Strona główna Uroda Pozbądź się opryszczki za pomocą jednego kuchennego składnika

Pozbądź się opryszczki za pomocą jednego kuchennego składnika

Opryszczka lub pęcherze gorączki występują, gdy ciało jest zakażone wirusem opryszczki pospolitej (HSV). Są to małe swędzące pęcherze, które zwykle pojawiają się wokół zewnętrznych części ust.

Chociaż rzadko mogą one występować również na nosie lub policzkach. Osoba może mieć wirusa nie wiedząc o tym, przynajmniej dopóki nie pojawi się w kąciku ust.

Badania wykazały, że aż dwie trzecie światowej populacji poniżej 50 roku życia jest zakażone HSV.

Tego wirusa nigdy nie można pokonać, co oznacza, że ​​po zarażeniu masz go na całe życie. Jeśli masz wirusa, opryszczka może rozwinąć się z wielu powodów. Niektóre z nich obejmują:

  • Stres, zarówno emocjonalny, jak i fizyczny
  • Przeziębienie lub inne infekcje dróg oddechowych
  • Ekspozycja na słońce lub wiatr
  • Zmiany hormonalne, takie jak podczas menstruacji

Wirus ten jest wysoce zaraźliwy, dlatego zaleca się unikanie bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi podczas okresu inkubacji (kiedy rozwijają się pęcherze). Ponadto należy unikać dotykania oczu lub okolicy narządów płciowych, chyba że najpierw dokładnie umyłeś ręce.

Opryszczka zwykle trwa przez tydzień. Chociaż ogólnie jest bezbolesna może powodować pieczenie, a nawet tworzyć żółtą skórkę.

Oprócz niektórych leków dostępnych bez recepty, ten domowy środek jest niezwykle korzystny w leczeniu opryszczki, ponieważ nie tylko łagodzi dyskomfort związany z tym stanem, ale także przyspiesza proces gojenia.

Kompres z pełnego mleka może złagodzić ból i dyskomfort spowodowany przez opryszczkę i przyspieszyć powrót do zdrowia.

Po prostu zostaw trochę mleka w temperaturze pokojowej na 10 minut, zanim zanurzysz w nim płatek bawełniany i umieścisz w miejscu wystąpienia opryszczki. Pozostaw kompres na 10 minut, a następnie spłucz go wodą.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Ten artykuł opisuje bardzo starą chińską metodę leczenia chorób wodą, w której gotowano ryż. Może ona dostarczyć Ci wiele korzyści zdrowotnych biorąc pod uwagę skórę,...
Kwestie skórne, takie jak sucha i łuszcząca się skóra, trądzik i zaskórniki są tak powszechne, że nie ma osoby, która nie została dotknięta tym...
Najbardziej skuteczny naturalny środek domowy, który rozwiąże ogromny problem ... Ta maska przekształca najbardziej problematyczną skórę w zdrową, piękną i lśniącą. Przed zastosowaniem tej maski,...
Większość kobiet chce, aby ich skóra była miękka, promienna i pozbawiona jakichkolwiek skaz, które odzwierciedlałyby ich wiek. W odpowiedzi na to przemysł kosmetyczny opracował setki kosmetyków, które zwalczają...
Ciemne kręgi pod oczami są częstym problemem kosmetycznym, który zwykle wynika z nadmiernej ekspozycji na stres, problemów zdrowotnych, niedoboru snu, niezdrowej diety i stylu...