Niespodziewany składnik z Twojej kuchni zatrzyma wypadanie włosów. Wyniki już w kilka dni

Czy codziennie widzisz na swojej szczotce dużo utraconych włosów? Czy Twoje loki przerzedzają się? Wypróbuj dość prosty środek, który wspomoże zdrowie skóry głowy i porost włosów. Który to? Możesz być zaskoczona, ale to zwykła oliwa z oliwek.

Wypadanie włosów jest zjawiskiem naturalnym, lecz nieprzyjemnym

Wypadanie włosów jest denerwujące. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele i nie zawsze jest jasne, gdzie szukać przyczyny. Dziedziczność często odgrywa rolę, szczególnie jeśli chodzi o wypadanie włosów, które może być związane z wiekiem.

Zmiany te są dobrze przewidywalne i pojawiają się stopniowo i według wzorca dobrze obserwowanego u naszych bliskich w rodzinie. Łysienie bardzo łatwo zaobserwować u mężczyzn, rzadziej u kobiet.

Kobiety natomiast kilka razy w życiu przechodzą bardziej dramatyczne zmiany hormonalne, co odbija się nie tylko na wypadaniu włosów, ale także na ich jakości. Zwykle ma to miejsce w czasie ciąży i kilka miesięcy po porodzie, ale także w okresie menopauzy lub zmian w funkcjonowaniu tarczycy.

Wypadanie włosów może być również spowodowane drastyczną zmianą diety, ale towarzyszą jej również poważniejsze problemy zdrowotne, takie jak łuszczyca, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i tak dalej.

Wskazane jest wspomaganie poprawy kondycji na kilka sposobów jednocześnie. Brak witamin i minerałów również wiąże się z wypadaniem włosów, dlatego można znaleźć suplementy diety przeznaczone specjalnie na porost włosów i paznokci. Zwykle jest to połączenie witamin A, B7, C, D i E, a także cynku, żelaza, selenu, magnezu czy manganu.

Wypadanie włosów można także spowolnić i „leczyć” zewnętrznie, najczęściej poprzez masowanie skóry głowy i wspieranie jej zdrowia. Dlatego też oliwę z oliwek często wymienia się nie jako środek powstrzymujący wypadanie włosów, ale wręcz przeciwnie, jako środek wspomagający porost włosów.

Jak oliwa z oliwek pomaga skórze głowy i włosom?

Oliwa z oliwek zawiera przeciwutleniacze, które wydają się spowalniać wypadanie włosów i pomagają leczyć rozdwojone końcówki. Bardzo ważne jest jednak, aby substancje antybakteryjne zawarte w oliwie z oliwek utrzymywały idealną równowagę na powierzchni skóry głowy i działają leczniczo.

Włosy są mocniejsze, gładsze i błyszczące dzięki oliwie z oliwek. Skóra głowy jest nawilżona i rzadziej pojawia się łupież. Oliwę z oliwek można zatem zdecydowanie polecić, niezależnie od tego, czy masz problemy z wypadaniem włosów, czy po prostu potrzebujesz domowej roboty maski, która działa dogłębnie.

Następnie wystarczy wybrać odpowiednią kombinację różnych składników. Oliwę można ulepszyć na przykład jajkami lub żółtkami, a nawet bananami.

Potraktuj swoje włosy oliwą z oliwek

Spróbuj nałożyć olej bezpośrednio na skórę i na całej długości włosów. W zależności od długości, ale i rodzaju włosów konieczne będzie nie tylko dobranie ilości od około 1/8 do ¼ szklanki oliwy z oliwek, ale także dostosowanie do późniejszego mycia włosów.

Rozczesz włosy i nałóż oliwę jak najbliżej skóry. Wmasuj odpowiednią ilość olejku w skórę głowy i przeczesz włosy aż do końcówek. Pozostaw na kwadrans, a następnie zmyj letnią wodą i szamponem.

Jeśli masz cienkie, proste włosy, licz na mycie szamponem przynajmniej dwukrotnie. Włosy falowane lub bardzo kręcone są często suche, a „nadmiar” olejku nie tylko im pomoże, ale nawet nie będzie zauważalny na już wysuszonych włosach.

Wydaje się, że połączenie oliwy z oliwek i jajek również daje dobre rezultaty. Jeśli wydaje Ci się to dziwne, wiedz, że szampony z żółtka jaj były również stosowane w przeszłości i cieszyły się dużą popularnością.

Jajko dobrze ubij z olejem i w ten sam sposób nałóż na skórę głowy i włosy. W przypadku mieszanki z jajkiem warto owinąć włosy w foliową torebkę, aby zapobiec ich wysuszeniu. Płukanie i mycie włosów byłoby znacznie bardziej wymagające.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: