Popękane pięty: wystarczy mydło i cola, a znów będą gładkie jak u dziecka

Chcesz szybko pozbyć się popękanych pięt lub w najlepszym przypadku skutecznie zapobiec temu problemowi? Mydło i cola doskonale pomogą Ci zmiękczyć suchą i stwardniałą skórę!

Pękające pięty i stwardniała skóra to problem, z którym zmaga się duży odsetek osób, szczególnie w starszym wieku. Jeśli pęknięcia występują tylko w niewielkim stopniu, można je szybko wyleczyć i się ich pozbyć.

Jeśli pęknięcia są liczne i głębokie, istnieje również ryzyko wystąpienia poważniejszych problemów zdrowotnych, którym często towarzyszy ból podczas chodzenia. Jak zatem uniknąć tych trudności lub jak je jak najszybciej wyleczyć?

Jak pozbyć się popękanych pięt, obejrzyj ten film na YouTube z kanału telewizyjnego Recipe:

Dlaczego pięty pękają

Skórze pięt zagraża kilka czynników. Do najczęstszych zalicza się możliwą nadwagę i otyłość, noszenie nieodpowiedniego obuwia i obuwia z obcasem, długotrwałe stanie na twardej powierzchni, a także predyspozycje zdrowotne, w tym cukrzycę czy atopowe zapalenie skóry. Niestety, stany te mogą czasami być dość bolesne i często dotknięte stanem zapalnym. Dlatego zacznij leczenie tak szybko, jak to możliwe!

Zawsze należy zachować ostrożność i odpowiednią higienę

Jedną z podstawowych zasad właściwej profilaktyki i samego leczenia jest prawidłowa i regularna higiena mycia. Zawsze powinna być dokładna i trwać nie dłużej niż 10 minut. Jeśli niepotrzebnie przedłużysz ten czas, doprowadzi to do większego wysuszenia skóry i cały problem może się pogłębić.

Co za mydło

Zawsze należy używać wyłącznie łagodnego mydła, bez dodatków chemicznych i substancji zapachowych. Takie gatunki pomogą stopom zachować naturalną tłustość.

KLINIJ I sprawdź rekomendowane mydła

Mydło koksowe

Zetrzeć ½ do 1 kostki naturalnego mydła do miski i umieścić wióry w garnku. Następnie zalej je ½ szklanki coli i zagotuj. Pozostawić mydło do całkowitego rozpuszczenia na średnim ogniu, ciągle mieszając.

Następnie zdejmij roztwór z ognia, dodaj 1 łyżkę mąki kukurydzianej i dokładnie wymieszaj trzepaczką kuchenną, aby uniknąć grudek. Następnie dodać 1 łyżeczkę zmielonej kawy i ponownie dokładnie wymieszać. Następnie poczekaj, aż masa zmiękczająca ostygnie, również nieco zgęstnieje i będzie łatwiejsza w obróbce.

Jak używać

Przygotowaną mieszankę nałóż nie tylko na całe stopy, ale także na okolice podbicia i kostki. Jednocześnie masuj skórę okrężnymi ruchami przez 2 minuty, dając swoim stopom nie tylko ulgę, ale także odpowiedni peeling.

Dzięki temu pozbędziesz się martwych partii skóry. Intensywniej pielęgnuj pięty, gdzie stara, sucha skóra jest zwykle bardziej zużyta. Na tym etapie możesz również użyć pumeksu.

Używaj folii spożywczej

Odpowiednio rozprowadź mydło zmiękczające i ostrożnie owiń nogę folią spożywczą. Pozostawić na 2 godziny, następnie rozpakować, dokładnie umyć i wysuszyć stopy. Będziesz zaskoczona, jak gładkie i odświeżone będą. Na koniec posmaruj kończyny odżywczym kremem.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: