Jak prawidłowo stosować olejek rozmarynowy na wzmocnienie i lepszy wzrost włosów

Masz problemy z włosami, takie jak wypadanie, łupież czy przedwczesne siwienie?

W takim razie olejek rozmarynowy może Ci pomóc. Zdaniem ekspertów włączenie go do rutynowej pielęgnacji włosów może przynieść imponujące efekty.

Rozmaryn jest najlepiej znany jako zioło kuchenne. Ale w historii cieszył się znacznie szerszym zastosowaniem niż obecnie.

Na przykład starożytni Grecy postrzegali go jako boskie zioło. I częściowo uzasadnione. Oprócz zastosowań kulinarnych rozmaryn ma różne korzystne działanie na zdrowie i urodę, wskazuje serwis healthshots.com .

Nie chodzi tylko o jego zastosowanie w aromaterapii – uważa się, że olejek rozmarynowy świetnie nadaje się również do nawilżania skóry i rewitalizacji włosów poprzez naprawę uszkodzeń, walkę z łupieżem i pobudzanie wzrostu włosów.

Olejek rozmarynowy to hit na TikToku i Instagramie

Ze względu na szum wokół stosowania olejku rozmarynowego w pielęgnacji włosów w mediach społecznościowych, takich jak TikTok i Instagram, konieczne jest oddzielenie faktów od fikcji.

Dlatego skupimy się na tym, co eksperci mają do powiedzenia na temat stosowania olejku rozmarynowego jako sposobu na uzyskanie lepszych i zdrowszych włosów.

I na szczęście zgadzają się ze stosowaniem rozmarynu w pielęgnacji włosów.

„Rozmaryn zawiera kwas karnozowy, o którym wiadomo, że leczy uszkodzenia nerwów i tkanek oraz poprawia obrót komórkowy” – powiedziała elle.com dr Marnie Nussbaum, certyfikowany dermatolog .

„Wspomaga więc wzrost nerwów i poprawia krążenie krwi. Powodem, dla którego krążenie krwi jest tak ważne dla wzrostu włosów, jest to, że bez odpowiedniego przepływu krwi mieszki włosowe nie otrzymują składników odżywczych potrzebnych do wzrostu włosów i mogą umrzeć”.

Olejek rozmarynowy wydaje się również poważnie pomagać w walce z wypadaniem włosów. „Olejek rozmarynowy jest silnym przeciwutleniaczem, który może zwalczać wolne rodniki” – mówi dr Gaby Longsworth, certyfikowana terapeutka zajmująca się włosami i właścicielka bloga „Absolutnie Everything Curly”.

Według niej cząsteczki te z czasem niszczą komórki i mogą ostatecznie doprowadzić do utraty włosów poprzez uszkodzenie mieszków włosowych.

Zapobiega również łupieżowi: „Oprócz poprawy krążenia w skórze głowy olejek rozmarynowy usuwa bakterie zatykające mieszki włosowe” – wyjaśnił dr Longworth.

Jak stosować olejek rozmarynowy do włosów

Być może najbardziej praktycznym sposobem jest bezpośrednie nałożenie na skórę głowy: Za pomocą zakraplacza nałóż 4-5 kropli olejku rozmarynowego bezpośrednio na skórę głowy.

Delikatnie masuj okrężnymi ruchami, aby zwiększyć przepływ krwi i stymulować wzrost włosów. Uważaj, aby nie użyć zbyt dużej ilości oleju, ponieważ może to powodować swędzenie skóry głowy.

Pamiętaj, olejków eterycznych należy używać oszczędnie, mówi healthline.com .

Olejek rozmarynowy można również mieszać z olejkami nośnikowymi: jeśli okaże się, że bezpośrednie nałożenie nie pokrywa całej skóry głowy, zmieszaj olejek rozmarynowy z olejkami nośnikowymi, takimi jak olej kokosowy, olejek migdałowy lub olejek amla.

Dodaj 4-5 kropli olejku rozmarynowego do olejku bazowego, wmasuj w skórę głowy, pozostaw na co najmniej godzinę, a następnie spłucz łagodnym szamponem.

Ewentualnie połącz olejek rozmarynowy z szamponem lub odżywką. Wystarczy dodać kilka kropli olejku rozmarynowego do zwykłego szamponu lub odżywki.

W ten sposób możesz cieszyć się dobrodziejstwami olejku rozmarynowego bez kłopotliwego olejowania włosów.