Peeling kawowy co mówi nauka?

peeling kawowy

Uważa się, że kofeina w kawie może pomóc w rozszerzeniu naczyń krwionośnych i zredukowaniu wyglądu dołków skóry. Stymulujące działanie kofeiny może poprawić przepływ krwi i eliminację nadmiaru wody.

Kawa jest również bogata w przeciwutleniacze, które mają pomagać w promowaniu ogólnie zdrowszego odcienia skóry. Należą do nich fenole, oparte na roślinach związki chemiczne, które są uważane za usuwanie wolnych rodników w ciele.

Kolejną zaletą peelingu jest naturalny efekt złuszczający z samych fusów. Podobnie jak inne peelingi złuszczające, może to pomóc w usuwaniu martwych komórek skóry i zapewnić gładszy, bardziej równomierny wygląd skóry. Podczas gdy samo złuszczanie nie może pozbyć się cellulitu, takie efekty mogą zmniejszyć jego wygląd.

Pomóc może również masaż, który może polepszyć drenaż limfatyczny i rozciągnąć tkanki skóry, aby poprawić wygląd cellulitu. Mimo to brakuje ogólnych badań dotyczących kawy.

Zamiast tego dostępne badania i recenzje koncentrują się na leczeniu cellulitu za pomocą kofeiny i innych składników.

 Jedna z takich ocen wykazała, że ​​w połączeniu z retinolem, karnityną i innymi składnikami stwierdzono, że kofeina zwiększa grubość naskórka (górna warstwa skóry). Takie efekty uzyskano za pomocą produktu kosmetycznego zawierającego kofeinę, ale nie w szczególności kawy. Chociaż powyższe badania pokazują potencjał kofeiny w leczeniu cellulitu, potrzeba więcej badań klinicznych.

Peeling kawowy przygotowanie i stosowanie

peeling kawowy

Najpierw połącz fusy z gorącą wodą. Mieszaj i dodawaj więcej każdego składnika, dopóki nie uzyskasz pożądanej grubości, gęstości. Jeśli masz suchą skórę możesz rozważyć dodanie niewielkiej ilości oleju kokosowego lub oliwy z oliwek do mieszanki.

Nigdy nie mieszaj z fusami z ekspresu do kawy. Aby czerpać potencjalne korzyści z kofeiny, należy również wybrać tradycyjną kawę, a nie bezkofeinową.

Delikatnie masuj miejsca, w których występuje problem, czubkami palców bez ich wcierania. Możesz również użyć miękkiej ściereczki lub szczoteczki. Po masażu po kilku minutach spłucz wodą. Idealnie jest zakończyć ten proces pod prysznicem, aby zapobiec plamom z kawy.

Jeśli nie pijesz kawy w domu możesz wypróbować gotowe do użycia peelingi z kawy zaprojektowane specjalnie na cellulit. Postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami dotyczącymi produktu i zaprzestań używania, jeśli zauważysz wysypkę lub inne oznaki nadwrażliwości na produkt.

Peeling z kawy czy warto?

To modna forma leczenia cellulitu z wieloma właściwościami dającymi pozytywne rezultaty. Nadal nie jest jasne, czy korzyści są związane z kawą czy działaniem złuszczającym. Podobnie jak w przypadku innych metod leczenia skóry, wszelkie wyniki prawdopodobnie znikną po zaprzestaniu ich stosowania.

Możesz omówić z lekarzem inne metody zmniejszania wyglądu cellulitu, takie jak ćwiczenia fizyczne.

Zobacz także: Jak wykorzystać alkohol i rozmaryn w celu usunięcia cellulitu