli olejku eterycznego (cytryna, mięta pieprzowa)

Przygotowanie

Po prostu dobrze wymieszaj składniki i to wszystko. Używaj tej naturalnej pasty do zębów każdego dnia.

Innym sposobem na zastosowanie oleju kokosowego w celu poprawy zdrowia jamy ustnej jest wyciąganie oleju.

Wykonaj tę procedurę detoksykacji doustnej przed jedzeniem lub piciem, aby zabić nieświeży oddech, pomóc leczyć próchnicę, leczyć krwawiące dziąsła, zmniejszać stany zapalne, zapobiegać ubytkom, wybielać zęby, wzmacniać dziąsła i szczękę oraz leczyć popękane usta.