Olej rycynowy i piękne włosy: jak go używać?

Bogaty w przyjazne dla włosów składniki odżywcze, takie jak witamina E, kwasy tłuszczowe omega 6 i omega 9, białka i minerały, olej rycynowy ma również właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne.

Wiele produktów do włosów na rynku zawiera olej rycynowy jako składnik. Wizażyści i celebrytki przysięgają, że ma potencjał wzrostu rzęs i brwi!

Ale zanim zaczniesz przeszukiwać półki z kosmetykami w celu uzyskania najlepszego oleju rycynowego do wzrostu włosów, poniżej przedstawiamy zalety stosowania oleju rycynowego na włosy.

Promuje wzrost włosów

Stosowany regularnie olej rycynowy pomaga we wzroście włosów. Nic dziwnego, że stosuje się go w wielu tonikach do włosów. Więc jeśli walczysz z przerzedzonymi włosami nie zaszkodzi spróbować oleju rycynowego.

Usuwa łupież

Olej rycynowy jest również świetny do zwalczania łupieżu, gdy jest stosowany regularnie. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zmieszaj równe ilości olejku rycynowego i kokosowego oraz dodaj kilka kropli olejku z drzewa herbacianego, aby zmaksymalizować jego potencjał w walce z łupieżem.

Zwalcza infekcje skóry głowy

Olej rycynowy ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne doskonale sprawdza się w leczeniu infekcji skóry głowy. Według badań odkryto, że olej rycynowy odgrywa istotną rolę w leczeniu grzybicy i łojotoku skóry głowy.

Odżywia włosy i usuwa rozdwojone końcówki

Robi wiele dla twoich włosów – od nasady po końcówki. Jest to naturalna odżywka, redukuje rozdwojone końcówki i wygładza naskórek włosów. Wiadomo również, że olej rycynowy zwiększa połysk pasm włosów.

Jak stosować olej rycynowy do wzrostu włosów

Na początek kup tłoczoną na zimno odmianę, ponieważ zachowują naturalne składniki odżywcze oleju. Użytkownicy oleju rycynowego zalecają mieszanie oleju rycynowego z innymi olejami, aby zminimalizować jego naturalną lepkość.

Możesz go używać do zabiegów jako gorący olej lub po prostu cotygodniowy masaż głowy i pozostawić na noc. Zmywanie oleju rycynowego może być sporym wyzwaniem ze względu na niezwykle grubą konsystencję.

Używaj oleju rycynowego z innymi olejami

Problem z użyciem czystego oleju rycynowego na twoich włosach polega na tym, że jest wyjątkowo gęsty i lepki. Dlatego zaleca się stosowanie oleju rycynowego w połączeniu z tymi olejami w stosunku 1: 1.

  • Olej kokosowy
  • Olej sezamowy
  • Olej jojoba
  • Oliwa z oliwek
  • Olejek migdałowy

Olej rycynowy jest używany jako magiczna mikstura do włosów w połączeniu z innymi olejkami od tysięcy lat. Egipskie kobiety mieszały go z olejkami rozmarynu, jodły i słodkich migdałów, aby stymulować wzrost włosów.

Wiele plemion, takich jak plemiona Kani w Tamil Nadu w Indiach używa mieszanki olejku rycynowego z olejem kokosowym i niektórymi ziołami, aby promować wzrost włosów i poprawić ich zdrowie.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: