Oczyszczanie skóry twarzy i usuwanie cieni spod oczu

Soda oczyszczona jest naturalnym i łatwo dostępnym składnikiem o wielu korzyściach zdrowotnych. Poza tym, że potrafi leczyć liczne choroby, może być wykorzystywana jako potężny produkt kosmetyczny i czyszczący.

W tym artykule wyjaśnimy, w jaki sposób można używać sody oczyszczonej, aby wyleczyć trądzik i wyeliminować cienie pod oczami. 

Usuń trądzik używając maseczki z sody

Soda oczyszczona skutecznie regeneruje skórę, zapewniając doskonałą cerę. Wiele osób poświadczyło skuteczność tego produktu.

Co musisz zrobić?

Umieść kilka kropli wody w małej miseczce wraz z sodą oczyszczoną. Mieszaj, aż powstanie  idealna pasta. Nie dodawaj zbyt dużej ilości wody, gdyż mieszanina nie będzie skuteczna w złuszczaniu skóry.

Zastosuj pastę w miejscu występowania blizn trądzikowych lub trądziku. Delikatnie masuj, a następnie pozostaw pastę przez kilka minut. Pasta utwardza ​​się wraz z odparowaniem wody.

Na koniec spłucz dokładnie skórę letnią wodą. Rozważ wykonanie tego zabiegu co wieczór przed pójściem spać.

Usuń ciemne kręgi i worki pod oczami

Dodaj 1 łyżeczkę sody do szklanki gorącej wody lub herbaty i dobrze wymieszaj. Weź dwa płatki bawełniane i zanurz je w roztworze.

Następnie umieść płatki bawełniane pod oczami w miejscu występowania cieni lub worków. Zostaw na około 15 minut przed spłukaniem twarzy wodą. Na koniec zastosuj krem ​​nawilżający.


ZOBACZ TAKŻE