Strona głównaUrodaPozbądź się nieświeżego oddechu, a dodatkowo chroń dziąsła

Pozbądź się nieświeżego oddechu, a dodatkowo chroń dziąsła

Chyba każdy z nas miał w swoim życiu tą nieprzyjemną sytuację kiedy to w danej chwili nie możesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z Twoich ust.
Co gorsze ani cukierki miętowe ani szczotkowanie zębów w żaden sposób nie pomaga pozbyć się tego problemu. Na szczęście jest na to lekarstwo, które jest bardzo pomocne i skuteczne.

Składniki:
    • Miód – 1/2 łyżeczki

  • Cynamon w proszku – 1/2 łyżeczki
  • Cytryny – 2 szt
Przygotowanie:

Do małej miseczki wlej trochę wody, dodaj miód i cynamon. Mieszaj tak długo, aż miód się rozpuści, a następnie dodaj sok z cytryn.Ponownie wszystko dokładnie ze sobą wymieszaj i powstałą miksturę przelej do słoika i przechowuj w lodówce.

Stosowanie:

Wystarczy wypłukać usta przy użyciu tej mieszaniny, a następnie połknąć. Można wykonywać tą procedurę tyle razy w ciągu dnia, ile potrzeba.

Korzyści zdrowotne:

Cytryny i cynamon są w stanie zabić bakterie, które są przyczyną nieprzyjemnego zapachu w ustach i jednocześnie wykonują dezynfekcję jamy ustnej.

Nie tylko to rozwiązanie jest skuteczne do usuwania nieprzyjemnego zapachu z ust, ale jest również bardzo pomocne w ochronie przed przeziębieniem i wirusami, ponieważ wzmacniają system odpornościowy i ma działanie antyoksydacyjne.

Zobacz Też: